בכיכר רבין בתל אביב נערכת הערב עצרת הזיכרון במלאות 12 שנים להרצחו של יצחק רבין ז"ל. שר הבטחון, אהוד ברק, אמר בעצרת כי "רבים הכו אז על חטא אך מהלכים בינינו גם היום "מנהיגי ציבור", אם ובלי מרכאות – שהיו שותפים להסתה ושאינני יודע אם אי פעם הכירו בחלקם באחריות, והתחייבו שלא תישנה. משוליה המכוערים של החברה הישראלית מגיחים גם בימים אלה גלים של שנאה ושיפוט מעוות, המעידים שהדמוקרטיה הישראלית נורתה אף היא בלילה ההוא וטרם החלימה מהזעזוע".

ברק התייחס ליגאל עמיר ואמר "את הרוצח הנקלה לא ראוי שנזכיר או נזכור היום. עונשו לא יקצב והוא לא יחון ושערי הכלא יסגרו עליו עד אחרון ימיו".

לפני שר הבטחון נאם נשיא המדינה, שמעון פרס, שקרא להמשיך בנסיונות להביא את השלום, "אף שלום לא דמה לתוכנית שתוכננה מראש, אבל כל שלום הסתיים בשלום. החינוך מעולם לא פרח יותר מאשר תחת הממשלה בראשותו של רבין. כבישים ודרכים נפרצו ונסללו ולראשונה הייתה הרגשה שאנחנו פורצים, לא דרך, אלא דרכים".

פרס פנה לקהל "רבין איננו, אבל אתם כאן. אתם באתם לא רק להזכיר, אלא לשאת באחריות, להמשיך בדרך, לא להיבהל, לא להתייאש, לעמוד כסלע איתן לנגד השלום. השמיעו קולכם. אם יש לכם יכולת הנהגה, גלו אותה. תעשו כמוהו, תדאגו לדור הבא. הלפיד בידכם, אין דבר יותר חשוב מלשאת אותו. היורשים של יצחק רבין זה אתם. המורשת של יצחק רבין זו ישראל של ביטחון של שלום ושל אור".

בעצרת משתתפים הפעם האומנים רמי קליינשטיין, אביב גפן, שרית חדד, אחינועם ניני, שייקה לוי, מיטל טרבלסי, הבנות נחמה, רן דנקר, שלומי שבת, פבלו רוזנברג.מרחב ירקון נערך לאבטח את האירוע, לשמור על הסדר הציבורי ולהזרים את התנועה. מאות שוטרים, לוחמי משמר הגבול, חבלנים, מתנדבי המשמר האזרחי, סדרנים ופקחים בסיוע מד"א וכיבוי אש ת"א ישתתפו באבטחת האירוע.מהמשטרה נמסר כי הרחובות הבאים סגורים לתנועה עד סיום האירוע:

רחוב אבן גבירול בקטע שבין רחוב ארלוזורוב לשדרות שאול המלך. רחוב בלוך בקטע שבין רחוב ארלוזורוב לכיכר רבין. שדרות דוד המלך בקטע מרחוב ויצמן לכיכר רבין. שדרות ח"ן בקטע שבין רחוב השופטים לכיכר רבין. רחוב פרישמן בקטע שבין כיכר מסריק לרחוב אבן גבירול. רחוב גורדון מרחוב שלמה המלך עד כיכר רבין. שדרות בן גוריון מרחוב שלמה המלך עד לכיכר רבין. רחוב הדסה.

שני פעילי מפלגת העבודה נפצעו קל עד בינוני הבוקר (שבת) לאחר שנפלו ממנוף בעת שעסקו בעבודות הקמה לקראת העצרת לציון 12 שנה לרצח יצחק רבין בכיכר רבין בתל אביב. השניים פונו לטיפול בבית החולים "איכילוב" בעיר.