מכות רצח של ממש"
מכות רצח של ממש" צילום: חוננו

ארכון חוננו מביא תיעוד מפציעתו של אלי רוזן בן ה-27 שהותקף על ידי עשרות ערבים בזמן שטייל עם כלבו בשכונת שמעון הצדיק (שיח' ג'ראח).

הפורעים שהבחינו בו סמוך לכביש 1 צעקו לעברו 'יהוד' והחלו לתקוף אותו. רק לאחר הגעת המשטרה הצליח הצעיר להיחלץ מתוקפיו ופונה לבית החולים, כשהוא פצוע בגבו ובפלג גופו העליון.

לפי מכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו למשטרת שלם "המחבלים הכו את מרשי מכות רצח של ממש, כל חלקי גופו, בידיהם, ברגליהם ובאמצעות אלות גדולות בהן הכו בעוצמה רבה".

דקות ארוכות נמשך הלינץ', כשכל העת מצלמים המשתתפים את האירוע ללא מורא, והתיעוד אף פורסם ברשת החברתית 'טיקטוק'.

עדי ראיה יהודים הזעיקו את המשטרה, ורק לאחר הגעתה למקום הצליח הצעיר להיחלץ מתוקפיו ולנוס על נפשו. הוא פונה לבית החולים הדסה הר הצופים כשהוא חבול ופצוע בכל חלקי גופו.

הצעיר תיאר כי הוא "בכללי לא מרגיש טוב, יש לי כאבים בכל הגוף ושלוש חוליות שבורות. אין לי כבר תחושות, הגוף מפורק. זה היה לינץ' לכל דבר". בבית החולים הגיעו חוקרי משטרה לגבות את עדותו, ונמסר לו כי נעצרו מספר חשודים בביצוע הלינץ'.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הצעיר פנה למשטרה בבקשה למצות את הדין עם החשודים "אירוע מחריד שכזה צריך להיחקר עד תום. מצופה ממשטרת ישראל לעשות כל מאמץ ולאתר כל אחד מהפורעים הרבים שהיו במקום, ולמצות עימו את הדין ברף הגבוה ביותר האפשרי".

"בשבועות האחרונים אנו עדים לרצף תקיפות אנטישמיות הקשות ביותר שחוו יהודים בשל היותם יהודים מאז מלחמת העולם השנייה, כאן במרכז ירושלים בירת ישראל. המון ערבי מגובה על ידי חברי כנסת ערבים שמכה באכזריות כזאת יהודי עד כדי סיכון חייו, כשלא נמצא ולו ערבי אחד טוב שיגן עליו, צריך לעורר את כולנו להבין שאנו במצב חירום לאומי. אנו קוראים למשטרה ולמערכות המדינה להילחם בכל הכלים כנגד האויב שקם עלינו בתוך עירנו. אסור שמי שנטל חלק או עודד מעשים כאלו ימשיך להלך חופשי בתוכנו."