הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו העניק הבוקר תעודת הוקרה לנער הראל ציון שוויתר על התואר אלוף הארץ באגירוף, כדי שלא לחלל שבת תוך במהלך השתתפות בשלבי הגמר של התחרות.

באירוע שהתקיים הבוקר הגיע הרב הראשי לבית ספרו של הנער לחזקו ולהעניק לו אות הוקרה. בטקס השתתפו הנהלת בית הספר "נעם" שבירושלים וחבריו לספסל הלימודים.

הראל ציון, שמתאמן מזה 14 שנה בתחום האגרוף, השתתף לפני כשבועיים באליפות ישראל לבני נוער באגרוף שהתקיימה בנצרת עילית. התחרות יש להדגיש מאורגנת מטעם המדינה ע"י 'איגוד האיגרוף בישראל'.

כמו בתחרויות ספורט רבות, המועד לתחרות הזאת נקבע לסוף שבוע בימי חמישי-שישי-שבת. כשהראל שאל בתחילת התחרות את המארגנים "מה יקרה אם אעלה לגמר"? הובטח לו על ידי המארגנים שהוא יוכל להתחרות במוצ"ש.

ביום שישי לפני מס' שבועות, ניצח הראל בחצי הגמר ועלה לגמר. הראל ניגש לראשי האיגוד וציין בפניהם את ההבטחה שלהם לאפשר לקיים את התחרות במוצ"ש ולא בשבת כדי למנוע חילול שבת, המארגנים, בניגוד להבטחתם, סירבו להענות לבקשה וציינו כי "יש סדר למשחקים ואי אפשר לשנות. האפשרות היחידה העומדת בפניך היא להתחרות בשבת בצהריים בשעה 13:00". בעקבות זאת, הנער פרש ממשחק הגמר ועזב את התחרות.

הבוקר, באירוע מרגש, העניק לו הרב הראשי לישראל את אות "גביע השבת" כאות הוקרה על עמידתו על עקרונותיו בשמירת השבת.

הרב לאו ציין, כי "בשבילי הנער הזה הוא קודם כל אלוף השבת, מעבר לכל משחק אליפות אחר שבה הוא משתתף. התרגשתי לראות נער ערכי, שמוותר על התהילה למען שמירת השבת וראיתי צורך לבוא לחזקו באופן אישי."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו