נדב אבקסיס: לא מוכן לחכות

נדב אבקסיס על מופע הסטנד-אפ שערך בסוף השבוע: "פתחנו את המקום ומכרנו עד חמישים כרטיסים. שמרנו שניים לשוטרים שיגיעו. לא הגיעו".

ערוץ 7 , י"ב באב תש"פ

נדב אבקסיס
נדב אבקסיס
צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

השחקן והסטנד-אפיסט נדב אבקסיס סיפר הבוקר (ראשון) על ההופעה שערך בסוף השבוע האחרון לקהל מצומצם בקיבוץ חצור שבצפון, בניגוד להנחיות הקורונה.

"אחרי תקופה שלא הופעתי, כמו רבים מחברי מעולם התרבות והסטנד-אפ בפרט, הופעתי בקיבוץ חצור", ציין אבקסיס בראיון לרשת ב'.

"פתחנו את המקום ומכרנו עד חמישים כרטיסים. שמרנו שניים לשוטרים שיגיעו. לא הגיעו", הוסיף אבקסיס בהומור, "אבל היה כיף, שמרנו על ההנחיות, שמו מסכות".

בשובה לשאלה על כך שמדובר בלקיחת החוק לידיים ענה אבקסיס, "שמעתי את הראיונות שלכם קודם. אם למסעדנים, אם לבעלי חנויות, אם למי שיש להם חדרי כושר מותר שיהיה להם לובי, גם לנו מותר".

"אמר הפרופ' גמזו 'מעכשיו ההחלטות יהיו ענייניות ונורמליות', אז עכשיו אנחנו נחכה ונחכה? אני לא מוכן לחכות", הסביר אבקסיס.

בהמשך הודה אבקסיס כי ההחלטה על עריכת המופע היתה גם סוג של מחאה, "אני בבעיה, חברי ואני לא קיבלנו חמישה חודשים כסף מהמדינה. אני הגעתי עד לאנשים הכי גבוהים בצמרת של משרד האוצר, אני לא מקבל כסף מזה חמישה חודשים. אני לא עובד, כל הכסף שלי זה מחסכונות".

"תודה לאל שחסכתי, יש כאלו שלא חסכו, אבל גם אם כן חסכתי המדינה לא דואגת לי. אין שום סיבה שאני אתנהג כמו שהמדינה רוצה כשהיא לא דואגת לי. אני משלם ביטוח לאומי, אני עדיין משלם ביטוח לאומי. אני משלם מס הכנסה, מעולם לא הופעתי בשחור. אני משלם כחוק. אין סיבה שהמדינה תגיד לי 'שב בבית, מצב חירום' ולא תתן לי כלום. אני קיבלתי 6,700 שקל על חמישה חודשים שאני לא מופיע", סיפר אבקסיס והדגיש "הסיפור פה היה כדי לעורר את המודעות".