נס פורים: המחבלים ירו לעבר מכונית שהיו בה 4 ילדים, ואיש לא נפגע

אל עבר רכבו של דודו סעדה, שהיה יחד עם יונדב זר, אשתו וארבעת ילדיהם, ביניהם תינוקת בת חודשיים, בדרכם מקדומים להר ברכה, נורתה אתמול בבוקר אש. סעדה סיפר שבנוסעם על כביש עוקף שכם דרום הם ראו לפתע במרחק של 8 מ\', על גבעה, שני מחבלים שהמתינו להם.

, י"ד באדר תשס"א

אל עבר רכבו של דודו סעדה, שהיה יחד עם יונדב זר, אשתו וארבעת ילדיהם, ביניהם תינוקת בת חודשיים, בדרכם מקדומים להר ברכה, נורתה אתמול בבוקר אש. סעדה סיפר שבנוסעם על כביש עוקף שכם דרום הם ראו לפתע במרחק של 8 מ\', על גבעה, שני מחבלים שהמתינו להם. \"ברגע שעמדנו מולם הם הרימו את הנשק וירו\", אמר סעדה. \"הרגשנו כמו ברוזים במטוח\". לדבריו הוא אמר לנוסעיו להוריד את הראשים, בעיקר את אלו של הילדים, והוא \"נתן גז\". סעדה סיפר שהוא התקשר מיד למוקד, אבל רק אחרי כ – 500 מטר הגיע ג\'יפ. חייליו לבשו תחילה את השכפ\"צים, וביקשו מהם לחזור למקום האירוע כדי להראות להם היכן הייתה התקיפה. לדבריו הוא סירב לחזור ולסכן את שלום הילדים, ואמר לחיילים היכן זה קרה. הוא גם הזהירם לחפש מהר לפני שהמחבלים יברחו.

סעדה ציין שלאחר מכן התקיימה שיחה קשה בינו לבין מח\"ט שומרון, ובה תהה כיצד הבטיח מח\"ט שומרון לפני כחודש וחצי שיש אבטחה על הציר, והנה כך, לאור היום, בשעות הבוקר, עומדים מחבלים ויורים בשלווה על רכבים. לדבריו, המח\"ט הודה שאינו יכול לתת מענה לכל האזור \"\"Online. \"מה שהבטחתי היה תקף לזמן ההוא. עכשיו - יש שינויים\", הוא אמר.