סמוטריץ' לגמזו: להיערך לימים הנוראים

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' בפנייה לפרויקטור הקורונה רוני גמזו: עלינו להערך לתפילות הימים הנוראים ברקע מגפת הקורונה.

חזקי ברוך , י"ב באב תש"פ

ח"כ סמוטריץ' במליאה
ח"כ סמוטריץ' במליאה
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שיגר לפרויקטור הקורונה מכתב בו הציג הצעה למתווה שיאפשר את קיום תפילות הימים הנוראים בצל מגיפת הקורונה.

"חגי תשרי הבאים עלינו לטובה מאופיינים בכל שנה בריבוי תפילות ארוכות בבתי הכנסת. השיא כמובן הוא ביום הכיפורים שכולל צום ותפילות במזג אוויר חם", ציין סמוטריץ'.

לדבריו, "נראה כי דרושה היערכות אשר תשמור על המוני המתפללים, ועל הציבור הישראלי כולו, מפני הנגיף ומפני התפשטותו מחד, ומאידך תוכל לאפשר ככל הניתן תפילה על כל מרכיביה (תקיעת שופר, קריאת התורה וכו') לכל מי שיהיה מעוניין בכך".

"ברצוני להציע את הפתרון הפשוט שלהלן אשר יכול לשמור על בריאות הציבור ולאפשר את קיום התפילות", כתב סמוטריץ'.

על פי הפתרון אותו הציע סמוטריץ', תקודם "הוראת שעה אשר תקבע כי הרשויות המקומיות יעמידו לרשות קהילות ובתי כנסת את המבנים העירוניים העומדים לרשותן, ובכלל זה בתי ספר, מתנ״סים, גני ילדים ומבני ציבור נוספים".

"מבנים אלה הינם ממוזגים בעלי מרחבים רבים שיאפשרו בהיערכות נכונה מספר רב של מניינים נפרדים וזאת מבלי לעבור את כמות המתפללים המקסימלית כפי שיקבע על ידי גורמי המקצוע לקראת החגים", הסביר.

לטענת יו"ר האיחוד הלאומי, "אם לא תתקיים היערכות, חלילה, אנו עלולים לפגוש הפרה חמורה של ההנחיות מצד מי שלא יסכימו לוותר על התפילות בימים הנוראים, ולחילופין הימנעות המונית של בית ישראל מתפילות הימים הנוראים, שתי חלופות רעות מאוד כמובן".

"אבקש לסיים מכתבי זה בדברי מדרש רבה על תפילות הימים הנוראים: 'בדורות הללו שאין להם לא מלך ולא נביא לא כהן ולא אורים ותומים ואין להם אלא תפלה זו בלבד אמר דוד לפני הקב"ה רבש"ע אל תבזה את תפלתם'. אני עומד לשירותך ככל שידרש על מנת להביא לפתרון העניין בהקדם", חתם ח"כ סמוטריץ' את מכתבו.