למרות האיסור: אלפי חנויות יישארו פתוחות בסוף השבוע

מרכזי קניות וחנויות בכל הארץ לא מתכוונים לציית להנחיות הסגר. בעלי עסקים: "הסגר מיותר וחסר היגיון – הוא מפרק אותנו כלכלית''.

ערוץ 7 , י' באב תש"פ

תמונת אילוסטרציה. אין קשר לידיעה
תמונת אילוסטרציה. אין קשר לידיעה
iStock

מאות מרכזים וקניונים ואלפי חנויות בכל רחבי הארץ ייפתחו בסוף השבוע למרות האיסור שהטילה הממשלה על פעילות עסקית בסוף השבוע. הסגר ייכנס לתוקפו בשעה 17:00.

חי גאליס, מנכ"ל ביג, אמר לחדשות 12: "בשיחה שקיימתי עם שר הפנים אריה דרעי הוא טען בפניי שאף אחד לא פנה אליו ושאל אותו אודות ביטול סגר סוף השבוע והוא אישר בפניי שאם יתקיים משאל טלפוני במסגרת קבינט הקורונה הוא יתנגד, עד שיסדירו תו סגול לבתי תפילה, כמו שהצביע שבוע שעבר נגד הסרת הגבלה בבתי מלון מאותה סיבה וההצעה התקבלה ברוב קולות".

בני חליף, מנהל הנכסים של מרכזי "צים אורבן לייף", אמר: "הגל השני אשר מתרגש עלינו, ובעיקר אופן ניהול הטיפול בו מצד הממשלה, מצעידים אותנו בבטחה אל עבר פי פחת. מידי יום אנו נאלצים להתמודד עם עוד ועוד עסקים שמתרסקים, ההשלכות של ההחלטות הבלתי אחראיות ולא פחות הדרך שבה מועברות ההנחיות הללו בזמן התראה אפסי מרסקות את התקווה שיש מוצא ואור בקצה האירוע הזה".

חליף הוסיף: ההנחיה לסגירת חנויות בשבת במרחב הפתוח אין מאחוריה שום הגיון והתחושה היא שהתקבלה ממניעים לא ענייניים בניגוד להמלצות הדרג הרפואי. הציבור ובתוכו בעלי העסקים מאבדים אמון ברשויות. אנו כבעלי מתחמים לא נוכל למנוע יותר מבעלי העסקים לפתוח בסופי שבוע את החנויות לקהל הרחב כל שכן כאשר מדובר על מתחמי ים ו- seven המשרתים מאות אלפים מהמגזר הלא יהודי ערב חג הקורבן".

אתמול ניסו בממשלה לקדם מהלך לבטל את ההגבלות עוד השבוע, אך התנגדות של השר יזהר שי והשרים החרדים מנעה את המהלך. קבינט הקורונה ידון בנושא בשבוע הבא.