"תכלת" עולה לאוויר

, כ"ח באדר ב תשס"ג

במוצאי שבת יחל ערוץ "תכלת", הערוץ החדש, את שידוריו. השידורים יחלו בשעה 20.30. הערוץ ישדר בכבלים בערוץ 36 ובלווין בערוץ 19, בשניהם – 19 שעות ביממה.

במשך החודשיים הראשונים השידורים יהיו חינם.

בערוץ תכלת מבטיחים לשדר תכניות מקור כגון: תכניות הומור וסטירה, תכניות ילדים ערכיות, שיח ובידור, ייעוץ, שורשים, מורשת והיסטוריה, שיעורי תורה וקבלה, דרמה ישראלית, קומדיה ישראלית, רצועת מוסיקה מקורית ותכניות מיוחדות לשבת ולחגי ישראל. כמו-כן, חתם ערוץ "תכלת" חוזים לרכישת זכויות שידור של סדרות וסרטים עם כ-20 ספקי תוכן מהארץ ומהעולם, בהם: האחים וורנר, BBC, ABC, הולמרק, אולפני הרצליה וטדי הפקות.

שידורי הערוץ יופסקו בימי שישי ובערבי חג, כשעה לפני כניסת השבת או החג, ויתחדשו כשעה אחרי מוצאי השבת או החג.

שלמה בן צבי, יו"ר ועורכה הראשי של ערוץ תכלת, מציין כי הערוץ פונה לקהל חילוני ודתי כאחד. "אני צופה שיש בישראל ביקוש גדול לערוץ משפחתי, מסורתי, המחזק את הזהות הלאומית והמעמיק את השייכות של החברה בישראל למסורת, ערוץ א-פוליטי הקשוב לכל גווני היהדות שבציבור", מוסיף מר בן צבי.

אחד מבעלי המניות של החברה "תכלת תקשורת בע"מ" הוא רון לאודר, שרכש 24% מהון המניות. רון הודיע כי יכהן כדירקטור החברה וכי יהיה מעורב בפעילות הערוץ.

עפ"י מחקרים שעשה המכון הישראלי לדמוקרטיה עולה כי פוטנציאל הלקוחות של הערוץ הנו כ-65% מהאוכלוסייה: 23% קהל חילוני אינטלקטואלי הצמא לתרבות יהודית עכשווית, 30% קהל מסורתי (רובם ילידי הארץ) וכ-12% קהל דתי לאומי על כל גווניו.