אושר מינוי חוטובלי לשגרירה בלונדון

חוטובלי היא האשה הראשונה שתשמש בתפקיד זה. במקביל אישרה הממשלה גם את מינויי השגרירים ברוסיה, בסין ובבלרוס.

ניצן קידר , י"ב באב תש"פ

ציפי חוטובלי
ציפי חוטובלי
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הממשלה אישרה בצהריים (ראשון) את מינויה של שרת ההתיישבות ציפי חוטובלי לתפקיד שגרירת ישראל בבריטניה. חוטובלי היא האישה הראשונה שתשמש בתפקיד זה.

עוד אושרו מינוי אירית בן אבא ויטלה לשגרירת ישראל בביג'ינג, מינוי אלכסנדר בן צבי לשגריר ישראל במוסקבה, מינוי אלכס גולדמן-שיינמן לשגריר ישראל במינסק, מינוי אדוארד שפירא לקונסול הכללי של ישראל בשנחאי ומינוי יהונתן צדקה לקונסול הכללי של ישראל בבנגלור.

שר החוץ, גבי אשכנזי, מסר "מינויים אלה מהווים ציון דרך משמעותי, אחרי תקופה ארוכה שבה חלק מהנציגויות לא אויישו. מדובר בשגרירים מקצועיים ומנוסים שיוצבו במספר בירות חשובות ואשר יסייעו לקידום האינטרסים המדיניים, הביטחוניים, הכלכליים והמסחרים של מדינת ישראל בתקופה מאתגרת זו".

לדבריו, "מינויים אלה חיוניים להמשך חיזוק מעמד משרד החוץ כגורם משפיע ומוביל בתהליך קבלת ההחלטות המדיני בישראל ואני שמח שהממשלה אישרה פה אחד את המינויים בהתאם להמלצת משרד החוץ".

השר אופיר אקוניס בירך בטוויטר על מינוי חוטובלי, "השגרירה החדשה היא ציונית וישראלית גאה בכל רמ״ח אבריה. אמונתה ברעיון שלמות הארץ, היא יוקדת ואמיתית והיא תדע להאבק על עמדותיה של ישראל, בחדות וביעילות, בכל זירה".

נציין כי במקומה של חוטובלי ייכנס לתפקיד שר ההתיישבות השר צחי הנגבי, אשר כיהן עד כה בממשלה במעמד של שר בלי תיק.

תחת משרד ההתיישבות פועלות כיום שתי יחידות, אשר המרכזית שבהן היא החטיבה להתיישבות של ההסתדרות הציונית העולמית המשמשת כזרוע המבצעת של ממשלת ישראל בהקמת וביסוס ההתנחלויות הכפריות ביהודה שומרון וחבל עזה, סיני והגולן, ומאז שנת 2004 גם בנגב ובגליל.

בנוסף פועלת תחת המשרד רשות השירות הלאומי-אזרחי,הגוף הממשלתי המרכז תחתיו את כלל הטיפול בנושא השירות הלאומי-אזרחי בישראל.