סכנת סגירה: תיכון ממ"ד פ"ת

הנהלת עירית פתח תקוה תקיים הערב דיון בגורלו של "במעלה", תיכון ממ"ד יחידי לבנים בפ"ת. הורי התיכון המתנגדים לסגירתו מתריעים כי התלמידים עלולים להזרק לרחוב או לפנות לבתי"ס חילוניים.

, י"א בשבט תשס"ד | עודכן: 17:36

האם התיכון הממ"ד היחידי לבנים בפתח תקוה "במעלה" עומד להסגר? סוגיה זו תעמוד הערב במרכזו של דיון בהנהלת עירית פתח תקוה. כך מוסרת כתבתנו רותי אברהם.

יו"ר ועד הפעולה למניעת סגירת בית הספר רבקה למפרט אומרת לכתבתנו כי להורים הוצעו שתי אלטרנטיבות ושתיהן אינן נותנות מענה. אפשרות אחת היא בביה"ס אמי"ת והשניה בישיבה הטכנולוגית כפר אברהם. לדברי למפרט בבי"ס אמי"ת לומדים בנים ובנות ביחד ובתנאי פנימיה, דבר זה מנוגד לקו החינוכי של ההורים.

האלטרנטיבה השניה המוצעת היא הישיבה הטכנולוגית כפר אברהם. למפרט אומרת כי ישיבת "כפר אברהם" היא ישיבה פרטית ומתקיימת בה מערכת שעות עמוסה שאינה מתאימה לכל ילדי התיכון.

פתרון נוסף שהוצע אומרת למפרט הוא לשלוח את הנערים לתיכון דתי בבני ברק. המרחק שיצטרכו הנערים לנסוע מידי יום יפגע בתפילת השחרית ובכך ייפגע שילובם במרקם החברתי בבית הספר אומרת למפרט. היא מוסיפה כי משיחות שערכו ההורים עם בני יא' ויב' הם אמרו כי חלקם ינשור מהלימודים וחלקם יעדיף ללמוד בבתי ספר חילוניים.

מדובר במסגרת הדתית האחרונה הנותנת יסודות דתיים לנערים אלו לפני שהם יוצאים לחיים, מציינת למפרט.

כאמור הערב תקיים הנהלת העיריה דיון בנושא סגירת בית הספר. לדברי למפרט הם מעונינים להשמיע את קולם בפני ההנהלה אך הדבר לא ניתן להם.

דובר עירית פתח תקוה חזי חקק אומר לכתבתנו בתגובה, כי סגן ראש העיר וראש מנהל החינוך בעיריה יעקב בן שמחון ואנשי משרדו נפגשו מספר פעמים עם ההורים בראשם יו"ר ועד ההורים אלי בן חמו. קולם של ההורים נשמע, אומר חקק.

חקק ציין כי מדובר בישיבה ראשונה בנושא וכי הנהלת העיריה אינה עומדת לקיים הערב הצבעה סופית. חקק הוסיף כי הורי בי"ס "במעלה" החשים כי קולם לא נשמע דיו מוזמנים לפנות בכתב למנכ"ל העיריה ולבקשו להזמינם להציג את עמדתם, וזאת בטרם תיערך הצבעה סופית.

כתבתנו מציינת כי את הדיון בהנהלת העיריה מלווה הפגנת הורי "במעלה" המוחים על הכוונה לסגור את בית הספר.