6 מאסרי עולם לרוצח בני מש´ דיקשטיין

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר 6 מאסרי עולם על המחבל בכר חליל שחדה נאג´ר שביצע את פיגוע הירי בצומת זיף בחברון, בו נהרגו יעקב, חנה ושובאל דיקשטיין, החייל אלעזר שמאי ליבוביץ´ ובפיגוע אחר את עודד וולק ז"ל.

, י"ז בטבת תשס"ה | עודכן: 16:39

בכתב האישום נכתב כי נאג'ר תיכנן בתאריך 26.7.02 את פיגוע הירי בו נרצחו בני משפחת דיקשטיין והחייל אליעזר ליבוביץ.

נאג'ר וחברו התמקמו על גבעה במרחק של כ-6 ק"מ לפני צומת זיף מכיוון הישוב כרמל ומצידו המערבי של הכביש וארבו לרכב ישראלי, כעבור זמן קצר הבחינו ברכב סובארו הנהוג ע"י אלעזר ליבוביץ הי"ד שעשה דרכו מהישוב כרמל צפונה, השניים פתחו לעברו באש אשר ממנה נהרג ליבוביץ', נוסע שישב מאחור השתלט על ההגה אחרי הפגיעה באלעזר, ונהג עד לצומת זיף, שם המתין לכוחות ההצלה.

החולייה המתינה לרכב נוסע נוסף שהגיע. ברכב נסעו יוסי וחנה דיקשטיין וילדיהם צופיה, איילת השחר, ידידיה, רננה, שלמה, בניה, שיראל עדיאל ושובאל. המחבלים פתחו לעבר המכונית באש שפגע באם המשפחה ושובאל. שניהם נהרגו במקום. האב יצא מהרכב ואז ירה בו נאג'ר מטווח קצר של כ-6 מטרים. אחרי הרצח נמלטו המחבלים מהמקום.

ביום 8.10.02 התמקם נאג'ר בכביש עוקף יטא ומחבל נוסף התמקם בעברו השני של הכביש, סמוך לשעה 11:37 הבחינו ברכב מסוג פורד הנהוג ע"י אליעזר כלפון בו נסעו עודד וולק, אורה זייני ואפרת בלאו, העושה דרכו מהישוב כרמל לכיוון קריית ארבע, החולייה התקדמה ופתחה לעברו באש, כתוצאה מהירי נהרג עודד וולק ז"ל ואליעזר כלפון שנפצע מהירי איבד את השליטה על הרכב, סטה לנתיב הנגדי, התהפך והתנגש במחפורת בצד הכביש.

כתבנו עוזי ברוך מדווח כי על חמשת מקרי הרצח ועל פציעתם של אזרחים נוספים גזר בית המשפט הצבאי ביהודה על נג'אר, עונש של שישה מאסרי עולם.