שרשור חדש
ז' באייר תשע"ב 06:42
עבר עריכה על ידי שמואלג בתאריך ז' חשון תשע"ג 23:55

ברוכים הבאים! 

הפורום נפתח בעקבות דרישה שנוצרה בקרב המשתמשים הבוגרים לפורום חברתי שלא יעסוק בנושאי נישואין וזוגיות.

על מה כן מדברים כאן?! 

הרהורים ברומו של עולם, תלונות על החיים או דברים אחרים, סיפורים מעניינים וחוויות מהחיים!

*מיועד לגילאי 20 ומעלה*

*נא לכבד את כל המשתמשים ולכתוב במילים ראויות *

חוקי הפורום:
* אנכי צמ"ע, אשר הוצאתיך מארץ מצרים, מבית לנ"ו, מוג"ה ומאר"מ. 

* לא יהיה לך אלוקים אחרים על פני- כולנו הולכים בדרך התורה. כל אחד ברמתו ודרכו שלו. נא לכבד את מנהגיו של כל אדם ואדם. 
* לא תישא את שם פורום לנ"ו על כל פרטיו (דייטים, הכרויות, שדכנים וכדו')
* זכור את הרימונים ובהבאת סרטון מיוטיוב- הוסף את המילים.
* כבד את האדם הנמצא מולך. מאחורי כל ניק נמצא אדם חי ונושם.
* לא תרצח משתמש אחר כי כתב משהו שלא מוצא חן בעיניך. מותר לכתוב בשפה מכובדת. אם המצב חורג מגבול הראוי- לפנות במסר, או לאחד המנהלים.
* לא תטנף את הפורום בשפה לא ראויה. חובה לשמור על שפה מכובדת.
* לא תגנוב מאמר, ידיעה או כל דבר אחר ללא נתינת קרדיט לכותב.
* לא תענה ברעך עד שקר כדי שתוכל לכתוב בפורום לפני גיל 20. הפורום מיועד לגילאי 20 ומעלה.
* לא תחמוד את שרשור רעך ותנצל"שו לטובתך.

כ"ב באייר תשע"ט 22:09
עבר עריכה על ידי ימ''ל בתאריך ד' בחשון תשפ"ב 00:19

כולנו רוצים להנות משימוש מועיל ובטוח בערוץ. רוב המשתמשים בערוץ הם אנשים טובים עם כוונות טובות, עם זאת יש לזכור שכמו בכל מקום גם כאן קיימים אנשים העלולים לפגוע ולנצל את תמימותם של אחרים. על מנת שהשימוש אכן יהיה בטוח אנחנו ממליצים:

1. שימו לב עם מי אתם מדברים, לא לכל מי שפונה אליכם חייבים להגיב. גם אם התחלתם לדבר עם מישהו ובאיזשהו שלב אתם מרגישים שלא נוח לכם להמשיך בשיחה מכל סיבה שהיא - אל תהססו להפסיק את השיחה ואף לחסום. וזיכרו - ותק ומעמד אינם ערובה להתנהגות נאותה, בדקו היטב במי אתם נותנים אמון.

2. הימנעו מדיבור על נושאים שהצנעה יפה להם, בפרט בשיחה עם בן המין השני. לעולם אל תדברו על נושא שלא נוח לכם לדבר עליו, אם מישהו לוחץ עליכם לעשות זאת חסמו אותו מיד.

3. אל תשלחו תמונות שלכם למשתמשים אחרים, בטח שלא בעקבות הפעלת לחץ מצידם. אל תשתפו פרטים מזהים ו/או פרטי התקשרות אישיים (מספר טלפון, מייל וכדו') עם מי שאתם לא מכירים ולא ברורה לכם הכוונה שלו.

4. בכל מקרה של דיבור או העלאת תכנים בעל אופי מיני ללא הסכמה מפורשת מראש מצידכם, או שידול והפעלת לחץ לקיום דיבור כזה בין אם בשיחה אישית בערוץ ובין אם ע''י מעבר לפלטפורמה מקבילה (מייל, וואטסאפ וכדו'), או הפעלת לחץ לקבלת תמונות ופרטים אישיים – חיסמו את אותו הניק ודווחו עליו במסר לאחד מהאחראים לקבלת תלונות על הטרדות או במייל  divuah.a7@gmail.com. האחראים: @ימ''ל, @+mp8 ו@ברוקולי. כמו כן, בשיחות האישיות ישנה אפשרות לדווח על השיחה. הדיווחים ייבדקו ברגישות ובדיסקרטיות.

5.  

בברכת שימוש מועיל ובטוח, מנהלי הפורומים.

היום 09:55
אז אמנם זה קשור לצדדים הפחות יפים של המיניות
אבל דווקא בגלל חוסר המודעות לעניין זה סופר חשוב בעיני. גם לקבוצה.

לפני כחודש הוטרדתי מינית על ידי פראמדיק מד"א
כשבאתי לתרום דם. באותו הרגע לא לגמרי הבנתי את הסיטואציה ורק בערב קלטתי את שאירע.
היה קושי לא קטן לאתר את פרטיו של אותו האיש
וזה דרש ממני לא מעט כוחות נפשיים ורגשיים
אבל בסופו של דבר בעיני זה לגמרי היה שווה את זה.

ההרגשה והידיעה שעזרתי להפוך את העולם
למקום בטוח ונעים יותר שויים הכל.
והעלאת המודעות להטרדות/תקיפות מיניות
של גברים חשובה מאוד בעיני.

זאת אגב גם הסיבה שבחרתי להיות
הבן היחידי בפרוייקט ה"מי טו. של ויינט לציון 4 שנים למהפכה.

להעלאת את המודעות לכך שזה קורה גם לגברים
ולתת קול לגברים אמיצים להשמיע את שעבר עליהם
בעל כורחם🙏❤️

כ"ד אייר 16:44
הגאון, הצדיק, הקדוש, המתוק... הרב ר' שמחה בן הג"ר רפאל הכהן קוק. זכר צדיק וקדוש לברכה.

רציתי לכתוב עליו, ואני לא יודע מאיפה להתחיל בכלל...
מהגדלות שלו בתורה, בידיעתה, באהבתה, בעמלה ובהתמדתה?
מההשקעה הרבה שלו למען "העם שבשדות" להרבות תורה ויהדות לאנשים פשוטים?
מהאצילות שקרנה ממנו ואורחותיו המדהימות?
מעמידתו האיתנה על משמר הכשרות, חיזוקה והידורה?
מאהבתו העצומה ומסירותו לארץ ישראל ושלמותה?
מהצער הגדול שהצטער כל ימיו על גלות השכינה וחורבן הבית?
מאהבת ישראל האדירה ששפעה ממנו, כמעט כמו ר' אריה לוין של דורינו?
מהמסירות וההשקעה שלו למען לומדי תורה, שיצליחו, שיפרחו, שיתרבו?
מהבן אדם לחבירו שלו, היחס היפהפה שהעניק לכל ילדון?
מקשריו החמים והקרובים עם גדולי ישראל מכל המגזרים, שחיבבוהו כל כך?
באמת שאי אפשר לדעת ממה לפתוח... תראו איזו רשימה ארוכה רק הכותרות של הנושאים... איזה איש ענק הוא היה! איזה שלמות בכל נושא ונושא!

אבל בראש וברשונה הוא היה "רב"! בכל נימי נפשו, בכל אופיו, בכל כולה של מהותו.
ומתוך כך יצאו הנקודות הייחודיות שלו, שהאירו באור כל כך גדול.
רבים האנשים שמכהנים כרבנים. אבל מועטים הם אלו שמהותם העצמית היא "רב", וכזה הוא היה.
בהלוויה אמר הגרב"מ אזרחי, חבירו מילדות - שהוא היה סמל של רב, כמו הרבנים מדורות קודמים. וכששמעתי את זה אמרתי - וואי, כל כך!
כשחושבים, הוא באמת מזכיר את התיאורים של הרבנים מפעם.
רב שידע ביד אחת לעמוד איתן כחומה על משמר תורה מבלי לתת אופציה לשום סטיה קטנטנה בשום תירוץ, ומצד שני, בידו האחרת - להרעיף אהבה גדולה וחמימות עצומה כל כך, שכולם התלהטו באישו ושמעו לדבריו.
רב שידע לפלפל פלפולים עצומים ולשדד מערכות יחד עם בני תורה ובחורי ישיבות מופלגים ולמדנים, ושעה אחר כך לעמוד מול בעלי בתים עמלי יום, ולדבר איתם בגובה העיניים, דברי חיזוק, אהבה, תורה ועבודת ה', בפשטות קורנת כל כך, שהשפיעה עליהם עד מאוד.
רב שהגיע חמוש באמביציות לייצר מהפכות. מהפכות לצד הנכון... רב שהחליט שהוא יקפיץ כמה דרגות קדימה את מערך הכשרות תחת אחריותו - והצליח לעשות זאת! הוא הפך את כשרות רחובות לכשרות מהודרת כל כך, שאפילו "חרדים" ששומרים תחום שבת מכל מה שה"רבנות" חתומה עליו, סמכו על הכשרות בעירו. והכל בחכמה ובתבונה נפלאות כל כך. חכימא דיהודאי, מחכמת אנשי ירושלים שנשתיירה, אצל המיוחדים האלו, שנולדו בירושלים וממנה ינקו והפיצו לכל התבל כולה.
אחרי הלוויה שמעתי, שלא רק הגרב"מ אזרחי מעיד על הרבנות המיוחדת שלו. כבר רבם-של-הרבנים, מרן הגר"א שפירא זצ"ל, התבטא עליו שהוא "רב אמיתי" ורצה מאוד שהוא ייכנס תחתיו לכהן כרב ראשי לארץ הקודש.

