השבט החדש של 'אריאל' יקרא "פולארד"?

מליאת ההנהלה הארצית של אריאל תדון אם לקרוא לשבט החדש בשמו של יונתן פולארד. השמות המובילים עד כה: 'יונתן', 'מלאכי' ו'אלקנה'.

נתנאל כ"ץ , כ"ז בחשון תשע"ד

יהונתן פולארד
יהונתן פולארד
יהודה גליק
ביום ראשון הקרוב תתכנס מליאת תנועת אריאל בכדי לבחור את השם החדש של בוגרי שבט הרא"ה (עולים לכיתה ט').
 
במליאה ישתתפו נציגי ההנהלה הארצית, נציגי העמותה, יושב ראש העמותה, אשר ידונו בבקשת הקומונריות והמדריכות לבחור שם חדש לעולים לכיתה ט', בוגרי שבט הרא"ה.

עד כה על פי המסורת בתנועת אריאל, השם המוענק לשבט החדש היה אותו שם שהוענק לחניכי תנועת בני עקיבא במסגרת 'שבת ארגון'. לנוכח בקשת הקומונריות והמדריכות לשנות את השם, החליטה מליאת התנועה להתכנס על מנת לדון בדרישה החדשה ולגבש שם חדש. לפני כשנה התקבלה החלטה במליאת התנועה לשנות את שמו של שבט החדש בסניפי הבנים לאור בקשת המדריכים והקומונרים. בתנועה מעריכים כי כפי שקרה אז - גם הפעם במליאה יצביעו בעד בקשת הקומונריות והמדריכות להחלפת השם בסניפי התנועה.

גורמים בתנועת אריאל מציינים, כי בחירת השינוי מהמנהג עד כה נובע מרצון לקשור את שם השבט סביב העשייה השנתית בתנועה והשיח הערכי המתנהל במסגרת הפעולות במשך ימי השבוע ובשבתות. 

במהלך השבועות האחרונים, פנו המדריכות לחניכות והציעו להן להשתתף בקמפיין בחירת השם שהתנהל באתר האינטרנט של התנועה, בו נתנה האפשרות לחניכות להציע שמות בצרוף נימוק המסביר את ההקשר לחודש ארגון והעשייה הערכית לאורך השנה בתנועה. 

דביר עמיאור, רכז הדרכה בנים ב"אריאל", אומר כי "אחרי 34 שנים בו התנועה קיימת, אין החלטה יותר נכונה מאשר ששמות השבטים ישקפו נאמנה את העשייה לאורך השנה. אני מברך את הקומונריות והמדריכות שיזמו החלטה זו".

עד כה השמות המובילים הם: 

'יונתן' – לכבודו של יונתן פולארד ועל שם קומונר סניף רחובות לשעבר, יונתן תורג'מן, שנהרג לפני שלושה חודשים בתאונת דרכים בכביש 6. 

'אלקנה' – על שם אביו של שמואל הנביא המבטא שליחות ויצירת מהפך של תשובה והתקרבות ל-ה' בעם ישראל. 

'מלאכי' – מלאך פירושו באופן מילולי הינו 'שליח' ונושא חודש הארגון הוא שליחות.