מנהלת הליגה יזמה - להתאמן בבידוד

למרות שעל פי החוק מי שמגיע מחו"ל חייב בבידוד בן 14 ימים בביתו, במנהלת הליגות בכדורגל ובמשרד הבריאות סיכמו על יציאה לצורך אימון

נרי וייס , ה' באב תש"פ

כדורגל בעידן קורונה
כדורגל בעידן קורונה
iStock

בנפרד מחבריהם, לא באותו הזמן ולצורך אימון בלבד - מנהלת הליגות בכדורגל פועלת למען הקבוצות הרבות אשר נערכות בימים אלו לפתיחתה של עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל.

לאחר שהבינו את מצוקת הקבוצות אשר נערכות בימים אלו לעונת המשחקים הבאה ומנחיתות בישראל שחקנים ובעלי תפקידים מחו"ל, במנהלת הליגות בכדורגל פנו בבקשה למשרד הבריאות לאפשר את אימונם של הבאים ארצה תחת הגבלות קשות ומבלי לפגוע בחייהם הספורטיביים.

כאמור, בקבוצות הליגה השונות נערכים בימים אלו לפתיחת של עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל, כאשר בין היתר מנחיתות הקבוצות מספר שחקנים, מאמנים ובעלי תפקידים מחו"ל. על פי החוק בישראל, כמו ברחבי העולם כולו, הגעתם של אנשים מחוץ לארץ, מחייב אותם בבידוד בן 14 ימים.

המשמעות של בידוד שכזה עבור שחקני כדורגל, מאמנים ואנשי מקצוע, הינה כי אלה יתחילו להתאמן לקראת העונה שבפתח באיחור ניכר מכל יתר חבריהם, דבר שעלול לפגוע בקבוצות הליגה.

לכן החליטו במנהלת הליגות בכדורגל לפנות למשרד הבריאות, מתוך רצון ליצור שגרת אימונים ואפשרות שכזו גם לאלה המגיעים מחוץ לארץ.

במשרד הבריאות הסכימו להגמיש מעט את החוקים, כאשר על פי המתווה המחודש שגובש, שחקנים ומאמנים אשר הגיעו או חזרו מחו"ל, יקבלו אישור ליציאה לאימונים בלבד.

על פי המתווה, שחקנים אשר הגיעו מחו"ל יוכלו לעזוב את הבידוד הביתי לצורך נסיעה לאימון, כשאלה יחוייבו לנסוע ברכבם הפרטי, כל מתאמן ברכב נפרד. בנוסף, אלה יתאמנו בהתאם לתנאים הבאים: האימונים יתקיימו בנפרד מיתר חבריהם לקבוצה אשר מתאמנים ללא מגע - כלומר בזמנים שונים או במגרש אחר. בכל מקרה האימונים לא יתבצעו באותו זמן על אותו מגרש עם יתר חברי הקבוצה. האימונים יהיו ללא מגע פיזי עם שמירה של שני מטרים בין המתאמנים ואלה יתבצעו במתקני הקבוצות ולא בשטחים ציבוריים.

לגבי תפקודם של מאמנים או צוות מקצועי שהגיע או חזר מחו"ל, גם במקרה שלהם הנסיעות לאימונים והחזרה מהם תתבצע ברכבים פרטיים, כאשר המאמן וכל איש צוות יהיה ברכב לבדו.

המאמנים יוכלו להעביר את האימונים בהתאם לתנאים הבאים: במהלך כל שהותו מחוץ לבית, לרבות בעת העברת האימון, יעטה המאמן מסיכה. במהלך כל שהותו מחוץ לבית, לרבות בעת העברת האימון, ישמור המאמן על כללי הריחוק החברתי ועל מרחק של לכל הפחות שני מטרים ובכל מקרה לא יבוא במגע עם השחקנים, גם לא לצרכי הדגמת תרגילים.

מדובר בהקלה משמעותית עבור קבוצות רבות, כשגם לעקרון הספורטיביות וגם למנטליות יש משמעות רבה בהחלטה זו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il