הלויותיהם של רב\"ט חנית ארמי הי\"ד וסמ\"ר אבי בן הרוש הי\"ד -התקיימו היום בערב

הלוויותיהם של ההרוגים בפיגוע התקיימו הערב בחלקה הצבאית של בית העלמין בזכרון יעקב. רב\"ט חנית ארמי נקברה בשעה 17:00. סמ\"ר אבי בן הרוש נטמן בשעה 19:00.אתמול סמוך לשעה 19:30 פוצץ מחבל ערבי מטען חבלה שנשא על גופו בתוך קהל שהמתין בתחנת הרכבת בבנימינה. כתוצאה מן הפיצוץ נרצחו סמ\"ר אבי בן-הרוש, בן 20, ורב\"ט חנית ארמי, בת 19, שניהם מזכרון יעקב. עוד 6 א

, כ"ו בתמוז תשס"א

הלוויותיהם של ההרוגים בפיגוע התקיימו הערב בחלקה הצבאית של בית העלמין בזכרון יעקב. רב\"ט חנית ארמי נקברה בשעה 17:00. סמ\"ר אבי בן הרוש נטמן בשעה 19:00.

אתמול סמוך לשעה 19:30 פוצץ מחבל ערבי מטען חבלה שנשא על גופו בתוך קהל שהמתין בתחנת הרכבת בבנימינה. כתוצאה מן הפיצוץ נרצחו סמ\"ר אבי בן-הרוש, בן 20, ורב\"ט חנית ארמי, בת 19, שניהם מזכרון יעקב. עוד 6 אנשים נפצעו, וביניהם חייל צה\"ל שנפצע קשה.

המשטרה ערכה מצוד אחר מכונית שנחשדה כי הסיעה את המחבל המתאבד. במרדף השתתפו גם מסוקים, וכוחות גדולים של צבא ומשטרה התפרסו באיזור.

ברבע לחצות נתפסה מכונית פיאט אונו ירוקה בידי כוחות הבטחון והמשטרה, ובתוכה ככל הנראה אנשים הקשורים לפיגוע. על פי עדויות מזירת הפיגוע, יצא המחבל המתאבד ממכונית פיאט אונו ירוקה, בה נהגה בחורה שעטתה לראשה מטפחת.

בסיומו של מצוד רחב היקף אחרי המכונית היא נתפסה, כאמור, ונוסעיה נלקחו לחקירה.
בתגובה לפיגוע הרצחני, סמוך לחצות תקף צה\"ל מחסומים לא מאוישים של מחבלי הרש\"פ בטול כרם ובאזור ג\'נין. העמדות נפגעו מטילי נ\"ט ומפגזי טנקים. לא דווח על נפגעים בצד הפלשתיני. במהלך התקיפה נגרם נזק לרשת החשמל של טול כרם וחלק מהעיר נותר באפילה.

חנית - תמיד אהבה לעזור לכל מי שביקש את סיועה :

החיילת חנית ארמי בת 19 מזכרון יעקב, אמורה היתה להגיע לביתה כמדי יום לפנות ערב. הוריה הבחינו כי בתם לא הגיעה במועד ונסעו להמתין לה בתחנת הרכבת כשבמקביל הם שמעו על הפיגוע. הם התקשרו לקרוב משפחה, פיני לוגסי, אשר היה אותה עת בבית החולים \"הילל יפה\" בחדרה וזה הבטיח לבדוק אם חנית נמצאת בין נפגעי הפיגוע.

לאחר זמן מה כאשר נואש מהחיפושים נסע למקום הפיגוע. בהיותו איש משטרה לשעבר הותר לו להתקרב למקום. הוא סיפר כי זמן קצר אחר כך הוא נתבקש לזהות גופת חיילת ולתדהמתו הוא זיהה את בת משפחתו. \"היא היתה כמו הבת שלי. היא היתה בייביסיטר אצלנו וזה פשוט נורא\", אמר לוגסי.
כתב עתי\"ם קובי מנדל מוסר, כי עשרות רבות מתושבי השכונה הדרומית בזכרון יעקב הגיעו בשעת לילה מאוחרת והתקצבו סביב בית המשפחה. חנית שירתה בחיל המודיעין והותירה אחריה הורים, אחות בכורה - סימה - המשרתת כיום בצבא, ועוד שתי אחיות, שני ולינוי. את לימודיה התיכוניים היא סיימה בבית ספר \"אורט\" ובשכונה סיפרו כי תמיד אהבה לעזור לכל מי שביקש את סיועה. רבים ציינו כי הם המומים לשמע הידיעה על הרצחה בפיגוע.