כ-45 משפחות מהישוב נצר חזני נמצאות כרגע בבתי ההארחה ומחכות לרגע בו יעברו לקראוילות בעין צורים. כ-15 משפחות נמצאות בבית ההארחה בחפץ חיים, ולמעלה מ-30 משפחות נמצאות בבית ההארחה בעין צורים. כ-15 משפחות נוספות נמצאות עדיין בבית ההארחה בחיספין, ומחכות לעבור לקראוילות בישוב אבני איתן הסמוך.

וועד מתיישבי גוש קטיף מדווח כי העבודות באתר הקראוילות בעין צורים מתקדמות באיטיות, מכיוון שהתקציב לקבלנים ממינהלת סל"ע מגיע במנות ומתעכב.
הצפי היה שהקראוילות יהיו מוכנות באדר, אך בפועל, המשפחות מנווה דקלים התחילו לעבור לשם רק לפני פסח. כעשר משפחות עברו רק לאחר פסח ו-6 משפחות עדיין ממתינות במלונות בירושלים.

שמונה חודשים לאחר הגירוש, קיבלו מגורשי נצר חזני צווי פינוי המורים להם לעזוב את בתי ההארחה ולעבור לקראוילות עד חג שבועות. כמו כן עליהם לפנות את ההמכולות שלהן, על כל הציוד שבתוכן מהמחסנים בקסטינה. הוועד מציין כי הקראוילות עדיין לא מוכנות, אין בהם מים זורמים, יש בורות מים פתוחים, כל האזור מלא פסולת בניה וברזלים ואין אפשרות לעבור לגור בהם.

נזכיר כי 40 המשפחות מאלי סיני עדיין שוהות במאהל בצומת יד מרדכי, וכיום, 8 חודשים לאחר הגירוש, לכ-120 משפחות אין עדיין קראוילה לישון בה בלילה.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו