צדיק, יש לך שתי דקות לשמוע על תשעת הימים?

כבר מזמן לא צריך לצאת מהבית כדי לצרוך תוכן איכותי, אבל ב'קולטורא' מנסים לעלות שלב ולהגיש לכם סרטונים קצרים עם הקפה של הבוקר

אריאל פייגלין , ז' באב תש"פ

מיזם 'קולטורא'
מיזם 'קולטורא'
צילום: יונה פזרקאר

'קולטורא', תרבות בלטינית, הוא מיזם חדש יחסית ששם לו למטרה לקדם תרבות יהודית-ישראלית בקרב צעירים בגילאי העשרים והשלושים לחייהם, לא בדיוק גיל קלאסי למיזמים כאלו.

''הרגשנו שבתוך מירוץ החיים אנחנו לא תמיד מצליחים לעצור ולהרגיש רגע איפה אנחנו נמצאים בלוח השנה היהודי", אומרת שירה ריינהרץ מנהלת 'קולטורא', "והחלטנו לנצל את העבודה שהפייסבוק הוא חלק אינגטרלי מהחיים של צעירים רבים".

הרב אמנון דוקוב ברעיון קצר לתשעת הימים:

"לאורך השנים משקיעים בצעירים האלו המון תוכן" אומרת שירה, "ואז המסגרות מסתיימות. אתה רוצה לצאת למשהו שהוא לא בדיוק קפה או סרט, אבל גם אין לך ראש לשיעור תורה כבד. המטרה שלנו היא ליצור אירועים עם טיפה ערך מוסף, אבל בצורה שהיא קלילה ומחוברת לחיים".

במהלך השנה 'קולטורא' מציעים מגוון טיולים, הרצאות וסדנאות במספר מוקדים במרכז הארץ, אבל הקורונה כאמור אילצה אותם לשנות פאזה וללמוד לשלב בין אירועים בקבוצות קטנות בחוץ להעברת תוכן שמותאם לעולם דיגיטילי.

תוכן מושקע מהסוג ששירה מדברת עליו הוא סדרת הסרטונים האחרונה שלהם – תשעה סרטונים בתשעה ימים.

הרב חגי לונדין ברעיון קצר לתשעת הימים:

"כל יום, בתשע בבוקר, אנחנו מעלים סרטון קצר לפייסבוק על המשמעות של התקופה הזו של תשעת הימים. סרטונים קצרים ופשוטים יחסית של דמויות כמו הרב חגי לונדין, הרבנית מלכה פיוטרקובסקי הרב אמנון דוקוב ועוד, שמדברים על נושאים כמו ערבות הדדית, סולידריות ואהבת חינם".

הסרטונים עולים לדף הפייסבוק של 'קולטורא', שם תוכלו למצוא גם את שאר הסרטונים ומידע על פעילויות נוספות