ז' אב 00:38
האם לדעתכם בתי ספר זה בזבוז זמן?
ז' אב 00:39

אז יכול להיות שאני לא יודע..

אבל לדעתי, הרוב כן.

[הכוונה לרוב היום שבבית ספר]

הרבי הריי''צ, [הרבי הקודם של חב''ד] - "הלשון היא קולמוס הלב והניגון הוא קולמוס הנפש"

ר׳ הלל מפאריטש, מגדולי חסידי חב״ד,{מתלמידיו הגדולים של מייסד חסידות חב''ד, בעל התניא} אמר: "מי שיש לו חוש בנגינה – יש לו חוש בחסידות״.

ז' אב 00:41

מנהלת פורום פורום ש(cool) 

מוזמנים/ות לפנות שדכנית הפורום - לקראת נישואין וזוגיות

ז' אב 00:42

הרבי הריי''צ, [הרבי הקודם של חב''ד] - "הלשון היא קולמוס הלב והניגון הוא קולמוס הנפש"

ר׳ הלל מפאריטש, מגדולי חסידי חב״ד,{מתלמידיו הגדולים של מייסד חסידות חב''ד, בעל התניא} אמר: "מי שיש לו חוש בנגינה – יש לו חוש בחסידות״.

ז' אב 00:43
לא בזבוז בכלל לדעתי ואני אחד שבקושי למד בבצפר..

אגב היום פגשתי בגמרא את המילה סרדיוט ישוטר
ז' אב 00:45

*ישוטר?

ז' אב 00:47
שסרדיוט זה שוטר
ז' אב 00:54
או שזה בדף של היום (אתמול) ועוד לא נגשתי ללמוד את הדף כי תמיד זה הדבר האחרון שאני עושה לפני שאני הולך לישון?
ז' אב 00:56
עשינו היום סיום מרגש (פעם שניה ברוך ה')
פשוט מסכת מתוקהההה
ז' אב 01:23
אבל היתה לי תחושה חזקה שאתה מאלה שלא למדו
ז' אב 00:51
להגיד בזבוז זמן זה קצת קיצוני אבל בהחלט היה אפשר לנצל אותו לניצול זמן ויעילות גדולה בהרבה מאיך שהוא כיום
ז' אב 00:52
שמה שמלמדים מכיתה ג עד ט אפשר ללמד בשלוש שנים, אז סתם מורחים. אבל הפן החברתי נצרך.
גם בגילאים שאחרי, משקיעים הרבה זמן בלימוד מקצועות שאין בהן צורך לחיים ולהפך, לא לומדים דברים שמאוד נצרכים לחיים.
ז' אב 00:57
ז' אב 01:00
זה היה שיעור מרתק, אבל חבל שזה הועבר רק כמה פעמים בודדות, כשהיה בכיתה של המתמטיקה פחות מעשר תלמידים, במקום 25...
ז' אב 01:06
לגמרי. השיעורים לחיים הם פעם ב... לעומת ההשקעה בדברים חסרי ערך שהם בדרך כלל המערכת הקבועה.
למרות שחלק מהעניין של בית ספר זה הללמוד לעשות דברים ולהשקיע גם כשאתה לא רואה בזה צורך, ועצם הלימוד הזה הוא חשוב ולא בזבוז זמן...
ז' אב 00:52
לא..
לא.
ז' אב 01:10
לא.. מכירים חברים יש צחוקים.. בחטיבה היה לנו בריכה כי זה כלל גם פנימיה , היה כייף.

למרות ש.. הכיתות א ב באמת מיותרות ..
ז' אב 08:19
אולי למדת לכתוב ולקרוא לפני כן, אבל בכיתות א-ב נעשה עיבוד משמעותי ותרגול חזק שמטמיע את הקריאה והכתיבה.
בנוסף, בכיתות א-ב (משערת שלא שמת לב לזה) מקדמים שיח אורייני, יכולת הבעה בכתב ובכל פה, ועוד המון דברים שאם לא היית עושה אותם אז הגיוני שהיית מתקשה בהם כיום.

הרחק למעלה,
אי שם בעננים,
ישנו כוכב שכמעט ולא רואים.
ואותו הכוכב מאיר לסביבתו,
אך בגלל הכוכבים שסביבו,
נבלע אורו.

ז' אב 02:05

בכלל לא, אפשר להצמיח משם כ"כ הרבה דברים טובים!

הייתי משנה הרבה דברים, אבל עצם המסגרת היא דבר מבורך.

(מחילה ככה על הפריקה באמצע שרשור תמים, 

כל הזמן מתחדד לי מחדש כמה שאנשים פה מדהימים אחד-אחת.

מעטות הרשתות החברתיות שבעקבותן הופכים לרגישים יותר, מבררים דברים של מהות, ונהיים אנשים טובים יותר.. לפעמים אני מואס בוירטואליות הזאת, אבל מגלה כל פעם מחדש כמה שהמקום הזה מוסיף טוב לי ולעולם אשריכם)

ז' אב 02:15
שיעורים זה ביזבוז זמן ברובם.
בית ספר לא.

כל ימי חייך להביא לימות המשיח!

"ואמרת ביום ההוא אודך יהוה כי אנפת בי ישב אפך ותנחמני"
"אז יאמרו בגויים הגדיל ה' לעשות עם אלה!

הגדיל ה' לעשות עמנו?"

מפני ש"היינו שמחים".

ז' אב 02:56

אל תרצו בשביל אחרים.
אתם לוקחים להם את הרצון וזה פשוט לא

ז' אב 17:43