שוב מלחמות דת באשדוד?

'ביג פאשן' באשדוד תקף ביום שישי את ההגבלות על סחר בשבת ותלה זאת ב'כפיה חרדית'. מ"מ ראש העיר: "חרת על דגלו שנאה, פילוג והסתה”

תגיות: אשדוד
מיכל לוי , י"ב באב תש"פ

עיריית אשדוד
עיריית אשדוד
צילום: סרג' אטל. םלאש 90

מרכז הקניות 'ביג פאשן' באשדוד תקף ביום שישי האחרון את ההגבלות על סחר בשבת ותלה זאת ב'כפיה חרדית'.

בהודעה רשמית ששיגר לחיזוק העסקים במתחם כתב כי "חייבים להציל את הכלכלה! מרכזי BIG עומדים לצד חברינו העסקים הקטנים, אשר נמצאים בסכנה קיומית ומאבדים את פרנסתם. אנו קוראים לציבור להגיע לחזק אותם, ולקנות גם בשבת”.

ההודעה נחתמה במילים: “די לכפיה החרדית! נמאס!!! הסופ”ש הזה כולנו יוצאים וקונים בחנויות”.

ההנהלה נשענה על פרסומים בתקשורת לפיהם הסגר לא הוסר בסופ"ש האחרון בשל התנגדות השרים החרדיים.

בתגובה מ"מ ראש העיר, אבי אמסלם מש”ס תקף בחריפות את התנהלות הרשת. “ביג פאשן, תתביישו. יומיים אחרי תשעה באב וחשבון הנפש על חורבן בית המקדש, ב’ביג פאשן’ מרבים דווקא בשנאת חינם”.

“אם לא די בכך שבמשך שנים מעודדים בחברת ‘ביג’ חילולי שבת המוניים כנגד דעתם של רוב העם המסורתי, כעת הגדילו לעשות ובעזות מצח מסיתים כנגד הציבור החרדי ושומר המסורת בהציגם את סגר סופ”ש של הממשלה ומשרד הבריאות ככפייה חרדית. לא פחות ולא יותר. לראות ולא להאמין.

“הנהלת ‘ביג’, יש לי חדשות בשבילכם, החרדים הם לא אלה שאחראים להנחיות משרד הבריאות. אם יש לכם טענות אתם מוזמנים לפנות לממשלה ולגורמים המוסמכים ולא להטיל שוב ושוב רפש בציבור שלם”.

את דבריו חתם בקריאה שלא לפקוד את המקום. “אחיי תושבי אשדוד היקרים, אני קורא לכם לתמוך ולעודד עסקים קטנים בתוך העיר, ולא לקנות ב’ביג פאשן’ שחרת על דגלו שנאה, פילוג והסתה”.