ארה"ב: החרדים נוהרים לתרום פלזמה

על פי דיווחים מקומיים, מספר תרומות פלזמה מקרב הציבור החרדי בארה"ב כפול משיעורו היחסי באוכלוסיה

מיכל לוי , ח' באב תש"פ

ברוקלין
ברוקלין
צילום: איסטוק

כלי התקשורת בארה"ב דיווחו בימים האחרונים כי תרומות פלזמה מקרב הציבור החרדי בארה"ב מתקבלות בשיעור כמעט כפול משיעורו היחסי באוכלוסיה.

במקביל על רקע התפשטות נגיף הקורונה במדינות רבות ברחבי ארה"ב, אגודת ישראל באמריקה, ממשיכה בקמפיין ארצי לטובת מתן תרומות פלזמה.

בימים אלה, בשיתוף פעולה עם 'המרכז לבריאות רפואה', ביה"ח מאונט סיני ועיריית פולסבורג, יצאה הארגון במבצע נוסף לתרומת פלזמה.

המיזם מעודד אנשים שהחלימו מנגיף הקורונה לתרום פלסמה מדמם, המכילה נוגדנים נגד הנגיף, עבור מי שעדיין סובל מן המחלה על תסמיניה השונים.

טיפול זה הוכח כאחד הטיפולים היעילים היחידים העומדים לרשות הרופאים נגד הנגיף ותורמים יהודים מהקהילה החרדית נענו לקריאה ותרמו למטרה זו.

עו"ד אברהם ויינשטוק, מראשי אגודת ישראל באמריקה, אמר בתגובה כי "האירוע שהתקיים בפולסבורג מציין שלושה חודשים של פעילות מסורה במסגרת קמפיין זה, המתנהל בזכותם של עסקנים ופעילים בקהילה.

"אגודת ישראל באמריקה שמחה על חלקה בהקמת התשתית הנחוצה ובעבודה עם ארגונים ובתי־חולים להשקת מיזם מציל־חיים זה. כולנו ממשיכים להתפלל לדעיכתה של המגפה העולמית בקרוב, אך עד אז, נמשיך לעבוד למען מטרה חשובה זו של הצלת חיים".