ח"כ יעקב טסלר: בזכות שמירת השבת נמגר את הנגיף

חבר הכנסת קרא לאזרחים לנצל את הסגרים בסופי שבוע לשמירת השבת. "במשך אלפי שנים יהודים מסרו את נפשם עבור שמירת השבת''.

בן שאול , ו' באב תש"פ

יעקב טסלר
יעקב טסלר
צילום: דוברות הכנסת יצחק הררי

ח"כ יעקב טסלר (יהדות התורה) קרא במליאת הכנסת לשמור על קדושת השבת ובכך להינצל מנגיף הקורונה.

"אנו נמצאים בתקופה בה אנו מוסיפים בשמירה על גבי שמירה. שמירה על מרחקים בין אנשים, שמירה על עטיית מסיכות, שמירה על היגיינה. כל השמירות האלו מטרתן למנוע הדבקה בנגיף", פתח את נאומו.

לדבריו, "אמצעי השמירה הללו חשובים ואנו מצווים לקיים אותם מדין של 'ונשמרתם מאד לנפשותיכם', אך התבקשתי על ידי גדולי ישראל שליט"א לעורר על שמירה נוספת. שמירה מעולה ונפלאה לכל עם ישראל ובמיוחד בתקופה זו: שמירת השבת".

"אנו נמצאים בתקופת משבר קשה שפגעה ופוגעת בכל אחד בניהול שגרת חייו, במיוחד בתחומי הבריאות והכלכלה".

"במשך אלפי שנים, בכל מצב ובכל תקופה, יהודים מסרו את נפשם עבור שמירת השבת. שמירת השבת היא החיבור בין עם ישראל לבורא עולם, כפי שנאמר בפסוק "ושמרו בני ישראל את השבת, לעשות את השבת לדורותם, ברית עולם, ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם".

"הממשלה משקיעה משאבים רבים במלחמה בנגיף ובמיגור התחלואה ומעדכנת את ההנחיות מדי שבוע ולפעמים אף מידי יום. אולם ישנה הנחיה אחת עתיקה, ואיתה גם הבטחה אותה קבעו חכמינו זיכרונם לברכה: 'שבת היא מלזעוק ורפואה קרובה לבוא'. אותו הדבר בנושאים הכלכליים. נוקטים בפעולות רבות ומגוונות כדי להניע את הכלכלה, אולם ישנה פעולה אחת שטרם נוסתה והיא שמירת השבת - עליה נאמר: השבת היא מקור הברכה!

ח"כ טסלר סיים ואמר כי בצו האחרון של הממשלה, בתי עסק, קניונים ושווקים סגורים בסופי שבוע והאזרחים נדרשים לשהות יותר בבית. בדבריו קרא לאזרחים לנצל זאת לשמירת השבת.

"בואו, נקבל על עצמנו בכל שבת את שמירתה, ולא רק בגלל הקורונה. השבת היא מתנה נפלאה. נשמור עליה בבית ובמרחב הציבורי וגדולי ישראל מברכים ומבטיחים כי בזכות שמירת השבת נמגר את הנגיף, ונינצל מכל מחלה ונזק".