מטה ארגוני המקדש מגיב למכתב הרבנים

במטה ארגוני המקדש מגיבים למכתב 136 הרבנים נגד העלייה להר הבית. "מוציאים דיבה שקרית על העלייה להר הבית, שרובה ככולה נעשית כהלכה"

יהונתן גוטליב , ז' באב תש"פ

הר הבית
הר הבית
צילום: צילום: חיים קרויזר, מטה ארגוני המקדש

במטה ארגוני המקדש הגיבו היום (שלישי) למכתב 136 הרבנים נגד העלייה והכניסה לשטח הר הבית ותקפו את פעילי "מורא מקדש" שיזמו את המכתב.

"פעילי 'מורא מקדש', המתנגדים לבנין המקדש בימינו, מוציאים דיבה שקרית על העלייה להר הבית, שרובה ככולה נעשית כדת וכהלכה, ומסובבים בכחש ושקרים בבתי הרבנים", הגיבו במטה ארגוני המקדש התומכים בעלייה להר הבית.

"הרבנים, אשר עולים בעצמם להר הבית ובקיאים במצב במקום לאשורו, יודעים כי גם אם יש מיעוט מזידין, אין זאת באשמת העולים כהלכה", הוסיפו.

"עולים אלו דווקא מוסיפים קדושה וטהרה במקום, מעצימים את העליה כהלכה, ואף מפרישים את השוגגים. ואין אומרים לציבור כולו ליבטל ממצות לשכנו-תדרשו, כדי שיזכו חטאים", מסרו במטה.

אסף פריד, דובר מטה ארגוני המקדש אמר כי המטה ימשיך לצעוד לאורה של ההלכה "בראשות גדולי הרבנים וראשי הישיבות אשר עולים בעצמם להר הבית, בראש רבבות אלפי יהודים בשנה. וגם ביום בתשעה באב הקרוב צפויים המונים לעלות להר הבית כהלכה".

כפי שפורסם, 136 רבנים מהציונות הדתית חידשו את המכתב ההיסטורי שנחתם על ידי הרבנים הראשיים לאחר מלחמת ששת הימים האוסר על כניסה לשטח הר הבית.

הרבנים מבקשים לחדש את המכתב עליו חתמו לאורך השנים הרבנים הראשיים לצד גדולי הרבנים משלל המגזרים.

על המכתב הנוכחי חתמו הרבנים הראשיים לישראל הנוכחיים, הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו. אליהם הצטרפו ביוזמת ארגון 'מורא מקדש', כאמור, 136 רבנים מהציבור הדתי לאומי.