הוא היה בן אחיינו-ותלמידו של מרן הרב זצ"ל, מרא דארעא דישראל, אשר עליו כתב החפץ חיים לחותנו האדר"ת שהוא האדם המוכשר והמתאים ביותר להנהגת רבנות בישראל.
ומי יודע, אולי משום כך הוא זכה. הכבוד וההערצה שהוא רחש לדודו זקנו מרן הרב זצ"ל בלתי ניתנים לתיאור, אולי משם הוא ינק את הסגוליות המיוחדת הזו, ההנהגה הרבנית בשלמותה ובטוהרה, כעצם השמיים לטוהר.
הרבנית של מורינו ורבינו ר' אברום זצ"ל, שהייתה אחותו של ר' נתן רענן חתן מרן הרב, והייתה בת-בית בבית הרב זצ"ל, הייתה אומרת שר' שמחה הוא האדם שתואר פניו מזכירים באופן הכי קרוב את פני קדשו של מרן הרב זצ"ל, מכל משפחת קוק המורחבת...
ובאמת, איזה פני מלאך היו לו... כתינוק שלא טעם טעם חטא.

יש עוד המון לכתוב, לא כתבתי כמעט כלום מתוך כל הרשימה שכתבתי לעיל. אבל זה נהיה ארוך כל כך ובסוף אף אחד לא יקרא... אז אחלק את זה לשלבים, זה יהיה החלק הראשון, ואוסיף כתגובות קטעים נוספים.
כ"ד אייר 17:00
כתוב על יואב שנקבר "בביתו במדבר", ודורשת הגמרא - שהיה ביתו כמדבר, מופקר לכל, שכל כולו היה בשביל לעשות חסד עם אחרים, שום דבר לא לעצמו...
התיאור הזה כל כך הולם את ר' שמחה זצ"ל. שבאמת כל חיותו הייתה למען האחר, להיטיב עם הזולת... וביתו גם היה כמדבר בכך שהוא לא השקיע בו כלום, הבן סיפר בהלוויה שהיו צריכים לשכנע אותו כל כך שיקנה לעצמו כסא טוב, אחרי שהכסא שלו נהיה כבר מרופט לחלוטין...
הנוחות של עצמו לא עניינה אותו. רק האחרים, שעבורם טרח ויגע והתרוצץ בלי סוף.
הבן גם סיפר על פעם אחת שהיו צריכים ליסוע לחו"ל בשביל לסדר איזה עניין, ובמקרה לגמרי נתקלו בו ברחוב שני יהודים שסיפרו שבאו לאסוף כסף לחתונת הילדים שלהם, ולא הצליחו. הם סיפרו סתם כדי לשתף את הצער ולפרוק, אבל זה נגע לליבו, והוא הקדיש את שהותו שם כדי לדאוג להם, שיחזרו עם סכום מכובד! למרות שהגיע בכלל לדברים אחרים.. ומדובר באנשים שהוא לא הכיר בכלל! לא פגש בהם מעולם, ולא היו בכלל מ"איזור החיוג" שלו...
וגם לא הסכים לטייל בחו"ל, אף פעם, למרות שנסע המון פעמים לצורכי עם ישראל, סירב אפילו ללכת "על הדרך" לאתרים מפורסמים וכדו'.
אבל זה לא שהוא לא אהב לטייל.. אהב ועוד איך, לטייל - בארץ ישראל! הארץ שהוא כל כך אהב וחיבב, אהבה פשוטה, תמימה, יוקדת... לראות את נופיה - הוא רצה. להסתובב בה, לשאוף את אוירה, להתפעם ממרחביה... את זה הוא אהב!

והדאגה שלו לאחרים לא הייתה רק ברמת הפרט, לעזור לבנאדם שיש לו קושי והרחמים מתעוררים עליו... אלא לעזור לעם ישראל, ככלל. לעולם לא נדע כמה שליחויות הוא ביצע, כמה פגישות הוא נפגש, כמה שכנועים הוא שכנע, למען עם ישראל וכל צרכיו, ברוחניות ובגשמיות. בלי סוף, שליח ציבור מאין כמוהו!
הוא כל כך אהב את עם ישראל. את העם ככלל, ואת כל יהודי ויהודי כפרט. ועשה כל שביכולתו למענם - הן בצרכי החומר, והן ברוח- להרביץ תורה, לחזק, להפיח רוח אמונה ועבודת ה', לקרב יהודים לאביהם שבשמיים... ואיזו הצלחה הוא נחל!
לא סתם הוא הצליח כל כך, גם בחיזוק של יהודים פשוטים, גם בהכנעת לבבות עקשנים ומרדניים, גם בסלילת מסילות לליבם של אנשי שלטון, בארץ, ובעולם כולו. לא סתם.
באמת לא היה אפשר לעמוד מולו ולא לימס. איזו מתיקות, איזו אהבה, איזו מסירות. ואיזו אמת שפעפעה מתוכו ונשפכה לכל עבר! לא היה אפשר להישאר אדיש. אנשים פשוט נשבו בקסמו.
והוא? הוא לא ידע בכלל... הוא היה צנוע ופשוט, לא חיפש כבוד, לא רדף שררה, לא נהג בגינונים... יהודי פשוט, שהולך לאן שמבקשים, מלמד תורה איפה שאפשר, ומנסה לבקש ולהשפיע איפה שצריך... בענווה, בפשטות, בלי לנצל עשירית ממה שהוא יכל להשיג עם התכונות האלו... ודווקא מתוך כך - גברה ההשפעה שלו וההערצה אליו עשרות מונים! בעוד שהוא ממשיך ומהלך בצידי דרכים...
כ"ד אייר 17:21
לא הכרתי . נשמע באמת אדם גדול ואבידה גדולה.

תודה שהעלית. מאמינה שיש אנשים שכולנו צריכים להכיר.

ברוך דיין האמת.

כל ישראל ערבים זה לזה!

כ"ד אייר 17:34
ואיזה מידות נאצלות... לא רק במה שתיארתי - האהבה הגדולה והנעימות שהשרה כל כל סביבותיו, ההשקעה והמסירות הרבה למען הזולת... אלא גם בעניינים שנוגעים אליו בעצמו: כשאנשים פגעו בו - והוא שתק. כשאנשים הציקו לו - והוא פשוט נעלם בדממה... כמה הוא ברח ממחלוקת!
רק כדוגמה קטנה, כשנפטר אביו הגדול הגאון רבי רפאל שהיה רבה של טבריה, רבנים רבים ואישי ציבור ביקשו ממנו ולחצו עליו שיציג את מועמדותו, ידעו את יכולתו וכישוריו כמו שתיארתי, וממש רצו שיירש את כסאו של אביו וימשיך את דרכו. הוא אכן הגיש מועמדות והיה אמור לזכות בוודאות, אך היו כמה קנאים שעינם היתה צרה בו בגלל שדעותיו לא נעמו להם. הם הגישו בג"ץ נגד ההתמודדות שלו. הוא יכל להתמודד מולם, לזכות במשפט, ולנצח בבחירות. אבל בשניה שהוא שמע על זה הוא פשוט הודיע שהוא מושך את מועמדותו. לא רוצה להכנס למחלוקת.
והייתה עוד סיבה, שכל כך מעוררת ערגה בדורינו: הוא לא רצה להוזיל את כבודה של הרבנות. להביא את זה לידי דיון בבית משפט... כבוד התורה!

במקום ללכת להיות רב בטבריה, הוא פשוט המשיך ללמד בישיבה תיכונית... כשגם זו ענווה לא קטנה.. מדובר באדם משכמו ומעלהב גדול וענק בתורה, ממשפחה מיוחסת וחשובה.. והוא לא חושב שהוא צריך דווקא איזה תפקיד חשוב. טוב לו ללמד נערים. והפוך: הוא שמח בזה, עדיף לו יותר מאשר להיות רב... הוא שואף כל כולו לגדל עוד ועוד נערים לתורה ויראת שמיים. לחנכם לאהבת תורה ונאמנות מוחלטת אליה! כך כתבו עוד אז, כשתיארו את דרכו ומטרתו בישיבה.

והאמת שעוד לפני הישיבה בנתניה, כשהוא היה מנהל "קרית נוער" בירושלים, כמה מסירות והשקעה היו לו, להצמיח - כמו שהוא תיאר בעצמו: יהודים!! להצמיח יהודים! שייצאו בחורים עם צורה יהודית, עם חיבור עמוק לשורשים, למסורת, להלכה. והוא ישב והתמסר להכווין אותם לישיבות, מתוך הכרה ברורה: יהודי חייב ללמוד בישיבות, לצמוח תלמיד חכם! ואחרי כמה שנים בישיבה - שיילך לעבוד בעבודה המתאימה לו, כשהוא מגיע אליה מתוך עולמה של תורה וערכיה! ובשנות כהונתו שם - שמונים אחוז עלו לישיבות גבוהות! שמונים אחוז! ואנחנו מדברים על תקופה של לפני שישים שנה! ולא מדובר באיזה ישיבת ליגה... מדובר בסכום הזוי! אבל האישיות הזו כל כך השפיעה על התלמידים, אז אין פלא...

אגב, מרגש לגלות שעוד לפני שהוא ויתר על המועמדות לרבנות טבריה, ראש עיריית נתניה - שבה הייתה הישיבה התיכונית שהוא לימד בה - כינס את מועצת העיר והעבירו "החלטה" הקוראת לרב שלא יעזוב את נתניה, כי "פועלו מהווה תרומה מכרעת לקידום החיים התורניים ולקירוב הלבבות בין כל חוגי האוכלוסיה בעיר". תחשבו איזה דבר נדיר זה, ומה זה אומר באמת על מה שהוא השרה סביבו. אוהב את הבריות ומקרבן לתורה, כפשוטו ממש. אהב את כולם וכולם אהבו אותו, ומתוך כך אף זכה לקרב את כולם זה לזה - ואת כולם יחד לאביהם שבשמיים.
כ"ד אייר 17:41
ל-ר' אברום. ר' אברום שמח מאוד.
כ"ד אייר 20:44
כ"ד אייר 17:46
הזכרתי קודם את אהבתו לארץ ישראל. ובכן - זו לא הייתה רק אהבה בגדר האידיאה, המרחפת, המתרפקת על החלום שבארץ ישראל... זו הייתה מסירות אמיתית לכל רגב ורגב!
הוא כיתת את רגליו, בחום, בצום, במה לא... מרב לרב, מאדמו"ר לאדמו"ר, מפוליטקאי לפוליטקאי, ללחום מלחמת חרמה בהרהורים על נסיגות! אני לא יודע מי עוד בציבור החרדי השקיע כמותו וכמו הרב יעקב יוסף זצ"ל למנוע את פגעי אוסלו והגירוש מהגוש.
לא יודע מה מותר לספר ומה לא, לא ארחיב. אבל הוא ממש טרח ויגע ביגיעה שאין כמוה כדי לנסות למנוע את המהלכים המרושעים האלו. זכרה לו אלקינו לטובה.

הוא היה ממייסדי העמותות "עטרה ליושנה" ו"עטרת כהנים" וכיהן בנשיאות של אחת מהן. מתוך שאיפה עזה לזכות ולגאול עוד ועוד בתים בירושלים שבין החומות ובמזרחה, אי - אז, לפני שזה היה טרנד סוחף, ובטח שהעולם החרדי לא ממש זרם עם זה... אבל מה שעניין אותו היה האמת, וארץ ישראל, וירושלים... והוא התמסר למענן.
כ"ד אייר 17:59
כשקוראים את כל מה שכתבתי עד עכשיו, וזוכרים שמדובר באדם משכמו ומעלה - גדול בתורה, גדול במידות, גדול ביראת ה' - מבינים מדוע הוא היה אהובם של גדולי ישראל, מכל הגוונים, מכל החוגים.
ר' אברום אהב אותו אהבת נפש, הרב אלישיב העריכו עד מאוד ונתן בו את אמונו המלא, הרב עובדיה קירב אותו וחיבב אותו כל כך... לא פלא. ואיזו זכות...

ולא מדובר באדם שבשביל כל פעילותו הפך להיות "ארצי"... את כל זה הוא עשה בירידה מההר אל העם, אבל הוא עצמו? משכמו ומעלה גבוה מעל גבוה! בעולם האצילות הוא חי...
כשהוא היה בכוחו במתניו, הוא ידע לשלוט בעצמו ולהסתיר את צפונות ליבו הטהור... אבל כשהגיעו שנותיו האחרונות, שבהן לצערנו הרב הוא לא היה בדיוק "פה", פתאום זה נחשף... ימים שהוא כמעט לא זז ולא תקשר, אבל כשראה ילדים קטנים, תינוקות של בית רבן שלומדים תורה, פתאום הוא התנער בהתרגשות... קירב אותם אליו, חיבק ונישק, באהבה גדולה שהתפרצה וחשפה את אוצרות הלב. את היחס לתורה, את היחס ללומדיה, את היחס לילדים יהודים... ממש להרגיש בכל מאודו את "כל חפציך לא ישוו בה". איזה רגש טהור...
ובזמנים שהוא לא היה מסוגל בכלל להוציא הגה מהפה, אבל באמצע הלילה, תחך כדי שינה, שמעו אותו פתאום זועק "אמא! אמאאא!! מתי כבר יבנה המקדש???"
לבכות כשמדמיינים את זה.. איפה הבנאדם חי, מה העסיק אותו כשהוא כבר חולה עמוק עמוק באלצהיימר, מה הטריד את שלוות נפשו וחילץ ממנו זעקות שבר וכמיהה באמצע השינה!
לא פלא, כשמבינים איזה לב היה לו, ומה הוא הקרין סביבותיו. כשמבינים מה היו התחושות שקיבלו ממנו ילדיו, מה הם ספגו והרגישו בבית כזה... לא פלא שזכה להעמיד כזה דור ישרים מבורך, צדיקים, גאונים, עובדי ה' ופועלים למען שמו באהבה..

עוד הרבה הרבה יש מה לכתוב על האדם השלם הזה. אבל בנתיים נסתפק בזה.
מקווה שהוספתי קצת לזכרו הטהור, ושנזכה כולנו ללמוד ממנו, להתרגש ולחקוק בלבבינו פנימה, חקיקה שתשפיע קדימה, לא הרגש זמני שיחלוף... שנזכה ונתעלה ולו במעט על פי מה שניתן לקבל מהדמות המיוחדת הזו, נהיה גדולים יותר, טובים יותר, יראי שמיים ועובדי ה' יותר, אוהבי תורהיותר, מרוממים יותר, משפיעים יותר לטוב.
כ"ד אייר 23:14

מחזק ומעורר השראה.

אנשי אמונה אבדו...

היום 07:20

מנהלת פורום פורום ש(cool) 

מוזמנים/ות לפנות שדכנית הפורום - לקראת נישואין וזוגיות

היום 09:36

לצערי השיחה אישית לא עובדת לי!

*** אם אפשר לשלוח מסר אני אשמח.

פרסומת
היום 00:04
משהו טוב שהיה היום?
היום 00:09
הליכה של שעה עם שיעור טוב באוזניות.
לילה טוב כולם!
היום 00:31
כמה חברות וילד אחד נסיך
היום 00:50
פגשתי חברות אהובות
והייתי בשיעור תורה שהיה לי מעניין

ואני צריכה לישון כבר אבל אין לי כח
היום 00:51

חברה קרובה מאוד ששלחה תמונות מהחתונה שלה... וזה היה כזה מתוקקקקק...

תן למחשבות לעוף אתה תמשיך לרוץ אני מוכן לעמוד מול כל השאר. מול כל דבר.🥺

דולי ופן & מרגי - בשבילך

היום 01:01
יצאה לי עבודה ממש טובה ובהספק מרשים היום.

וגם אכלתי עם חברים שלי ארוחת ערב ממש טובה 😋
היום 01:09
ערה תפארת. אחרונה
שיעור שבא לי בול בזמן ולא הייתי אמורה להיות בו
ושיחה טובה עם חברה

אשר יגורתי בא לי

כ"א אייר 23:09

אני מחפש זמרים בסגנון ברסלב, עם מילים משמעותיות, כמו שולי רנד, עדי רן, גדי פיינגולד, מרדכי גנרביץ', אברהם אבוטבול וכו'

ממש מחפש בנרות עוד מהתוכן הזה בצורת שירים

"אין לי דבר עם הישג והצלחה, בעצם אני מעדיף רק מנוחה, רציתי לישון אך הזיכרון חזר, לא הייתה לי ברירה טיפסתי בהר"

כ"א אייר 23:44

הנה שיר יפה שלהם שאני אוהב

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א אייר 23:53
זה השיר הכי אהוב עלי לאחרונה!!
@רחל יהודייה בדם תעיד
כ"ב אייר 00:04

זה מסוג השירים שאפשר לשמוע מליון פעם ולא לשבוע

בטח ככה היו שרים בבית המקדש

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"ב אייר 00:45

נראה ממש טוב! תודה!

"אין לי דבר עם הישג והצלחה, בעצם אני מעדיף רק מנוחה, רציתי לישון אך הזיכרון חזר, לא הייתה לי ברירה טיפסתי בהר"

כ"ב אייר 01:00

יש להם עוד הרבה שירים ממש יפים

זו להקה ממש לא מוכרת וחבל :/

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"ב אייר 00:52
כ"ב אייר 09:40

כ"ב אייר 13:05

כ"ב אייר 13:37
כ"ב אייר 13:57

אשר יגורתי בא לי

כ"ג אייר 12:56
האמת שזה ממש לא סוג השירים שאני מכירה, אבל מנסה מה שהכי קרוב לזה..

https://youtu.be/LaB9-BVQncg
כ"ג אייר 16:17

וגם-

אהרון רזאל

יונתן רזאל

Life is the people we love"

And what we give to one another

Loving is giving,

🌻 ".giving is life

כ"ד אייר 20:43
כל פעם איזה יצור אחר מוזר שמבטיח את כל העולם ואשתו וכל הסטטוסים מלאים מזה

בואו נחליט שמפסיקים עם זה ודי
כ"ד אייר 21:07

כל שניה שיתוף להגרלה אחרת...חופר

כ"ד אייר 21:57

אל תרצו בשביל אחרים.
אתם לוקחים להם את הרצון וזה פשוט לא

כ"ד אייר 21:30

מנפנף

כ"ד אייר 23:33
פרסומת
כ"ד אייר 00:14
שתפו במשהו טוב שקרה השבוע? (בינתיים)
כ"ד אייר 00:21
פגשתי חברה שלא פגשתי המון זמן
כ"ד אייר 00:26

אממ...

מצאנו ספר חמוד על הספסל בדרך מהגן, והבן שלי מאוד מאוד אוהב אותו.

(לספר קוראים "פתאום נשבה הרוח".)

כ"ד אייר 00:31

קבעו לי ראיון עבודה, למרות שהאמת שזה יותר מפחיד מכל דבר אחר, אני לא ממש מוכן.

כ"ד אייר 00:33

אולי אתה יכול לבקש לדחות כדי שיהיה לך זמן להתכונן?

כ"ד אייר 00:34

אני אנסה, נראה איך ילך.

כ"ד אייר 00:42
התקדמתי במשהו משמעותי מאוד במשימות שלי.
כ"ד אייר 01:13
עוד לא קרה, בעז"ה מחר.
כ"ד אייר 01:15
סיימתי משו

"כָּל הָעִצְּבוֹנוֹת שֶׁבָּעוֹלָם בָּאִים רַק מִפְּנֵי שֶׁאֵין הָאָדָם רוֹצֶה אֶת רְצוֹן הַשֶׁם יִתְבָּרַךְ, הַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ, בֶּאֱמֶת."(פנקסי הראיה יג, קא) 

כ"ד אייר 01:44

הבנתי משהו שהמנחה הסבירה בפעם הראשונה

דולי ופן & מרגי - בשבילך

כ"ד אייר 03:50
בעלי חזר מהמילואים
כ"ד אייר 04:02
שתי חתונות של שני חברים ממש ממש טובים
כ"ד אייר 23:01
ערה -אן אחרונה

קניתי תופים וזה מרגש נורא

(לפתע קלטתי שזה מאתמול

אבל תוותרו לי)

כ"ג אייר 21:45

בהנחה שזה אנשים שדי אהבתם או מקומות שהיה לכם טוב בהם...

לוקחים בסבבה או שאתם מהאלה שזה עושה להם קווצ' בבטן להיפרד?

אם עניתם את השני, זה בגלל שהפרידה עצמה קשה לכם או שזה בעיקר פחד מלהתחיל משהו חדש? אחר..?

אל תרצו בשביל אחרים.

כ"ג אייר 21:49

שמח שהשם זיכה אותי להכיר את הבן אדם הזה

ועצוב שעכשיו הוא לא יהיה יותר..

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"ג אייר 22:26
אין דבר שאני שונאת יותר מפרידות מדברים אהובים
עדיין מתמודדת עם הפרידה מהחדר שלי ומחיים ללא אחריות וזה קשה

זה בסדר להגיב לי תמיד, אלא אם כן ציינתי אחרת

כ"ד אייר 00:02

כ"ד אייר 01:55
בהתחלה אני משחקת אותה אדישה ואז שנופל לי האסימון זה כואב

מנפנף

כ"ד אייר 09:39
עד שכבר אי אפשר ואז מגיע האאוץ'...

לשאלה השנייה - שאלה טובה באמת. נראה לי שהאופציה השניה שהבאת, אבל אולי זה חלק מההכחשה בעצם. לא יודע
כ"ד אייר 21:06

כל שנה מתכחשת שמגיע סוף שנה. קשה לי עם סיומים והתחלות, אוהבת את אמצע השנה שיש שגרה.. (מדברת על העבודה שלי)

עכשיו אני עומדת לסיים שנתיים של עבודה באותו מקום ואני מכחישה, ממש יבאס אותי לעבור למקום אחר..

כ"ד אייר 21:14
כ"ד אייר 21:25
שכשאני פוגשת מישהי או מישהו או מישהם זה לזמן קצר. אז אני די לוקחת בסבבה ומשאירה לאחרים סביבי את הקווצ'.

אין עוד מלבדו

(אני בת)

כ"ד אייר 23:00

זה גורם לכל מה שהיה להרגיש כאילו דמיינתי את זה. 

או כמו בדיחה. 

או שפשוט זה עצוב נורא

להיקשר ואז להיפרד. 

לאהוב, ואז 

ללכת רחוק.

לעזוב משהו מוכר, נעים, שלמדתי להיות אני איתו

שלמד להיות איתי. 

חלקים שלי נשארים שם.

קשה.

לא אוהבת

י"ז אייר 18:58

נניח שאתם במילואים ורץ אליכם מחבל עם סכין ענקית וצורח אללה ואכבר.

המחבל נמצא במרחק 20 מטר מכם ואתם יכולים לירות או למקום ממנו ימות או לרגליים, לאיפה תירו?

לצורך השאלה אתם קלעים מומחי על ובטוח תפגעו ברגליים אם תבחרו בזה, הנשק כבר דרוך ורק צריך לירות, והוא לבוש בבגדים קצרים מאד ואין עליו חגורת נפץ בוודאות. כלומר - מספיק לירות לו ברגליים כדי שייפול והפיגוע ימנע. ולא קיבלתם הוראות פתיחה באש ברורות לחלוטין מה לעשות במקרה כזה - כלומר זה לשיקול דעתכם בלבד. 

כ"ד אייר 21:06
זה אותו אחד שהחליט להרוג אותם למרות שוודאי לא חסרו לו אפשרויות להשבית בלי להרוג..

וברמב"ן פרשת בחוקותי על פסוק "ונפלו אויביכם לפניכם בחרב" אמר שכפל הדבר הוא שלא רק שינוסו המאה מפני החמישה אלא שגם יצליחו להרוג את כולם"- למה? למה להרוג את כולם? ועוד שה' יחשיב את זה ברכה? למה לא רק להניס? או לתפוס?

אתה זה שהקשת בין הצער של הקב"ה לזה שלא צריך להרוג, (אגב, אחד הדברים שהקב"ה מצטער שברא אותם זה ישמעאל)
אז כתבתי שאדרבה, מזה שישראל צריכים לשמוח מסתבר יותר שצריך להרוג"
"באבוד רשעים רינה"

"המזכירים כרכים המוקפין מימות יהושע בן נון, לא יוכלו להישאר עבדי אחשוורוש " (מגד ירחים, חודש אדר)

פרסומת
כ"ג אייר 17:40

מכירים את זה שאתם מרגישים חסומים עד שלא תקבלו פידבק?

שנתקעתם

שכל הזמן מסתכלים אליכם 

ובוחנים

הבוס

המדריכה

המחנכת

לא משנה מי

אבל מרוב שאתם מחכים לפידבק, לאישור, שאני טובה, זה כואב

זה חסום

זה מבאס בנפש

ולא לא שאתם לא רוצים להשתחרר מזה

להגיד מה אכפת לי מה חושבים עלי בכלל

זה לא קורה

מחשבה יוצרת מציאות? יאללה

נמאס כל הזמן מאישורים

זה גורם להיות לא טבעיים

בכלל לא טבעיים

וכמה אני רוצה להיות טבעית טעטע

אבל כן צריכה חיזוקים

לא מצליחה להשתחרר

~את לא צריכה להוכיח לי כלום

הורידי אודם שפתייך

אבק דרכיים רחצי מרגלייך

כ"ג אייר 21:30

@מבקש אמונה

מצאתי לך שידוך

ועכשיו ברצינות

מה שהגבתי כאן אני קורא באינטרנט, ומסתבר שלתסביך שלי יש אפילו שם | ערוץ 7

רלוונטי גם אליך

זה התמודדות שהמון אנשים עוברים

מקווה שבע"ה תזכי להפנים מי את ותעריכי את עצמך באמת

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"ג אייר 21:44
שילוב של תסמונת המתחזה ו-HSP
כ"ד אייר 20:46
Hsp (המקורית, כלומר על פי הגדרותיה של איליין ארון וחוקרים אחרים) ממילא כוללת את המצב המתואר.
כ"ד אייר 20:48
👍🏽 יואב גל אחרונה
כ"ד אייר 00:40

תודה על התיוג אחי @ekselion

"ביום שיזוהמו כל המים על פני העולם, כל העצים ייחטבו, והשדות כולם יתייבשו,

רק אז אולי יבינו בני האדם, שאי אפשר לאכול כסף" 

(פתגם אינדיאני)

כ"ד אייר 01:54

מנפנף

כ"א אייר 20:29
רק תבדקי לגבי המכס אם את באמת מרוויחה משהו.
17% מע"מ.
פחות מ75 דולר אין מכס, אבל גם לא יודע כמה כזה פלאפון שווה..
כ"א אייר 21:06
כ"א אייר 21:45

יש מע"מ, ואני לא מכיר טלפון שעולה פחות מזה (אלא אם זה טלפון מקשים).

כ"א אייר 22:34

אם ערך המוצר מתחת ל75$ לא כולל משלוח אין מע"מ

אם הערך מעל אז עלות הובלה וביטוח נכללים בערך לצרכי מכס

וגם אם קונים בממש זול המכס שומר לעצמו את הזכות לא לקבל את הערך המוצהר ולחייב מיסים על סמך הערך שייראה לו

כ"א אייר 20:33

אם את מחפשת משהו איכותי, אז לא.

