שלי יחימוביץ´´: זכות קיום לערוץ 7

בעקבות סגירת ערוץ 7 יצאה העיתונאית שלי יחימוביץ" בגילוי דעת נגד סגירת התחנה: "מותר לתהות למה דווקא איתם מוצו ההליכים בקפדנות שכזו? איתם ולא עם 'קול השלום' של אייבי נתן בשעתו. איתם ולא עם מאה ושלושים תחנות פיראטיות שמשדרות היום. איתם ולא עם תחנות רדיו אזורי, ששידוריהן נשמעים מעבר לאופק ומעבר לזיכיון שניתן להן".

, ג' בחשון תשס"ד

שלי יחימוביץ": ערוץ 7, שנסגר השבוע, שידר שלא כחוק. מרגע שגורלו הופקד בידי בית המשפט, נקבע סופו. עם לכתו, מותר לתהות למה דווקא איתם מוצו ההליכים בקפדנות שכזו? איתם ולא עם "קול השלום" של אייבי נתן בשעתו, איתם ולא עם מאה ושלושים תחנות פיראטיות, לא פחות, שמשדרות היום? איתם ולא עם תחנות רדיו אזורי, ששידוריהן נשמעים מעבר לאופק ומעבר לזיכיון שניתן להן?

כבר קרסו אצלנו "על המשמר", "דבר", "חדשות", כי לא היו להם מספיק קוראים ומשנסגרו מצאו הקוראים תחליפים. בניגוד ל"חדשות", שים של דמעות נשפך על סגירתו, לערוץ 7 דווקא היו מאות אלפי מאזינים.

אפילו במונחי תחרות הייתה לו זכות קיום. אבל לצרכנים שלו אין לאן לברוח. הם לא מאזינים לתחנות אחרות, רובם גם לא רואים טלוויזיה. מה אכפת לנו, יגידו חלק מכם. ערוץ של מתנחלים ואפילו לא מהזרם המרכזי ביש"ע. ראש מחלקת החדשות הוא ממורשעי המחתרת היהודית, לפני עשור היה להם חלק באווירת ההסתה. הכול נכון. אבל כבר שנים רבות לא הייתה שם הסתה. כמה מאלה, שהיו שותפים פעילים לאותה רוח רעה, יושבים היום בהנהגת המדינה. למה מה שנמחל לאלה, לא נמחל להם? אין כאן איזה מוסר כפול? כשדוחקים קבוצת אוכלוסייה לפינה, בטח קבוצה אידיאולוגית, בלי להשאיר לה שום ערוץ לביטוי, אף אחד לא יוצא מורווח מזה.

ערוץ 7 יכול לרשום לזכותו את מהפכת השירים העבריים ברדיו וגם את נפילת החומות בין הציבור הדתי-לאומי ובין התקשורת. הרבה עיתונאים באים היום מיש"ע, מה שמגוון ומרענן את השיח התקשורתי. גם אם בדין הלך הערוץ הייחודי הזה לעולמו, אפשר קצת להצטער.

(פ.ק.)