ארגון המיילדות מציע לקדם מיזם לליווי רציף של ההיריון מתחילתו עד סופו על ידי מיילדת במקום המצב הנוכחי.

אסנת לב, מיילדת מומחית בבית החולים הלל יפה וראש ועדת ההסברה של ארגון המיילדות, התארחה באולפן ערוץ 7 וסיפרה כיצד נולדה היוזמה.

"כאישה החוויה שלי כשהגעתי לחדר לידה לא מוכנה עם מעקב שהוא לא מלא לפי מה שאני צריכה הייתי מאוד מבוהלת. הרגשתי שלא הגעתי מוכנה ומאוד חששתי. ללידה הבאה החלטתי שאני צריכה לבוא אחרת", אומרת לב.

לדבריה, דווקא מהמיילדות יכול לצמוח הפיתרון. "אנחנו, שפוגשות את הנשים בלידה, רואות שהן מגיעות לא מוכנות. יש אמנם מעקב היריון בישראל אבל חסר בו הליווי. החוסר לא נובע מחוסר רצון אלא מחוסר זמן".

"אנחנו רוצות לגשת לליווי ההיריון מתוך ההבנה שזו חוויה מכוננת לנשים. מיילדות הרי מוכשרות להתמחות ספציפית בהיריון ולידה ולומדות מעקב היריון", היא מוסיפה.

עוד היא מציינת כי "בחדרי הלידה רופאים ומיילדות עובדים ביחד וברור מאליו שרופא סומך על המיילדת שתפנה אליו כשיש משהו דחוף ושתטפל בעצמה בנושאים האחרים. אין בעיה לעשות זאת גם בקהילה".

"זה לא קורה עד היום. אין גם מודעות שמיילדת מוכשרת לעשות את המעקב הזה והדבר לא גורע מהמשך הטיפול של הרופא. אם תהיה קריאה מלמטה של נשים שיבקשו את המצב הזה, שבו ילוו אותן מהתחלה ועד הסוף באופן צמוד יותר, זה יקרה", היא מסכמת.