איך לבחור עו"ד במקרה של גירושין?

איך לבחור עו"ד במקרה של גירושין, ומדוע גישור עדיף בהרבה על מלחמות בבית משפט?

תגיות: גירושים
תוכן שיווקי , י"ב באב תש"פ

משפט
משפט
iStock

הגעתם להחלטה שאתם רוצים להתגרש וכעת עליכם למצוא עורך דין בעל ניסיון בתחום המשפחה והגירושין שידאג להגן על האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר.

איך לבחור עורך דין לגירושין?

כמובן שחשובה הכימיה וההתרשמות האישית, אך מעבר לכך יש לוודא שמדובר בעורך דין שעוסק בתחום הגירושין ויש לו הצלחה בתיקי גירושין רבים.

עורך הדין צריך לדעת להקשיב, להיות יצירתי ולחשוב מחוץ לקופסה. עורך דין טוב קודם כל ישמע לעומק את המקרה שלכם על כל פרטיו, יבין מה חשוב לכם ומה תרצו להשיג בגירושין, ואז יתפור לכם במידת האפשר פתרונות שיתאימו לכם.

עורך הדין צריך לראות את טובתכם ולא את טובתו שלו – עליו להוביל אתכם לפתרונות שיהיו מוצלחים עבורכם מבחינה כלכלית, נפשית ומשפחתית. אל תקחו עורכי דין שמעודדים אתכם להילחם מלחמות חורמה בבני הזוג שלכם כשהדבר אינו הכרחי.

חשוב שהעורך דין יהיה בעל אינטיליגנציה רגשית וידע לתת לכם גם תמיכה מעבר לתפקידו המקצועי. מדובר בתקופה לא קלה, ולא אחת בני הזוג שהחליטו להתגרש עומדים בפני לחצים רגשיים ומצוקות. עורך הדין צריך לדעת להרגיע, לעודד ולחזק את הלקוחות שלו, כחלק מהשירות.

מדוע גישור עדיף בהרבה על מלחמות בבית משפט?

רבים נוטים לחשוב כי גישור גירושין משמעותו ויתור, הפסד, חולשה – אך הדברים רחוקים מלהיות נכונים. למעשה, פרט למקרים מסוימים בהם גישור אינו מתאים (לדוגמה מקרים של אלימות במשפחה), גישור הוא הדרך האופטימלית לגירושין.

ראשית, מבחינה כספית – הליך של גישור גירושין עולה משמעותית פחות מהליכים משפטיים ממושכים בבית המשפט.

מבחינת זמנים – בעוד תביעת גירושין בבית המשפט תלויה בלוחות הזמנים העמוסים למכביר של בתי המשפט או בית הדין הרבני ועלולים להימשך אפילו שנים, בהליך הגישור אתם קובעים את הקצב. הליך גישור יכול להסתיים תוך מספר שבועות.

תפירת פתרונות – בהליך של גישור גירושין בני הזוג והמגשר יכולים לברוא את המציאות הרצויה שבני הזוג חפצים בה. יש אפשרות לרדת לפרטים ורזולוציות ולהתאים את הסכם הגירושין בצורה מקסימלית לצדדים. בבית המשפט הראייה היא יותר מרוחקת ופחות מותאמת לצרכים הספציפיים של כל לקוח.

האווירה בתא המשפחתי – אם יש לבני הזוג ילדים, חשוב מאוד לעטוף ולהגן עליהם עד כמה שאפשר. כשבוחרים להגיש תביעה בבית משפט, לא אחת בעידוד עורך דין המבקש להרוויח מכך, הדבר נוטה להעצים ולהאדיר את הסכסוך בין הצדדים. הילדים חשים את אווירת הקרב השוררת בקרב הוריהם, ואי אפשר להסתיר מהם את הלחצים הנפשיים שהוריהם נתונים בהם.

ככל שההורים מסדירים את הסכם הגירושין בצורה מהירה יותר ומכבדת יותר, כך ילדיהם יוכלו להתגבר על המשבר בצורה מהירה וטובה יותר. הליך גישור בו הצדדים מגיעים יחדיו להסכם גירושין תוך שיח הדדי, תורם לתקשורת בין ההורים וליחסים העתידיים שלהם. הרי גם אם הם מתגרשים הם צריכים לשמור על יחסים תקינים ומכבדים ולו לטובת ילדיהם המשותפים.

לעתים אין מנוס ממאבק משפטי

במקרים של אלימות במשפחה, או במקרים בהם יש חשש שצד בגירושין ינצל את הליך הגישור כדי להבריח נכסים – הליך הגישור אינו מתאים. במקרים בהם אין מנוס ממאבק משפטי, עורך הדין צריך לדעת לבנות אסטרטגיה מנצחת, לזהות ניואנסים משפטיים, ולהוביל את הלקוח להצלחה.

לסיכום, אם החלטת שאת/ה רוצה להתגרש ואתם מחפשים עורך דין גירושין בראשון לציון או בכל מקום אחר, חשוב לוודא שעורך הדין יהיה גם מגשר מוסמך. לאור היתרונות הרבים של הליך גישור גירושין מומלץ מאוד לכל הפחות לנסות אותו בטרם מגישים תביעה בבית המשפט.

למידע נוסף בנושא גירושין, מוזמנים לאתר gerushin-lawyer.co.il.