הרבה פעמים הם שולחים סחורה חארטה

אם  סתם משו זול אז לא נורא

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א אייר 20:58
גם אם זה פלאפון סיני והם סינים?...
כ"א אייר 21:06
כ"א אייר 21:10
כ"א אייר 21:12
אני אמרתי זה אחלה
כ"א אייר 21:21

סורו ממני כל פעלי און.

כ"א אייר 21:28
כ"א אייר 21:22
מגניב ממש!!!! (איזה? אם אפשר לדעת)
כ"א אייר 21:28
כ"א אייר 21:34
אתה יודע מה ההבדלים בין הpoco לredmi?
כ"א אייר 21:39
מי שאל בכלל
כ"א אייר 21:43
אני זאת שמתעצלת כאן
כ"א אייר 22:39

שאנחנו קונים משם יוצא סחורה עלהפנים

גם אח שלי קנה משם פלאפון ויצא דפוק

הסינים האלה לא פראיירים

הם רואים שהישראלים בזבזנים אז לנו הם מעלים תמחירים וגם מביאים סחורה פח

(לא אתפלא אם יש שם איזה ישראלי שמושך בחוטים)

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א אייר 23:36
תודה.
כ"ב אייר 17:56

והוא בהרבה יותר זול מבארץ, סבבה לגמרי אבל מדי פעם נתקע, במיוחד כשמשמיעים בו שירים בבלוטות'.. שימי לב לחוות דעת.

The_Lion_is_The_King#

כ"ג אייר 01:25
כ"ג אייר 00:12
חושבים יותר על יום ירושלים או על שבועות?
כ"ג אייר 00:13
אז גם אני ערה.

על שבועות.

גם כי סופרת עומר, וגם כי זה יומיים ועוד לא החלטתי איפה אני מבלה אותם..
כ"ג אייר 00:19

אני יודעת אבל איזה עוגות גבינה אני מכינה

כ"ג אייר 00:35
בהצלחה עם ההחלטה
כ"ג אייר 00:13
שבועות.
כ"ג אייר 00:18
האמת חושבת גם על שבועות וגם על יום ירושלים.

אבל כרגע יותר על שבועות

Loving is giving,

🌻 ".giving is life

כ"ג אייר 00:23

שבועות

כ"ג אייר 00:35
יום ירושלים

שבועות נראה לי עוד רחוק
כ"ג אייר 01:08

האמת שעל אף אחד

בעומס של מלא דברים אחרים שרק היום קלטתי שזה ממש תכף

אל תרצו בשביל אחרים.

כ"ג אייר 01:14

יותר קרוב

וגם כי יש לי מבחן גדול ביום הזה וזה דיי דפק לי את התוכניות

אבל אני יותר אוהב את שבועות

Souls don't die

~ענק הברזל~

פרסומת
כ"ב אייר 23:07
פה לקצת אחרונה
כ"ב אייר 00:11
מה נתן לכם כח היום?
כ"ב אייר 00:12
היום, שום דבר לצערי🙄
כ"ב אייר 00:17
חתונה של אשה מבוגרת שהשם זיכה אותה לאחר מסכת של נסיונות ויסורים למצוא את החצי השני שלה.
כ"ב אייר 01:22

מנפנף

כ"ב אייר 00:21

כוס יין על הבוקר

גמרה לי את היום

לפני שהתחיל

כ"ב אייר 00:35

כ"ב אייר 00:39
כ"ב אייר 00:23
השמחה של החתונה
היה מטורף ברוך ה'
הגעתי לשם שבור מעייפות ופשוט איך שהגעתי הכל עבר ברוך ה' יתברך
כ"ב אייר 00:53
כ"ב אייר 00:57
רבע שעה על החוף.
לבד, כמובן..
כ"ב אייר 01:01
מישהו אחד.

קשה לנחש מי זה.

רק אמרתי שאין לי כח לקום לסדר, ואז אמרתי שנעשה דווקא ונתקתק.

למרות שבסוף לא עשיתי את כל מה שרציתי.
כ"ב אייר 01:17
כ"ב אייר 01:15

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"ב אייר 01:22

מנפנף

כ"ב אייר 01:47

כ"ב אייר 02:16
עבר עריכה על ידי הרמוניה בתאריך כ"ב באייר תשפ"ב 14:08
לא הייתי צריכה כוח היום למשהו מיוחד
כ"ב אייר 02:34

חברה מדהימה שלי.

שלא מתייאשת ממני.

הרימה אותי היום ממש..

ב"ההה!

דולי ופן & מרגי - בשבילך

כ"ב אייר 02:42
כמה כוח יש לחברים!
כ"ב אייר 13:30

דולי ופן & מרגי - בשבילך

כ"ב אייר 02:44
כלום, אני, אמא שלי
תלוי בשלבים של היום. היה ארוך ועמוס

אל תרצו בשביל אחרים.

כ"א אייר 00:15
ישנתם הרבה בשבת?
כ"א אייר 00:17

המון. המון המון המון .

כ"א אייר 00:22

הרבה, לפחות קמתי בשעה סבירה בבוקר

כ"א אייר 00:32

כן בחוץ, ממש נעים 

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א אייר 00:43

האמת שממש לא

אל תרצו בשביל אחרים.

כ"א אייר 00:47
יותר מדי

כ"א אייר 00:59
בלילה לא כ"כ, אבל אח"כ שנ"צ של השמחות... בהצלחה לי עם להרדם, ומחר קמים מוקדם😬
כ"א אייר 01:13
בלילה פחות מהרגיל.
אבל היה שנצ מכובד
כ"א אייר 01:19
פחות

עין טובה = חיים טובים!

כ"א אייר 01:21
האמת שבקושי ישנתי בשבת,
אבל לצערי אני עדיין לא נרדמת עכשיו

Loving is giving,

🌻 ".giving is life

כ"א אייר 11:48
כ"א אייר 05:32
מלאנתלאפים לפחות
כ"א אייר 21:22
... פצל''שית אחרונה

כל השבת.

קמתי לסעודות

פרסומת
כ' אייר 23:49

שבוע טוב !

טוב אז השאלה שלי היא כזאת:

הרבה פעמים כשאני נוסע בשומרון כשאני עובר באיזה צומת שתמיד מלאה בבני דודים

כמו צומת תפוח או גיתי 

כמעט תמיד אני אראה איזו בחור/ה לבד בין כל הערבושים כמו כבשה בין זאבים.
אני מבין מאיפה הצורת חשיבה הזאת מגיעה (ואני ממש מעריך אנשים כאלה!)

אבל! להיות לבד במקומות של פורענות  זה לא קצת כמו לסמוך על הנס כזה?

אשמח לשמוע מה אתם חושבים על זה

(מבלי להיכנס עכשיו לנושא של טרמפים)

כי השאלה הזאת לא מסתכמת רק בזה, אלא זו רק דוגמא

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א אייר 00:31

אבל החיילים לא תמיד יכולים לעזור

ואני גם מדבר על הרבה פעמים סתם אמצע שומקום שאפילו חיילים אין

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א אייר 01:43
אני לא נמנע מלעמוד בצומת שיש בה חיילים,
יש אחרים שאין להם בעיה לעמוד גם לגמרי לבד אבל לדוג' כנראה לא יכנסו לבד לג'נין..
ויש הרבה שישאלו אותך איך אתה מעז בכלל לנסוע בכבישים ביו"ש.
כ' אייר 23:58

כ"א אייר 04:32

עריכה | הגהה | הבאה לדפוס
לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"א אייר 20:27

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א אייר 21:08

בדיוק כמו שאתה יכול לתמוה על אנשים שעולים על פיגומים גבוהים לפרנסתם.

איך הם לא מפחדים? זה מסוכן...

עריכה | הגהה | הבאה לדפוס
לפרטים ניתן לפנות באישי

כ"א אייר 11:17

קודם כל, מעבר בכל המקומות כמעט, תלוי בהרגל. אני מכיר אנשים שפוחדים לנסוע בחווארה, אנשים שפוחדים להיכנס ליו"ש, אנשים מהארץ שלא מגיעים לירושלים כי הם חוששים (!), מעריך שיש גם אנשים שפוחדים לעלות לארץ (לא מכיר אישית).

וזה לא כל כך פשוט להשליך את המושג 'פיקוח נפש' על כל דבר, בלי להכיר באמת את המציאות בשטח ואת הנתונים. מה באמת הסיכויים שיקרה משהו חמור ח"ו?

לעומת זאת, יש כמה רחובות בארץ, שהסיכויים להיפגע מחציית הכביש, הרבה יותר גבוהה מאשר כניסה לכפר ערבי מסוים.

היהודים שחיו פעם בחברון, ובצפת, ובעוד מקומות חוו כל יום סכנת נפשות ממשית- רצחו בהם יום-יום. ועם כל זאת, לא נמנעו מלהמשיך את השגרה במקום במסירות נפש.

ועוד, יכול להיות שאם זה היה למטרה פרטית, או שלא היתה בזה שייכות מצווה, יש מקום להחמיר ולהמנע.

אבל כשאתה מרגיש שאתה מגיע בשם כל ישראל, ושאתה לא 'פורץ דרך' ממש- אתה עובר במקומות שיהודים עוברים בהם, הכל נכנס לפרופורציות.

