אחמד יאסין עובר הליך גיור ולומד בישיבה

, כ"ד בחשון תשס"ד

אחמד יאסין, שברח לפני כחודש ימים מלבנון לישראל, קיבל מקלט זמני בצפת והחל בהליך של גיור.

בין אחמד יאסין מהחמאס בעזה לבין אחמד יאסין מצפת אין כל קשר מלבד הדת המוסלמית. סיפורו של יאסין, בן 37, הוא מופלא על רקע היחסים בין יהודים וערבים במזרח התיכון.

לפני כחודש החליט אחמד יאסין מאחד מכפרי דרום לבנון להימלט לישראל עם ארבעת ילדיו. יאסין חשש לחייו לאחר שרעייתו, עמה הסתכסך לאחרונה, החליטה למסור לחיזבאללה פרטים על יחסיו בעבר עם שלטונות הביטחון הישראלים. הוא לקח עמו את ילדיו, שני בנים ושתי בנות, וחצה את גדר הגבול סמוך לכפר העלאווי רג'ר.

במשך שעות ארוכות ניסה לשכנע את חיילי צה"ל להתיר לו להיכנס. אולם הוראה מהפיקוד הבכיר של צה"ל מנעה זאת. יאסין התארח במשך יממה במוצב צה"ל באזור שחייליו דאגו לו ולילדים למזון. לאחר מכן הועבר למשטרת קריית שמונה והצליח ליצור קשר עם אחיו, אברהם סיני, המתגורר בצפת. בעזרת לחצים שהופעלו על ידי רבה של צפת הרב שמואל אליהו וגורמים מדיניים, קיבלו יאסין וילדיו אישור להתגורר בצפת, עד אשר יוחלט על עתידם.

אחיו של יאסין ברח אף הוא לפני מספר שנים מלבנון לישראל, לאחר שהועסק בתפקיד בשירותי הביטחון, בעת שהיית צה"ל בלבנון. הוא התגייר, שינה את שמו לאברהם סיני ולומד בישיבת "אור יקר". מאז הגיע לצפת מתגורר יאסין בבית אחיו אברהם וממתין לתעודת זהות ישראלית. השבוע שינה יאסין את שמו למשה סיני והחל בתהליך גיור. הוא לומד בכולל "אור יקר" בצפת הלכות יהדות. בניו חובשים כיפה וציצית והם לומדים מושגים בסיסיים ביהדות בתלמוד תורה. סיני מקבל תמיכה מרבה של צפת, הרב שמואל אליהו וממדריכו ליהדות בישיבת "אור יקר" בצפת.

(פ.ק.)