"הפועל מתנהגת בסטנדרטים של מאפיה"

יעקב בוזגלו, אביו של שחקן הפועל ת"א מאור בוזגלו, תוקף בחריפות את התנהגות המועדון האדום כלפי בנו ושחקני המועדון

נרי וייס , ז' באב תש"פ

בוזגלו.
בוזגלו.
צילום: פלאש 90

התפרצות נגיף הקורונה פגע באלפי אזרחים במדינת ישראל, כאשר המונים יצאו לחל"ת במקרה הטוב ופוטרו מעבודתם במקרה הרע. המשק כולו בארץ ובעולם ספג מכה קשה בעקבות התפשטות הנגיף ורבים כבר חמישה חודשים לא ייצרו הכנסה.

כמו כולם, גם את עולם הספורט הישראלית תפסה הקורונה, כשמלבד עצירות הליגה והפעלתן מחדש ללא קהל ותחת הגבלות והקפדות כאלה ואחרות, גם בעלי הקבוצות נאלצו להיערך מחדש לאור המצוקה הכלכלית הקשה. דבר זה הביא אותם לבקש משחקני המועדונים שלהם לקצץ בשכרם ומחלקם אף נאלצו להיפרד לאור כל זאת.

זה גם מה שקרה בהפועל ת"א, רק ששם נוהגים בצורה שאינה מכבדת כשבמקום לנהל דיאלוג עם שחקניהם, הודיעו כי הם מפרים איתם את החוזה בצורה חד-צדדית.

מי שנפגע עוד יותר מהמהלך הוא אחד מהכוכבים של המועדון, שחתם רק בקיץ שעבר בקול תרועה רמה ורגע לפני סיום העונה נפצע בצורה קשה - מאור בוזגלו.

על אף שהשחקן מצוי במצוקה פיזית, בהפועל ת"א החליטו שלא להמשיך איתו ובאופן חד-צדדי.

אביו של מאור, יעקב שידוע כמי שאינו חוסך בביקורת תקף בחריפות הבוקר את המועדון האדום של ת"א שרק אתמול הודיע על החתמת חלוץ קזחי בן 31.

"למרות ששני מועדונים גדולים הציעו לו סכומים גבוהים יותר, בחר מאור בוזגלו להגיע להפועל תל אביב. האמת היא שאני אשם, ואין לי אלא להתנצל בפני מאור, מירן וילדיהם – הנכדים שלי.
שמעתי את הסיפורים, וידעתי שהפועל תל אביב הוא מועדון בעייתי מאוד מבחינת היחס לשחקנים ומוסר התשלומים, לאור כל התהפוכות בשנים האחרונות. לא לשווא דאגתי להחתים את כל ארבעת הבעלים על ערבות אישית. אבל האמת היא שאפילו אני, אחרי כל מה שעברתי בכדורגל הישראלי, הופתעתי לרעה. כזו ביריונות, כזה ניהול שכונתי – טרם ראיתי. לא ידעתי עד כמה המצב חמור".

בוזגלו האבא המשיך וכתב בפוסט כי "לא יכולתי אפילו לדמיין לעצמי שמועדון יתנהג בצורה מגעילה ומשפילה כל כך, לשחקן שהקריב מעצמו ואף ויתר על שכר כדי לשחק בו. ביטול חד צדדי של הסכם, ועוד עם שחקן פצוע – זהו מהלך מחפיר ערכית, מוסרית ומשפטית. אם לא די בכך, היום דרשו ממנו להחזיר גם את הרכב".

בהמשך הזהיר בוזגלו האבא גם את אלה שעתידים להגיע ומי שמשחקים במועדון, כשכתב - "שחקנים יקרים, אם הפועל תל אביב עושה את זה למאור בוזגלו, קחו בחשבון שמחר המועדון יכול לעשות את זה גם לכל אחד ואחד מכם. תחשבו פעמיים לפני שאתם חותמים על חוזים, עם מועדון שלא מכבד את המילה הכתובה שלו, ולא מכבד אתכם".

"את המלחמה שלנו, אנחנו מעבירים עכשיו לזירה המשפטית והציבורית. את הנזקים עוד מוקדם לאמוד, גם אנחנו עוד לומדים אותם, אבל אני מצדי מבטיח לעשות הכול כדי שגם ההורים וגם השחקנים הצעירים בראשית דרכם יידעו מי זאת הפועל ת״א.

ליבי על הקהל המדהים של הפועל, שצריך שוב ושוב לסבול בעלים שהורסים כל חלקה טובה במועדון הגדול הזה, ומכפישים את שמו.

פרידה מקוממת ומעליבה כמו זו שאנחנו חווים וסובלים היום , ספק אם מתאימה אפילו לליגה למקומות עבודה. קיבלתם שחקן שרצה להגיע אליכם, שהקריב מעצמו. תחזירו אותו בריא ואחר כך נדבר. בוודאי אל תזרקו אותו, בסטנדרטים של המאפיה האיטלקית".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il