בדיון בין בכירי משרד הבריאות ליו"ר ועדת החוקה נבחנו חלופות בידוד לאזרחים השבים מחו"ל, ובמהלכו סוכם על פיילוט בו כל שב מחו"ל יבחר אם לשהות במלונית או בבידוד בביתו, כשהוא עונד אמצעי מעקב.

במקביל, הוועדה אישרה את הארכת בידוד המלוניות לשבים מחו"ל עד אמצע שבוע הבא.

סביב ידיעה זו ביקשו רון קופמן ואריה אלדד לשוחח עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי שפרש את משנתו בנושא.

לוי נשאל גם על חגיגות שושן פורים בירושלים שיתקיימו ביום ראשון, היום בו יוסר העוצר הלילי בשעה 05:00 לפנות בוקר: "זאת לקונה שעדיין דנים בה, בהגבלת התחבורה הציבורית לשם. כנראה שעוד לא נאמרה המילה האחרונה בנושא יום ראשון בירושלים".

פרופ' גבי ברבש התבטא לאחרונה כי המסכות יישארו בחיינו לפחות עד חג הפורים הבא, על כך אמר מנכ"ל משרד הבריאות: "זה כרגע הנוהג גם בעולם. אין מספיק מידע עדיין בעולם, ואצלנו, האם מי שמחוסן לקורונה יכול גם להדביק מישהו שנמצא בסביבתו שאינו מחוסן. אנחנו עם כ-2.5 מיליון ילדים עד גיל 16 שעדיין לא יכולים לחסן. לכן, כרגע אנחנו עדיין עם מסכה, ככל שיצטבר ידע בעולם אולי נוכל להוריד את המסכה".

בנוסף, התבקש לוי להתייחס לידיעה בדבר העברת 100,000 מנות חיסון של מודרנה למדינות נוספות ברחבי העולם: "הדבר נדון על ידי קובעי המדיניות, כדי לסייע לכמה מדינות חלשות יותר לתת חיסונים לצוותי הרפואה שלהם. הדבר הזה לא בא מפאת זלזול חלילה ברמתה של מודרנה או ברמת החיסון של מודרנה. אנחנו נשתמש בו בבוא הזמן, יהיו חיסונים לילדים, הדבר הזה נבע משום שהוא יותר זמין", הדגיש: "זה לא 100,000, אפילו לא מחצית", והודה: "אני לא בטוח שאנחנו נמשיך בכך".

בסיום השיחה, הציע אריה אלדד לפרופ' להעניק לאזרחי ישראל סיכה, מעין 'אות מלחמה', כפי שניתן במלחמת ההתשה. לוי לא שלל זאת: "אתה נותן לי רעיון. לא חשבנו על זה, האמת, אבל נתנו למתחסנים את תו המתחסן".