הרב נתן בוקובזה – הספר

בספר חדש מתוארת מסכת חייו של הרב נתן בוקובזה זצ"ל, שבשנות חייו הקצרים השקיע בכלל ישראל דרך מעשי החסד, לימוד התורה והברכות.

ישי קרוב , כ"ב בסיון תשע"ג

הרב נתן בוקובזה – הספר-ערוץ 7
הרב נתן בוקובזה
מוסדות מאורות נתן

עמוד החסד
הרב יהודה אדרי
הוצאת מוסדות 'מאורות נתן' בנתיבות, 371 עמ'.

שבע שנים עברו מאז הלך הרב נתן בוקובזה זצ"ל לעולמו, בשבת הגדול בשנת תשס"ו.

ילדיו החליטו להוציא לאור ספר שיתאר את חייו ומעשיו הרבים של הרב – 'עמוד החסד'.

בספר שנערך על ידי הרב יהודה אדרי ניתן ללמוד אודות הרב מלידתו, ילדותו, מוסדות החינוך בהם למד, שירותו הצבאי, פעילויות החסד ועוד.

בתאורים של חייו בספר שנכתבו בחן, ניתן למצוא את המיוחדוּת של הרב, הרצון שלו להשפיע ומסירותו למען עם ישראל.

הרב בוקובזה שהלך לעולמו בגיל 43, ניצל את חייו לסייע לנזקקים, אברכים, מבקשי עצה וברכה. עורכי הספר מספרים כי הרב לא הסתפק בהקמת מוסד או ארגון והטלת המשימות על מישהו אחר. הוא היה מגיע בעצמו לקיטנה שהקים, לארגון החסד עליו חלם ולכל מקום בו היה לו חלק.

הספר מחולק לחמישה ראשי פרקים כאשר הראשון שבהם הוא תולדותיו - מלידתו ועד מחלתו ופטירתו. בפרק זה כתבו העורכים את מסכת חייו – שלב שלב.

בפרקים הבאים, המתארים את מעשי החסד של הרב, סדר יומו העמוס, הברכות לקהל הרחב, קרבתו לגדולי ישראל – קובצו הסיפורים שנשמעו על ידי משפחתו, תלמידיו ומכריו.

הספר, המלווה בתמונות רבות מנקודות מרכזיות בחיי הרב, נכתב בצורה בהירה ונעימה, קל ונעים לקרוא ובמהרה מתחברים לדמותו של הרב, שוודאי זו היתה מטרת כתיבת הספר.

ניכר כי מחברי הספר התחקו אחר מסכת חייו של הרב בצורה הכי מדוייקת שידם הגיעה וכמו חייו כך הספר עליו – מאגד בו את כלל ישראל.

כמו שהרב היה של כלל ישראל, גם בספר מתוארות הנקודות בחייו - גם אם לכאורה נראות הסותרות זו את זו - לימודיו ב'קריית נוער' בירושלים ואחר כך הלימודים בישיבת הנגב, לימוד התורה במוסדות חרדים ובמקביל שירותו הצבאי מתואר בספר ולא כדרך אגב, התכניות שהעביר הרב בתחנות הרדיו החרדיות וגם בערוץ 7 ועוד ועוד.