הרב ראובן פיירמן, שהיה בעברו מרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב, מתייחס בסרטון שמפרסם ארגון חותם לצורך בלימודים אקדמיים אל מול התפיסות הפרוגרסיביות השולטות במוסדות הלימוד.

הוא סיפר כיצד למרות שהתקבל בגיל צעיר לכהן כמרצה - הבין לאן הרוחות באקדמיה נושבות. "תלמיד שלי בישיבת הסדר התייעץ איתי בקשר ללימוד מקצוע באוניברסיטה. נזכרתי שבגיל 26 התקבלתי לאוניברסיטת תל אביב בתור מרצה והייתי בין המרצים הצעירים ביותר בתולדות האוניברסיטה. די מהר גיליתי שכל האווירה שם בנויה על שייכות לקבוצות מסוימות, קבוצות פוליטיות, אג’נדות חברתיות, הדעות שלך ועוד נושאים כאלה שהם בכלל לא מעולם האקדמיה".

"תמיד ידעתי שיש הרבה מערכות נגועות בדברים כאלה כמו מערכת המשפט, הצבא, המשטרה, העיתונות, הפוליטיקה, אבל אקדמיה? הרי זה מקום שבו מחפשים את האמת. התאכזבתי די מהר כשהבנתי שזה בכלל לא כך".

הרב פיירמן מסביר כי ישנה הפרדה בין לימוד מקצוע לבין בירור האמת. "מה שהצעתי לתלמיד שלי הוא לחפש מסגרת דתית תורנית ששם הוא יכול ללמוד מקצוע מסוים ולא באוניברסיטה. אם אין ברירה בכל זאת, אז שלא יהיה נאיבי. אתה לא נמצא שם בשביל בירור האמת. את בירור האמת עושים בישיבה. באוניברסיטה לומדים רק מקצוע".