"לא מסתכל אחורה" - הלוחם המצטיין שנפצע חוזר ליחידה

שאדי איברהים, לוחם מצטיין בשריון, נפצע אנושות בפיגוע דריסה בדרום הר חברון.

ערוץ 7 , י' באב תש"פ

לפני חודשיים וחצי שאדי איברהים לוחם מצטיין בשיריון נפצע אנושות בפיגוע בהר חברון ורגלו נפצעה. הרופאים שהעניקו לו טיפול ראשוני העריכו שהוא לא ישרוד את הלילה.

אבל שאדי שרד והחל במסע שיקום מפרך. כעת, הוא חוזר ליחידה שלו לאחר שנפצע אנושות בפיגוע דריסה ואיבד את הרגל. "המטרה להמשיך איך שהייתי לפני הפציעה. כל האירוע היה 20 שניות, משהו כזה. ממש בבום זה קורה. אפילו לא מספיקים לחשוב על זה", הוא מספר לחדשות 13.

מחבל פלסטיני בן 19 מאזור חברון מחליט להתאבד בפיגוע. באותו זמן כוח השריון ובו שאדי מחלק אוכל בעמדות הפילבוקס של החיילים. "כשסיימתי, באתי לעלות לסוואנה, רכב פתאום הגיע מאחורה ונכנס בי. הגב שלי היה מופנה אל הכביש והוא נכנס בי מאחורה. עפתי על השמשה שלו, אחרי זה נכנסתי מתחת לרכב שלו".

הלוחמים מבינים בשנייה אחת שמדובר בפיגוע. חברו של שאדי לכוח מתעשת מהר ויורה למוות במחבל כדי לקטוע את הפיגוע. שב"ט נדב עטרי, שהרג את המחבל שפיגוע, סיפר: "אני מיד חשבתי ששאדי נהרג. החלון הנגדי לנהג היה פתוח, ראיתי את המחבל מסתכל עליי ואני מבין שאם אני לא מנטרל את האירוע, אז אנחנו עלולים להמשיך פה לעוד אירוע".

כל משפחת איברהים מסאג'ור התייצבה ב"סורוקה" משפחה דרוזית גאה שכל בניה קצינים ולוחמים בצה"ל.

שאדי לומד עכשיו ללכת מחדש, לחיות מחדש, ממשיך בדרך הארוכה של השיקום. החלום הגדול שלו עכשיו הוא להתגייס למשטרת ישראל, להיות שוטר. "לא מסתכלים אחורה. פשוט מתקדמים. אומרים זה מה שקרה, אין מה לעשות וממשיכים הלאה. אם חוזרים אחורה בחיים לא מתקדמים, נתקעים במקום".