מסופר על הגרי"ח זוננפלד זיע"א, שאפילו בעיצומן של מאורעות תר"פ, הקפיד לעבור דרך שער שכם- 

(מתוך האיש על החומה)

ובמיוחד כשרואים איך עם המעבר היהודי התדיר, המקום נהיה בטוח יותר למעבר יהודים, בין בדרכים, ובין במעיינות, ומרגישים את השליחות הלאומית שביישוב ארצנו בפועל ממש, זה נותן כח ואומץ לב.
אני אפילו לא בטוח שאנחנו עושים מספיק, אבל מתקדמים ב"ה..
כ"א אייר 20:27

ממש התחברתי לדברים (:

Souls don't die

~ענק הברזל~

ט"ו אייר 20:41

(ז"א שהשאלה מופנית כאן לכולכם: -)

איך אתם מתמודדים עם הסביבה שבה אתם נמצאים? 

לדוגמא באוניברסיטה שלא כולם שם דתיים בלשון המעטה

גם יש חוסר צניעות וגם מנטליות חילונית וכו 

או בעבודה.. הקיצר הבנתם

אתם מאלה שמנסים להימנע כמה שאפשר בצורה מכובדת?

או מאלה שמנסים להשתלב וכביכול "לקדש את החול"

אם אתם מהקבוצה השניה, זה לא מתנגש לכם?

לדוגמא אם אתה בחור אז ללמוד ביחד עם בחורה חילונית שלא כ"כ מתלבשת צנוע למבחן.

או אם את דוסה לעבוד ולהשתלב עם בנות חילוניות שמדברות על נושאים שרחוקים מתפיסת העולם שלך.

דונו!

Souls don't die

~ענק הברזל~

ט"ו אייר 20:57
בעיקרון אני אמנע כמה שאני יכולה מסביבה חילונית. גם בלימודים גם בעבודה רק סביבה תורנית.
במקרה ונגיד נמצאים כבר במקום כזה אז לדעתי פשוט להתחבר לדתיים שבסביבה ועם החילונים פשוט להיות רק ביחסי 'שלום שלום'(ואני לא מדברת על מעורב).
אוסיף כאן שספר החינוך כתב שאל יאמר אדם שהסביבה לא תשפיע עליו ושקוטנו עבה ממותניהם משום שזוהי עצת היצר ודרך האדם לילך אחר הסביבה(- זה לא ציטוט זה מה שזכרתי בקיצור) קיצר המסקנה היא לא להיות בסביבה לא תורנית.
י"ז אייר 10:59

סורו ממני כל פעלי און.

ט"ו אייר 21:22

לא מתוך "אידיאל" של "לקדש את החול" אלא פשוט כי כך התגלגלו העניינים.

לומר את האמת זה מאוד לא פשוט.

יש דברים שאין בעיה להציב את הגבולות מההתחלה כמו כשרות ודברים בסגנון אבל יש דברים שאין ממש דרך להילחם בהם, למשל במשרד שלי מאוד אוהבים לקלל לקוחות וזה בלתי־אפשרי להעיר כל־פעם "זה לא יפה", במיוחד כשאני חושב את אותו הדבר... אז בהתחלה זה מרתיע, אחר־כך זה משעשע, אחר־כך זה חודר לאט־לאט לאוצר המילים וזה מאוד מאוד קשה להיאבק בזה, גם אם כל פעם אני מזכיר לעצמי שאסור לדבר ככה.

אז זה מבחינת האווירה הכללית, אבל יש גם פעמים שזה גובל בדילמות מוסריות רציניות, לפעמים ההנהלה לוחצת "להחליק" פינות או "לקמבן" באופן שהוא אמנם לא נראה כמו עבירה גדולה אבל ברור שזה לא ממש בסדר, ולא ברור מה כל־כך עושים עם זה, מה, מתפטרים באותו רגע ומוצאים עבודה בכוח אדם? אולי זה הדבר הנכון לעשות מבחינה אמונית אבל לומר את האמת אני לא כל־כך עומד בניסיון הזה

אז למעשה יש הרבה ניסיונות שאין דרך להתחמק מהם אבל הרבה דברים אפשר לפתור פשוט על־ידי הצבת גבולות תקיפה אך מנומסת ולאנשים אין ברירה אלא להבין, כמו שאי־אפשר להכריח אותי לעבוד בשבת ככה אני לא הולך להסתחבק עם הבנות מהנהלת חשבונות, סוף פסוק (בלי להגיד את זה כמובן)

אבל עם כל כמה ש"מתלכלכים בבוץ" בסוף יש גם הרבה תועלת כי יש הרבה הזדמנויות לקידוש ה', כל אחד והיכן שה' שם אותו בסופו־של־דבר...

ט"ז אייר 08:17
אחרי תקופה לא פשוטה שהייתי במקום כזה.
זה יפה לדעת שיש כבוד לדת או דתיים
אבל זה לא ניסיון קל.
ולענד עדיף להתפרנס בקלות, מכל הבחינות.

ט"ז אייר 09:59

ברור שיהיה לי יותר נוח להיות בקבוצה רק עם בנות ..
ומעדיפה בנות איכותיות (לא מעניין אותי אם דתיות או לא העיקר שיהיו זהב ) שלא יביכו אותי ויבינו אותי ויכילו וכו'..

נראלי זה הטיפ
לחפש קבוצה של בנים עם דרך ארץ שמקבלים אותך כמו שאתה ..

בנוגע לבנות אתה לא חייב להיות איתן תנסה שלא..

וגם אם כן תעמוד על האידיאלים שלך

מנפנף

ט"ז אייר 10:18

השתדלתי מאד לשמור על יחסי עבודה ענייניים, ואנושיים כמה שאפשר.

לא קל אבל אפשרי. (ועם פאסון סנובי כמו שלי זה לא היה קשה מדי קורץ)

י"ז אייר 16:09

א. "לקדש את החול", זה לא להתפשר עם מה שלא רואי או אסור. המושג אינו קשור לזה.

לפעמים יש לאדם אילוצים להיות בסביבה שאינה רצויה, אז צריך להימנע ככל האפשר ממה שלא ראוי, עם יחסי אנוש בסיסיים תקינים.

ב. בוודאי אין מקום ללמוד עם בחורה למבחן. גם אם היא לא כמו שתיארת. קל וחומר כך. 

ג. בחורה דתיה, או סתם עם דרך ארץ, ברור שעדיף - ככל אדם - להיות בחברה טובה, עם מושגים ראויים.   אם יש אילוץ, אפשר לנסות כמה שאפשר לא להיות בשיחות לא לענין - ועם זה לשמור על יחסים אישיים טובים. בד"כ, בני אדם גם לומדים להתחשב מה נעים לך שמדברים בחברתך ומה לא.

חינוך תורני בדרך חיובית – תכנים תורניים לילדים, מאמרים, ניגונים ועוד

י"ח אייר 18:36

אם תלך 100% by the book מה שנקרא

אז תמצא שאפילו להיות בקרבתם זה איזהשהוא סוג של חטא

אז בתכלס בתכלס לא משנה איך תנסה להפוך את זה, יהיה כאן משהו שמתנגש עם התורה

ולכן החרדים מתנזרים מהחברה כמעט לגמרי

(אני אמנם לא מסכים איתם, אבל אני ממש מעריך אותם על זה)

לנו כן יש את הקטע הזה של להשתלב ביומיום של המדינה וכל זה, ולא משנה כמה תנסה לגמד את זה

כן יהיה כאן התנגשות מסוימת עם ההלך רוח ההלכתי.

כמובן שאצל רובנו זה לא מגיע ממקום של התפשרות הלכתית ח"ו אלא ממקום אידיאלי טהור של יראת השם. אבל כאמור.. זה יוצר בעיתיות

Souls don't die

~ענק הברזל~

י"ח אייר 18:46
חח מצחיק אתה.
אתה אומר שיש בעיה להיות בקרבת חילונים/מי שאינו ירא שמיים ולא משנה איך תהפוך את זה זה מתנגש עם התורה.
ומצד שני אתה אומר שאתה לא מסכים עם החרדים שמתבדלים מהחילונים.
במילים אחרות אתה לא מסכים עם ההלכה.
י"ח אייר 18:55
בדיוק היום ואתמול יצא לי לחשוב על זה. הבעיה לא מתחילה בהתבדלות ושמירה על כללי התנהגות מסוימים, זה בגדר ההגיוני. אבל אם למשל לא נולדת חרדי, הסיכוי שלך לקבל שידוך בחברה הזו הוא נמוך מאוד. (יש המון יוצאים מהכלל, אבל לכתחילה זה ככה) למרות שאתה במצב העכשווי נחשב חרדי לכל דבר ועניין.

סורו ממני כל פעלי און.

י"ח אייר 19:10
הכרות אישית זו הגדרה קצת כללית. אתה מעיד על עצמך או על אנשים שאתה מכיר?

סורו ממני כל פעלי און.

