סערת הר הבית הונצחה בתנועת הנוער אריאל

שם השבט החדש: לביא - מהווה ראשי תיבות של הפסוק "למען בית ה' אלוקינו".

ערוץ 7 , ב' בכסלו תשע"ו

תנועת אריאל
תנועת אריאל
תנועת אריאל

שם השבט החדש של בוגרי שבט נחלה מתנועת אריאל הוא "לביא".

בתנועה מסבירים כי "השם 'לביא' מהווה ראשי תיבות של הפסוק 'למען בית ה' אלוקינו' ומסמל את רצוננו לפעול למען בניין המקדש והגאולה השלמה. מסמל גבורה איתנה כמאמר הפסוק 'הן עם כלביא יקום וכארי יתנשא', רוח הנדרשת במדינה בימים אלו של טרור רצחני ומבטא את הפעילות בסניפים במהלך החודש האחרון שעסק בנושא 'גבורה' - נושא חודש ארגון".

ההחלטה על שם השבט החדש התקבלה בתחילת השבוע במליאת התנועה בנוכחות נציגי ההנהלה הארצית, נציגי העמותה, יושב ראש העמותה ונציגי הקומונרים והקומונריות אשר דנו בבקשות החניכים והמדריכים.

כמידי שנה, התאפשר לחניכים באתר האינטרנט של התנועה להציע שמות בצרוף נימוק המסביר את ההקשר לחודש ארגון והעשייה הערכית לאורך השנה בתנועה. "כמות הפניות השנה, שכלל מיילים וטלפונים אישיים בבקשה לבחור שם בהקשר למענה הביטחוני - חרג מהרגיל" ציין גורם בכיר בהנהלת התנועה, "החניכים בקשו שם שיבטא את עוצמת צה"ל ועם ישראל, כנראה משום שהם מרגישים שהוא חסר בגל הטרור האחרון".

מזכ"ל אריאל, יוסי ורדי אומר כי "שם הוא דבר שמבטא מהות ואני מעריך מאוד את החניכים שחיפשו דרך להביע את השיח הערכי בו הם שותפים במהלך השנה ואת התחושות אשר על ליבם בעקבות אירועי הטרור".

ראש תחום בנים, דביר עמיאור "אני מברך את כל השותפים בתהליך ההחלטה על בחירת שם חדש. זו הייתה דוגמה לשבח בה תהליכים שנוער מוביל משנים מציאות. בין היתר לאור העובדה כי הלחץ מהשטח עשה את שלו והשם נבחר לבקשת החניכים בהקשר לזכותנו לעלות להר הבית".

השם נבחר מבין השמות שעלו לשלב הסופי: עמיחי, גאון, עוז, הוד, כפיר ושלהבת.​​