תומכי הרפורמה מפגינים
תומכי הרפורמה מפגיניםצילום: באדיבות המצלם

תומכי הרפורמה צבעו את הצמתים: מאות מתומכי הרפורמה המשפטית השתתפו הערב (חמישי) במפגן תמיכה בעשרות צמתים ברחבי הארץ. את המחאה יזמה תנועת "קול ישראל" תחת הכותרת "תומכים ברפורמה המשפטית - יחד נצבע את המדינה בכחול".

מפגני התמיכה התקיימו בכניסה לבאר שבע, בצומת רעננה, בכניסה לירושלים, בגשר קוקה קולה, בצומת מורשה, בצומת אשדוד, בצומת שילת, במחלף פולג, בקרית גת, בכניסה ללוד, בעיר עכו, בראשון לציון, בקרית מוצקין, ובעשרות צמתים נוספים ברחבי הארץ.

הפעילים החזיקו שלטים בעד הרפורמה ודיווחו על תמיכה רבה מהנהגים בצמתים. בנוסף חילקו הפעילים לנהגים סרטים בצבע כחול, לתלייה על הרכב כהזדהות ותמיכה ברפורמה המשפטית.

מוקדם יותר פורסם כי המשטרה על התנכלויות של המשטרה לרכזי התנועה המארגנים את המחאות. משטרת שדרות יצרה קשר עם רכז התנועה המארגן את המחאה בצומת שדרות, והודיעה לו כי מדובר בפעילות בלתי חוקית. בתחנה הודיעו למארגני המחאה כי במקרה שיהיו יותר מ-50 איש בצומת, הם יכריזו על המחאה כבלתי חוקית ויפעלו נגד המשתתפים בהפגנה. המשטרה גם איימה על מנהלי התנועה, כי הצטרפות נערים להפגנה מהווה עבירה פלילית בגין שידול קטינים.

בקרית גת, זימנה המשטרה את רכז המחאה לתחנה, והודיעה לה כי היא אוסרת על תומכי הרפורמה לחלק ברמזור לנהגים סרטי תמיכה כחולים לתמיכה ברפורמה המשפטית. באופקים יצרה המשטרה קשר עם רכז התנועה והודיעה לו כי הפעילות אינה מאושרת.