י"ח אייר 19:28

על סמך הרבה אנשים שאני מכיר מקרוב שחזרו בתשובה / נכנסו בדרך כזאת או אחרת לחברה החרדית, מה שתיארת זאת לא כזאת בעיה

כמובן לא דומה להשתדך אצל חרדים ספרדים לחסידויות שפעם ראשונה ששמעת את השם שלהן זה בהקשר של ל"ג בעומר

י"ח אייר 20:51

באיזה דרך תבחר

בצורה כזאת או אחרת אתה תעבור על ההלכה

גם החרדים עוברים על ההלכה בצורת החיים שלהם

לכל זרם יש את השיקולים שלו

Souls don't die

~ענק הברזל~

י"ח אייר 20:55

י"ח אייר 21:41

לכן לא אמנה את הדברים השליליים 

אלא רק אזכיר את הדברים שצריכים חיזוק

מצוות יישוב הארץ שהנגזרת של העניין הוא להקים צבא, שבזה כלולות הרבה תתי מצוות חשובות מאוד כגון מלחמת מצווה, מצוות דירת הארץ, לא תעמוד על דם רעך

כפי שפסקו כבר הרמב"ם והרמב"ן בנושא.

ולא ארחיב עוד בנושא כי זה נושא רגיש ונפיץ שעלול להוביל דברים לא טובים

לכן אני מבקש ממך @פלונטר19 שאני כבר מריח את התגובה שלך, שאל תנסי להתווכח על זה.

אם תרצי אוכל לתת לך מקורות שתוכלי לעיין

Souls don't die

~ענק הברזל~

י"ח אייר 23:05

חשבתי שהתכוונת על דברים שקשורים בעבודה.

מצוין. גם לי לא בא להתווכח על זה. 

י"ט אייר 02:09

"להיות בקרבתם" אינו חטא.

"איני דר אלא במקום תורה", אמר רבי יוסי בן קיסמא. אבל להיות "בקרבת" אנשים שאינם רשעים במזיד, אלא חסרי ידיעה, איפה מצאנו שזה "חטא"?  בכל דורות ישראל היו רמות שונות של אנשים מבחינה דתית, ודומני שבכללי לא היתה "התנתקות".

אלא צריך לשים לב ממה לומדים וממה לא. באיזו אווירה של שיחה ונוף אמורים להיות ובאיזה לא.

דבר שני - גם בלי קשר ספציפית לזה, זו בדיוק דרכו של יצר הרע... אומר לך ממילא אתה לא מאה אחוז.

אין שמץ השוואה בין נוכחות בסביבה שאינה משאת נפש, לבין "ללמוד למבחן עם בחורה". אין קשר.

ללמוד במוסד מעורב, אכן בעיה. צריך לבדוק לגופם של דברים. וגם "חרדים" משתלבים במקומות עבודה שאינם רק דתיים.

"להשתלב ביום יום של המדינה", אין בכך כל התנגשות עם "הלך הרוח ההלכתי". אני חושב שזה דמיון בעלמא. 

אדרבה, יפה מאד להיות נושא בעול עם הציבור. להיות שותף בבנין המדינה. גם בחו"ל, יהודים שומרי מצוות היו שותפים לגמרי בהנהגת הקהילות, גם כשהיו חלקים אחרים בחברה. למה לברוח מאחריות..

אלא שכל אחד צריך לעשות את חשבונו, איך הוא שומר כראוי על ההלכה. ההלכה אינה אומרת לאדם להסתגר באיזה חדר וזהו.. אלא להנהיג את חייו בצורה נכונה ונאותה.

ולגבי דברים ש"יוצרים בעייתיות", זה נמצא בכל מיני תחומים של החיים. אדם צריך לעשות חשבון ישר עפ"י דרכה של תורה, איך נכון להתמודד עם כל מצב ספציפית.

י"ט אייר 09:35

איני דר אלא במקום תורה משמעותו שיש ערך לגור במקום תורה. מקום שבו אנשים אוכלים טרף הוא לא מקום תורה, חד משמעית, ולא משנה אם זה בשוגג או במזיד, באונס או ברצון.

אז נכון, אין איסור לגור שלא במקום תורה, אבל כל שנה אנחנו קוראים את פרקי אבות ונזכרים שלגור במקום תורה שווה הרבה יותר מאלף אלפים דינרי זהב.

צריך להזהר לא להפוך את ההיתר למצוה

כ"א אייר 00:38

"איני דר אלא במקום תורה", אומר שיש ערך לגור במקום שהוא בכללי מקום תורה. יש השפעה של הסביבה. אבל זה לא אומר אי קשר טוטאלי עם כל אדם שאינו שומר מצוות. סוג של התנתקות.

ותמיד היו אנשים שהיו עוסקים במסחר, ובקשר עם כל מיני סוגים של בריות - אע"פ שעיקרם היה בסביבתם התורנית.

אבל עיקר דברי הרי לא היו על זה - אלא על ההקצנה שהצבַת דבר כזה כאידיאל תיאורטי, יצרה בשאלה, לכיוון השני. כאילו מה שכנגד זה, זה לימוד באקדמיה עם בחורה לקראת מבחן, וק"ו בחורה מרקע שהוזכר.

י"ט אייר 10:15

אם הם רשעים במזיד או לא, המנטליות שלהם זהה -  והיא מנטליות שלא תואמת עם התורה.

מעצם העובדה שאדם נמצא בסביבה כזאת זה ישפיע עליו בין אם ירצה בין אם לוא.

להשתלב עם ההלך רוח של המדינה זה אמנם אידיאל טוב ונכון מצד האמת (כי אנחנו כבר לא בגולה)

אבל אי אפשר להתכחש מהעובדה שמעצם העובדה שאתה יותר "מתגושש" עם חברה לא תורנית אז טבעי שיווצרו מצבים בעיתיים מבחינה הלכתית. לא חינם רבנים חרדים גדולים מצאו ערך בלהתנזר כמעט לגמרי. (כמובן שזה נובע מהתפיסה הגלותית, אבל גם מהדברים שהזכרתי)

וכן, מסכים עם המשפט האחרון. צריך הרבה סע"ד לזה

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א אייר 00:49

וגם מבחינה הלכתית יש הבדל גדול וממשי.

ובוודאי שאדם צריך להשתדל להיות ב"סביבה טובה". אבל מידת ההשפעה של קשר גם עם אנשים שאינם כמותו, תלויה אישית באדם.

יש מקומות ישוב, שהם בגדר "מקום תורה", יש שם האופציה להתפתח מבחנה תורנית, יש תלמידי חכמים וכו', ויש גם"עמך ישראל" לגווניו.

אני חשבתי פעם, שיותר ערובה לאוירה התורנית האישית של האדם ושל משפחתו, היא אם כל הסביבה כך. היום כבר אינני בטוח בזה.   לפעמין כשהסביבה "דחוסה" מידי, זה יוצר נוגדנים. ודווקא סביבה שביסודה איתנה, ועם זה יש בעיר גם אנשים אחרים, יש בה צד חיובי. צריך לשקול ספציפית לענ"ד.

לגבי "להשתלב בהלך הרוח של המדינה", דיברתי מבחינה עקרונית. אנחנו חלק מהמדינה, ב"ה. שותפים בבניינה.

זה לא אומר למשל, שאדם צריך ללמוד במקום מעורב ח"ו. ממש אין קשר. הציבור התורני הלאומי צריך להיאבק על כך שיוכל ללמוד במקומות תורניים, גם לימודים אקדמיים, לא פחות מאשר מתחננים לציבור החרדי ש"יסכים"...  זה סתם סוג של "בטלנות" שתופסת טרמפ על הרצון להשתלב במערכת המדינה. חשוב להבחין בן הדברים.

ונכון, שהימצאות בחברה שאינה תורנית, יכולה לגרום למצבים בעייתיים. כמו שכתבתי, צריך לשקול ביושר לגופו של ענין.

גם ב"עולם החרדי" מתמודדים עם זה, מצד האמת. נשים חרדיות - וגם גברים כשיוצאים לעבוד, מי שיוצא - עובדות במקומות שיש בהם לא רק נשים, ובוודאי לא רק חרדיות.

צריך מאד להשתדל שמסגרת תהיה כמה שיותר טובה ונאותה - אבל תמיד אחרי הכל יישאר לאדם את העבודה העצמית שלו, הגבולות שעליו להציב לעצמו, ההתנהלויות הנכונות. זה חלק מהעבודה שלנו בעולם....  ה' יעזור לנו.

י"ח אייר 20:26
אני מתאים את הסביבה אלי.
י"ט אייר 00:04
י"ט אייר 01:30

ואנשים לא נוטים להמשך למי שנראה בעיניהם כ"דוס מוזר"...

גם במקומות כאלה לפעמים יש דתיים דוסים וקל יותר להתחבר אליהם.

אני מרגיש שאנשים רציניים כבדים יותר מעניינים אותי והם בדר"כ פחות מתאפיינים באווירה שאתה מדבר עליה. בדרך כלל הם ילכו יותר בצניעות והדיבור שלהם יהיה יותר ענייני ונקי

י"ט אייר 09:05
לק"י

אם הייתי גבר, כנראה שהיתה לי יותר בעיה עם (חוסר) הצניעות.

וכן, יש דיבורים שלא נעים לי לשמוע. למזלי זה לא מאוד רווח, ואני לא חייבת לשבת דוקא עם אלה שלא נעים לשמוע אותם.

אני לא מתנזרת מקשר עם לא דתיים.

מתכון לבצק פריך בלי מרגרינה ובלי ביצים:

יש לי 2 מתכונים - בישול ומתכונים

י"ט אייר 09:30

לדוגמה לא יצא לי אף פעם לשבת ללמוד למבחן עם מישהי - בלי קשר ללבוש שלה

זה היה יחסית קל כי התואר והמקצוע הוא בעיקר גברי (לא, אני לא מכונאי רכב)

אבל מצד שני כן חשוב לי להיות חלק מהחברה וחשוב להם שאשתלב. גם במילואים, למשל.

