מלון הרברט סמואל
מלון הרברט סמואל צילום: יחצ קבוצת נקש

מהומה אלימה פרצה היום (שבת) במלון הרברט סמואל בירושלים בין כמה עובדי המלון בני מיעוטים לקבוצת יהודים שהתארחה בשבת במלון.

לטענת אורחי המלון היהודים, מתחילת השבת הם נאלצו לספוג קללות והתגרויות מצד עובדי המלון הערבים, כשהאירוע שהוביל לקטטה ההמונית היה עובד המלון ששלף סכין לעבר אישה בהריון מקבוצת האורחים.

בשיחה עם ערוץ 7 תיאר דניאל אלגבי את שהתרחש המלון במהלך השבת. "הגענו כמשפחה לחגוג לבן דודי שבת חתן", סיפר. "הוא התחתן ביום חמישי והגענו לירושלים למלון הרברט סמואל לשבת".

לדבריו, "כבר מתחילת האירוח הרגשתי חוסר כבוד ושירות מזלזל, הם (עובדי המלון, י"ג) התגרו בנו על בסיס שעתי, אתה עובר במלון והם מעירים לך. זה אפילו הגיע למצב שהם מפחידים את הבנות שהיו איתנו".

"היום, בשעה שלוש וחצי בערך, זה היה אירוע השיא", תיאר. "היה ויכוח בין בת דודה שלי לבין אחד הטבחים שם, בן מיעוטים. הוא תקף אותה מילולית בצורה הכי בוטה שיש. בין אם אמר לה זו** ובין אם קללות אחרות שמקובלות אצלם".

"בשלב מסוים הוא שלף עליה סכין ואיים עליה", אמר. "ואז, מתוך הגנה עצמית, החבר'ה שלנו פעלו שם ולא היו מוכנים לשתוק על הדבר הזה. אחרי זה התחילה מהומה".

"היא אישה בהריון בחודש תשיעי, צריכה ללדת בכל רגע", ציין, והסביר מדוע קבוצת האורחים הגיבה כך: "כנראה מהלחץ, אנשים פחדו עליה".

כשהמשטרה הגיעה למקום היא עצרה דווקא את היהודים. "המשטרה שהגיעה פעלה נגדנו כאילו אנחנו עושים את זה על רקע גזעני", האשים. "אנחנו לא באנו לריב ולא מעניין אותנו השטויות האלה. באנו לחגוג לבן דוד שלי. מדובר בילד יתום שרצינו לשמח אותו ושיהיה מאושר. סוף סוף היה לו איזה רגע של נחת בחיים האלו והמשטרה חירבה לנו את האירוע באופן הכי קיצוני שיש".

"אנחנו שבעה בני משפחה עצורים, לעומת אפס עובדים", הוסיף. "ניסינו לדבר עם הנהלת המלון והם אמרו שאנחנו התנהגנו באגרסיביות ושאנחנו פעלנו בדרך שלא ראויה. אבל זה נטו מהגנה עצמית כל מה שקרה שם".

לסיום אמר: "האישה שאוימה הגישה תלונה במשטרה. היא בהריון בחודש תשיעי לא יכולה לעשות כלום לאף אחד. הנהלת המלון מראה במצלמות את הקטע שאנחנו תקפנו, אבל הם לא מראים את מה שהיה שם קודם. קללות ודברים כאלה לא רואים במצלמה".

בקבוצת נקש, שמחזיקה ברשת מלונות הרברט סמואל, מסרו כי "הנושא נמצא בטיפול משטרת ישראל בהמשך לתלונת הנהלת המלון על פגיעה בעובדיה".

ח"כ בן גביר יו"ר עוצמה יהודית מסר "אם נכונות הטענות של המשפחה בירושלים ולפיהם בני מיעוטים קיללו אותם, פגעו בהם ואף איימו בסכין על הדודה אזי יש להצטער שמשטרת ירושלים פעלה על אוטומט ולא מצאה לנכון לחקור ולעצור את הערבים שפגעו. זו לא פעם ראשונה שבקטטות בין יהודים לערבים המשטרה מעדיפה אוטומטית את גרסת הערבים מה שמעורר תהיות קשות".

ממשטרת ישראל נמסר: "במהלך היום, כוחות משטרה הוזעקו למלון במרכז העיר ירושלים בעקבות קטטה שהתפתחה במקום בין מספר אורחים לעובדי המלון, בעקבות כך פונו מספר עובדים לטיפול רפואי ונגרם נזק לרכוש המלון. נעצרו שבעה חשודים תושבי ראשל"צ ועוכב חשוד נוסף, שהועברו להמשך החקירה בתחנת המשטרה. מבדיקה ראשונית, הרקע לאירוע ככל הנראה, סכסוך בין המעורבים. נציין כי חקירת האירוע נמשכת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו