ענקית התרופות "פייזר" בדרך לחיסון

יצרנית התרופות האמריקאית פייזר וחברת ביוטק גרמנית מתחילות בשלב האחרון של ניסוי חיסון: "נספק 100 מיליון מנות עד סוף השנה".

ניסן צור , ז' באב תש"פ

חיסון
חיסון
צילום: ISTOCK

לאחר שחברת "מודרנה" האמריקאית הודיעה כי החלה בשלב השלישי והאחרון של ניסוי לחיסון לנגיף הקורונה, גם ענקית התרופות האמריקאית "פייזר וחברת הביוטק הגרמנית BioNTech הודיעו כי החלו בשל השלישי והאחרון של החיסון שהן מפתחות לקורונה.

הניסוי יכלול 30,000 משתתפים מ-120 מקומות שונים ברחבי העולם, כולל האזורים שנפגעו בצורה הקשה ביותר במגיפה.

אם הניסוי יצליח, שתי חברות מתכוונות לבקש עד לחודש אוקטובר הקרוב אישור רגולטורי לחיסון הפוטנציאלי ולספק מאה מיליון מנות חיסון עד סוף השנה הנוכחית ועד 1.3 מיליארד מנות חיסון עד סוף שנת 2021. "ההתחלה של ניסוי השלב השלישי היא צעד חשוב קדימה לקראת חיסון פוטנציאלי שיסייע להילחם במגיפת הקורונה הנמשכת.

צעדים רבים נעשו לקראת אבן הדרך החשובה הזו ואנו רוצים להודות לכל המעורבים על המחויבות יוצאת הדופן שלהם", נמסר בהודעה המשותפת של שתי החברות. בעקבות ההודעה עלו מניות חברת "פייזר" בשלושה אחוזים, כאשר מניית חברת הביוטק הגרמנית קפצה בחמישה אחוזים.

בשבוע שעבר חתם הממשל האמריקאי עם פייזר וחברת BioNTech על הסכם לרכישת מאה מיליון מנות חיסון. גם ממשלת בריטניה כבר חתמה על הסכם עם שתי החברות לרכישת 30 מיליון מנות חיסון.

בנוסף למודרנה ופייזר, גם אוניברסיטת אוקספורד הודיעה כי היא מפתחת חיסון הנמצא בשלבים מתקדמים בשיתוף פעולה עם חברת AstraZeneca וגם הן מקוות לספק את החיסון עד סוף השנה.