הנראות שלי היא מאד דתית, אז זה כבר יוצר הבנה מאד ברורה של מי אני ומה הגבולות שלי, אבל מצד שני עד כמה שאני מרגיש בנוח למתוח את הגבולות, אני עושה - ולפעמים אפילו קצת מעבר (כלומר מקומות שלמפרע אני לא בטוח שעשיתי נכון שנכנסתי אליהם)

כ"א אייר 12:45

אני משתלבת בשיחה עם כולם, גם על נושאים מורכבים.. לא נבהלת מזה.

כן יש לי גבולות מאוד ברורים, וכולם יודעים שאני שומרת נגיעה ולא אוכלת כל דבר...

יש לזה מחירים, והם משמעותיים.
אבל יש לזה גם יתרונות..

יש משהו מיוחד בזה שאתה צריך לבחון את הדברים היותר יסודיים באמונה שלך, שזה קורה במקומות שיש שאלות על דברים ברורים כל כך בשונה ממקום דתי.

ובאמת מקפידה על נראות דתית, וזה מעביר שדר מאוד מאוד ברור.

יש לי חברות שנגיד פחות מקפידות על צניעות, והם באמת יותר מתמודדות עם שמירת נגיעה..
כ"א אייר 19:06

אבל זה בהקשר של חברות ממש.

אסור שזה יסתור אהבת כל יהודי, להאיר לו פנים, להראות לו חביבות, ולקרב אותו..

הנקודה היא, שאת ההתנהגות הטבעית כדאי להשאיר למקום הטבעי, 

ובמקום עם אנשים שעוד מחפשים את הכיוון, להיות בקשר ממקום שונה- מדוד ומגמתי.

זאת הסיבה שהחב"דניקים בדר"כ צולחים את המשימה הזאת- הם מגיעים ממקום של שליחות, וגם הילדים מתחנכים על הפצה ושליחות. (הסכנה בזה זאת גאווה, אבל יש דרכים להינצל ממנה ואכמ"ל).

ובענייני צניעות, לפעמים יש מקום להקל, אבל זה לא אומר בהכרח שלא פוגמים בכך בקדושת העיניים..

בגלל זה תמיד צריך איזו דמות תורנית מבחוץ שיהיה אפשר להתייעץ איתה, ולראות שהכל בצורה מאוזנת שמביאה ברכה, ולא ח"ו להיפך.

[יצויין שאני לא מתמודד עם חברה כזאת באופן יומיומי, אלא פעם בכמה ימים]

כ"א אייר 19:26
רק מציינת שכאשר מדובר באדם יהודי שנחשב רשע אז אסור להתחבר ולהתקרב אליו וכן,לא מכבדים את הרשעים מדרך נימוס.
כ"א אייר 19:46

אבל בדורנו קשה להגדיר אותם ולהצביע עליהם בדיוק, פשוט שהרוב המוחלט תינוקות שנשבו שצריך להיזהר בכבודם, חוץ מכמה בודדים..

כ"א אייר 20:31

כתינוקות שנשבו.

זה מחלוקת ענקית בדור האחרון

לכן ראוי להתייחס אליהם כאל משהו ביניים 

לא כרשעים, אבל מאידך גם לא כאלה שלא יודעים כלום על יהדות.

Souls don't die

~ענק הברזל~

כ"א אייר 20:35
לק"י

יותר משנה ההתנהגות שלהם וצורת השיח שלהם.
נכון שאצל חילונים הרבה פעמים השיח יהיה בוטה יותר ופתוח גם בדברים שהצנעה יפה להם, אבל לא תמיד.
ויש גם דתיים כאלה.

כ"א אייר 20:50
^^ חדשכאן אחרונה
כ' אייר 22:23
לק"י

1. עשינו מדורה עם השכנים, והיה טוב.

2. חופשת ל"ג בעומר היתה נחמדה, יום רגוע בבית, שאפילו הספקתי בו דברים.

3. שבת נחמדה ב"ה.

שבוע טוב ומבורך!!

כ' אייר 23:54
ביום עשינו מנגל אצל אחי.
בין מנחה לערבית דרשתי בבית כנסת שלו.
שבת רגועה עם הרבה שינה.

שבוע טוב!
כ"א אייר 00:01

הודו להשם כי טוב כי לעולם חסדו

על כל החסדים שהוא גומל איתי ועם המשפחה שלי ועם כל עם ישראל כל שניה

תודה על כל מה שהוא נותן לי ובעיקר תודה עליו, עצמו, על זה שיש לנו את השם יתברך בלעדיו לא הייתי שורדת שניה

תודה על הזכות לקיים מצוות, על הזכות לחיות כל שניה בארץץ ישראאאלללל 

על הזכות לחיות בימות המשיח ולראות את כל הנבואות מתגשמות... וואי איזה הפטרה מדהימה הייתה השבת... כאילו בדיוק על הממשלה... מחכים להתגשמות זה עוד שניה

תודה על השפע שאנחנו צריכים רק לבחור... ה' יעזור לנו תמיד לבחור את הבחירה הנכונה מהדברים הגדולים ועד לדברים ביומיום.

אז ברוך השם הייתה שבת טובה והיה לי עם אחותי קצת זמן איכות.

שבוע טוב

כ"א אייר 05:38
איזה כיף כמה חתונות!
כ"א אייר 12:28
נקווה שזה מחלה מדבקת
כ"א אייר 12:53
פרסומת
י"ח אייר 18:44

בחייאת, תנסו להכין ואז תכתבו תגובה אם זה באמת טעים

מה עוזרת לי התגובה הזאת??

"נראה טעים" זה לא אומר שזה באמת טעים!!!

זהו פרקתי חח

פשוט זה מוציא אותי מדעתי

(פתגם אינדיאני)

י"ח אייר 18:53

ותמיד התגובות שם בסגנון של "אני מניח שזאת באמת סבתא אבל המתכון לא משהו"

י"ח אייר 18:56

סורו ממני כל פעלי און.

י"ח אייר 19:24
עבר עריכה על ידי תפארת. בתאריך י"ח באייר תשפ"ב 19:37
בונים עליכם כאןן🤦‍♀️😏

אשר יגורתי בא לי

י"ט אייר 09:46

מה היעד?

מה אתם מנסים לעשות?

נדיר שיש טוקבקים שבאמת בעלי ערך (יצא לי לראות כמה וכמה. טוקבקים עם תוכן מדהים ומחכים, או לפחות מצחיקים)

כ"א אייר 09:46
הכרה מהסביבה שהוא קיים ושמה שהוא אומר בעל ערך.

עין טובה = חיים טובים!

כ"א אייר 12:31
לראות תגובות או שאלות של אנשים
ובעוד דברים, זה משדרג תכתבה שלא רואים רק את הדעה של הכותב אלא תגובות נגדיות
כ' אייר 20:44
מישהו יודע מה הנהלים עכשיו לחולה קורונה?

הכלי הזה, שבור אני משתמש בו

כ' אייר 21:06
עד ההחלמה..

שמעתי שיש כבר מגפה חדשה.
אחלה עולם נהיה לנו .. סיוט.

סורו ממני כל פעלי און.

כ' אייר 22:10

כ' אייר 21:51

מנפנף

כ' אייר 21:56

סורו ממני כל פעלי און.

כ"א אייר 00:09

מנפנף

כ' אייר 22:09

כ' אייר 22:01

לא להשתעל על חברות שלך ליצן

(פתגם אינדיאני)

כ' אייר 22:10

כ' אייר 22:14
אל תשכח גם לא לעשן נרגילה ביחד

סורו ממני כל פעלי און.

כ' אייר 22:17

אל תרצו בשביל אחרים.

אומרים יש איזה ווריאנט שמתבסס עכשיו חזק באפריקה והוא מזיק חבל״ז ..

עד שחשבתי לעצמי, וואלה די נמאס לתת לקורונה לנהל לנו את החיים, הגיע הקוף הזה. שיקח בננה ויעזוב אותנו בשקט . אספקת בננה לכל החיים

סורו ממני כל פעלי און.

שהייתה לפני קצת יותר מעשר שנים למי שזוכר..
כ' אייר 22:20
יש בזה המון משתנים. תלוי איך זה יתפתח מבחינת ווריאנטים .. כרגע הבנתי שזה לא כל כך מזיק. אבל.. גם הקורונה בהתחלה לא הפחידה.

אני מתחיל לחשוב שמישהו מנסה לחסל את האנושות.

סורו ממני כל פעלי און.

כ' אייר 22:22
לק"י

או לעשות 2 בדיקות בימים הרביעי והחמישי נדמה לי, ואם הן שליליות אז אפשר לצאת מהבידוד.

אאל"ט.

חברה שלי חלתה משני, ויצאה הלילה אני חושבת. אז זה כנראה שישה ימי בידוד עד הלילה.
אם עשית בדיקה מוסדית, לא עדכנו אותך מה הכללים?

תרגישי טוב!!

כ' אייר 22:42
מנסה להימנע מהבדיקה המוסדית

כ"א אייר 00:23
אחרי 4 ו5 לעשות בדיקה אם שלילי יוצאים אם חיובי גומרים 7 ויוצאים
כמו שהיה קודם לא?