ולרשטיין נחקר על הצבת קרוונים

יו"ר מועצת בנימין, פנחס ולרשטיין, נחקר אתמול במשטרה בעניין מכולות שהציב בישוב מיגרון בעת היערכות לפינוי צפוי שם לפני כחודשיים.

, י' באדר תשס"ד | עודכן: 15:24

פנחס ולרשטיין נחקר על הצבה בלתי חוקית של קרוונים.

ולרשטיין אמר ליומן הבוקר של ערוץ 7 כי הוא נחקר בעוון הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, העברת דודים שלא לפי הנוהל, חסימת כביש וכו'. "בזמן ההחלטה על מיגרון ריכזנו שם מכולות עם ציוד, ובמינהל האזרחי החליטו לקרוא לזה קרוונים. זו פרובוקציה ברורה שלהם, הם מנסים להתנכל לנו. אנשי המינהל רשמו קנסות במאות אלפי שקלים, עצרו משאיות, וכדי להראות עכשיו שהמהלך שלהם לא היה טעות, הם צריכים להמשיך במשחק, ולכן גרמו לחקירה במשטרה אתמול. מצד האמת, לא מדובר כלל בקרוונים, למרות שגם אם היו לא הייתי חוזר בי. המינהל האזרחי מנסה להיתמם כדי להתנכל לנו".

ולרשטיין אומר כי הוא נבחר להיחקר, כראש המועצה וכמי שעמד מאחורי ההוראה להציב את המכולות. הוא ציין גם כי המכולות לא מיועדות למגורים, וכל העילה לחקירה מגוחכת שכן מכולות כאלה עוברות מדי יום בכבישי יש"ע, על ידי יהודים וערבים, ואף אחד לא נחקר על כך.

בנוגע לצו הפינוי שהוצא על המאחזים, בהם טל בנימין, גינות אריה וגבעת הראה, אמר ולרשטין:"אנו נגיש בקשה לדיון בהרכב מורחב בבקשה. במידה והבקשה לא תתקבל, יהיו לנו 72 שעות, עד שצה"ל יתארגן לפינוי". המאחזים המדוברים מהווים למעשה שכונות נוספות בתוך ישובים קיימים- גבעת הראה בעלי, וגינות אריה בעפרה. טל בנימין הוקם כמאחז צבאי השולט על תווי הכביש לעפרה, והפך למאחז התיישבותי. המקומות הללו קרויים גם על שם נרצחים בכבישים באזור. ולרשטיין אומר כי למאחזים אלה משמעות הן בהיותם חלק מישוב, והן בשליטתם האסטרטגית. "המאחזים הללו אינם נסיון להתגרות או ליצור פרובוקציה.הפינוי הוא רצון עז של שרון להוכיח לאמריקאים שהוא לא שותף לבניה, ושולט על המתנחלים. ברור גם ששרון יענה לבקשה הבאה של האמריקאים- אחרי פינוי ישובי גוש קטיף,הוא יעבור לישובי יו"ש".

בראיון מנסה ולרשטיין להבין מה עובר במוחו של שרון: "הוא משער שמכיוון שאף אחד מקודמיו לא הגיע להסכם, כנראה שההסכם שהוא יגיע אליו יהיה הטוב ביותר, וזה השטח שישאר בידינו. אך הוא לא מבין שהארה"ב תדרוש להגיע עד הקו הירוק, והוא יעשה זאת, לכן אין סיבה לתמוך בשרון במתכונתו הנוכחית".

הנתונים הסטטיסטים הצביעו היום על גידול של 35 אחוזים בהתחלות הבניה ביש"ע ב2003 ביחס ל2002. בניגוד לאזור המרכז והדרום, שם יש האטה בקצב הבניה. ולרשטיין מברך על כך:"כנראה שיש לנו עם חכם. יש לזכור שביש"ע אין בניה של המדינה. מי שקונה בית- משלם עלות מלאה. המדינה משתתפת רק בכספי תשתיות. יש להדגיש כי הגידול אינו בכל הישובים- יש ישובים עם האטה ויש עם גידול, אבל כל בניין שנבנה אצלנו- יש לו קונה. אם בית בעפרה עולה מאה אלף דולר- יש מי שמוכן לשלם סכום כזה, אין לנו במה להתבייש".

לסיכום אמר ולרשטיין כי הוא יהיה בכל פינוי אם יקרה, ויאבק על כל נקודה. לדעתו אין לנסות ולהידבר כעת עם הממשלה כדי להגיע להסכמים בעניין המאחזים ופינויים, כי הוא רוצה לפנות את כל הישובים, ועלינו להיאבק בו חד משמעית. (ח)