נתניהו: חיזבאללה משחק באש

ראש הממשלה ושר הביטחון נשאו הצהרה בעקבות הגברת המתיחות בגבול. "כל התקפה נגדנו תיענה בעוצמה רבה".

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ | עודכן: 20:30

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון בני גנץ מגיבים הערב (שני) לתקרית בגבול לבנון בה סוכלה חדירת מחבלים לישראל.

נתניהו פתח ואמר כי "ישראל תמשיך לפעול נגד הניסיונות של איראן להתבסס צבאית באזורנו. נסראללה מסבך את מדינת לבנון - בגלל איראן. היום חוליה של חיזבאללה חדרה לשטח ישראל. בהיערכות מבצעית טובה של הכוחות בשטח, ושל המפקדים, צה''ל סיכל את הניסיון הזה. אנחנו רואים את הניסיון לחדור לשטחנו בחומרה רבה. חיזבאללה ומדינת לבנון נושאים במלוא האחריות לאירוע הזה, ולכל התקפה שתצא משטח לבנון נגד מדינת ישראל".

"חיזבאללה צריך לדעת שהוא משחק באש. כל התקפה נגדנו תענה בעוצמה רבה. נסראללה כבר טעה בגדול בהערכת נחישותה של ישראל להגן על עצמה, ומדינת לבנון שילמה על כך מחיר כבד. אני מציע לו לא לחזור על הטעות הזו", הצהיר נתניהו.

שר הביטחון בני גנץ הוסיף, חוליית מחבלי חיזבאללה חדרה היום לשטח מדינת ישראל בניסיון לפגוע בחיילי צה"ל. לוחמי צה"ל ומפקדיו פעלו במקצועיות ובדיוק רב, ומנעו אירוע קשה שיכול היה לגבות חיי אדם".

"ישראל נחושה מאי פעם למנוע פגיעה בריבונותה או בחייליה, ובוודאי שבאזרחיה. לבנון וסוריה הן מדינות ריבוניות והן ישאו באחריות הכואבת לכל פעולת טרור שתתרחש משטחן. מי שיעז לבחון את עוצמתו של צה"ל, יסכן את עצמו ואת המדינה ממנה הוא פועל".

"כל פעולה כנגד מדינת ישראל תביא לתגובה עוצמתית, חדה וכואבת. אני מבקש לומר באופן ברור- צה"ל מוכן להגיב, צה"ל מוכן לתגובה. מדינת ישראל, מערכת הביטחון וצה"ל ימשיכו לפעול בכל מקום שיידרש, קרוב או רחוק ככל שיהיה", דברי גנץ.

גורם ביטחוני הגיב להכחשת חיזבאללה כי אנשיו היו מעורבים בניסיון החדירה לישראל שסוכל אחר הצהריים.

"התקרית כולה מתועדת, חוליה של חיזבאללה בהר דב הייתה חמושה", אמר הגורם.

בארגון הטרור חיזבאללה טענו מוקדם יותר, "לא היה שום עימות או ירי מצידנו. כל הטענות של ישראל שקריות. אין לנו הרוגים".

"התגובה שלנו על הרג הפעיל בתקיפה בסוריה טרם ניתנה ותגיע בוודאות. ועל ישראל להמתין עד שתקבל את עונשה על הפשעים שביצעה", הוסיפו בחיזבאללה.

באירוע בגבול הצפון אחר הצהריים ניסו לפחות שלושה מחבלים של ארגון חיזבאללה לחדור לשטח ישראל.

תצפיתניות של צה"ל זיהו את המחבלים והזעיקו כוחות למקום שפתחו לעברם באש. המחבלים ברחו לשטח לבנון. דובר צה"ל הדגיש כי אין נפגעים לכוחותינו.

דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן, סיפר, "התצפיתניות זיהו את החוליה, והמחבלים היו בשליטת תצפית ואש לאורך כל האירוע".

לדבריו, כוחות צה"ל פתחו באש לעבר המחבלים, בין היתר בירי מנשק קל, מקלעים, טנק, ומיסוך המרחב באמצעות מטחי עשן ארטילריים. החוליה נמלטה לשטח לבנון. בשלב זה לא ידוע באופן ודאי מצב המחבלים.

"ימים מורכבים ומתוחים לפנינו, אנחנו ממשיכים לפעול על מנת להגן על הגזרה", הוסיף זילברמן.

במקביל ערכו ראשי מערכת הביטחון התייעצות אותה הוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי להיערך להמשך הפעילות בגבול.

נתניהו ושר הביטחון בני גנץ צפויים למסור הצהרה הערב בעקבות האירוע והתגברות המתיחות הביטחונית בגבול לבנון.