מקורבי ראש הממשלה: נשבור למתנחלים את העצמות

העיתון 'ידיעות אחרונות' מצטט היום התבטאויות קשות ביותר של ראש הממשלה, אריאל שרון, על המתנחלים. בין השאר אמר כי "ראשי המתנחלים מסכנים את קיום המדינה", והאשים אותם בשקרים, כזבים צביעות והסתה.

, כ"ו בטבת תשס"ה | עודכן: 09:57

העיתון 'מעריב' מצטט הבוקר בכירים בסביבת שרון שמדברים על הצורך "לשבור למתנחלים את העצמות".

"אנחנו על סף מרד, זה ברור", אמרו לפרשן "מעריב" בן כספית מקורבי שרון. "לא יעזור כלום, צריך להוריד כפפות. מערכת המשפט לא יכולה להשליך לכלא מתפרעים ב'משפט מהיר'. אין בכלל מושג כזה. מה כן לעשות? כשבאים ליצהר ויש מידע על 200 מתפרעים, צריך לבוא עם 2,000 חיילים. וצריך לבוא בכוח. ואם יהיו 2,000 מתפרעים, צריך לבוא עם אוגדה. כן, בכוח. כן, לשבור להם את העצמות".

כמו שמתייחסים לערבים?, שאל כספית את בן שיחו בלשכת שרון. "כן, כמו לערבים. למה לא? הרי האיום כאן חמור יותר. הערבים נלחמים בנו, אנחנו נלחמים בהם. במקרה הזה, יש מרד פנימי. יש קרע בעם. זו סכנה איומה. צריך להפעיל כוח. הזרוע השרירית של עם ישראל היא צה"ל, וצריך לתת לו לפעול. כשפעילי שמאל טלטלו גדר הפרדה, לא ירו בהם? את מי הם סיכנו? וכאן, הצבא בא במסכנות כזו, בכפפות של משי. אסור לתת להם להטיל אימה ולזרות אימים. עד שלא נבין שיש כאן מלחמה על נפשה של הדמוקרטיה, על צורתה של המדינה, לא יקרה כלום. המטורפים האלה על הגבעות צריכים היו לראות, למחרת ההתפרעות שלהם, הפגנת מאות אלפים בת"א. והמפגינים מול הכנסת צריכים היו להיתקל ב'משמרות ההתנתקות' של אלפים, שיבלעו אותם".

בכיר אחר, איש מערכת הבטחון, צוטט אמש בערוץ 10 כמי שאמר ש"מתנחלי יצהר מסוכנים יותר מזכרייה זביידי וטלי פחימה". בכיר סרבני השמאל, תא"ל יפתח ספקטור, שסירב בעבר לבצע סיכולים ממוקדים מחשש לפגיעה בפלשתינים חפים מפשע, אמר בערוץ 10 ש"צריך לפגוע באזרחים הלוחמים במדינת ישראל", ולדבריו אם תינתן פקודה לעשות מעשה שכזה לא יתנוסס מעליה דגל שחור.

חבר הכנסת צבי הנדל מהאיחוד הלאומי מתכוון לפנות בתחילת השבוע הבא לנשיא המדינה, משה קצב, ולבקש ממנו להתערב מיד להפסקת ההסתה לאלימות נגד המתנחלים. הנדל חושש שאם לא תהיה בהקדם התערבות נשיאותית בנושא, עלולה לפרוץ מלחמת אחים.

בד בבד עם פרסומים אלו מתגלה עתה, כי ראש הממשלה אריאל שרון הורה לשר הביטחון שאול מופז ולראש המטה הכללי רא"ל משה (בוגי) יעלון שלא להיפגש עוד עם ראשי המתיישבים ביש"ע.
במאמרו המתפרסם הבוקר בעיתון "הארץ" חושף מקורבו של שרון, יואל מרקוס כי ההוראה ניתנה בעקבות הערכתו של שרון כי הפגישות יתפרשו בציבור כאילו הצבא ומערכת הביטחון קשובים יתר על המידה למתישבים."בדיון שנערך עם שר הביטחון, הרמטכ"ל ומפקדי אוגדות הם נתקלו בשרון שהתעורר כאילו מתרדמת. מלא עזוז וגבורה אמר, שיש לפעול בכל הכוח נגד מי שירים יד על חייל ויארגן סרבנות. שרון נראה כשור זועם. המדינה הפקידה בידכם מהלך היסטורי, ויש לבצע אותו, אמר. הוא קרא לקצינים לא להיות ספקנים או הססנים. יש לכם הלגיטימציה להכות בחזרה. יש להראות, שצה"ל הוא בעל סמכות חוקית למלא את משימותיו על פי הנחיותיה החוקיות של הממשלה.

הוא גם פנה למערכת המשפטית בדרישה להתייצב מאחורי הצבא ותבע משר הביטחון והרמטכ"ל לא לקיים פגישות כלשהן עם ראשי יש"ע. הם יציגו אתכם כמי שפוחדים מהם. שרון, גדול המחזרים של הרבנים בעבר, שינה סוף סוף את דעתו. לא עוד מחזר על פתחיהם, אלא מתאר אותם כדו-פרצופיים. המסר הכללי שלו היה, שבכל עימות חייב הצבא להיות חד-משמעי במילוי והשלמת משימתו. בלי היסוס וספק", דברי מרקוס במאמרו.