בת גלים שער
בת גלים שערצילום: ערוץ 7

בעקבות הקרע ההולך ומעמיק בחברה הישראלית, לקראת עשרת ימי תשועה שמצוינים בין יום השואה ליום העצמאות יקיימו בת גלים ואופיר שער יחד עם עשרות עמותות משמאל וימין את מיזם סלון ישראלי.

במסגרתו מאות משפחות ברחבי הארץ יפתחו את ביתם למעגלי שיח משותפים עם אזרחים ושכנים מהסגנון שטרם נראו בסלון ביתם, לחיזוק החיבורים בחברה הישראלית.

בין עשרות העמותות המשתתפות: עמותת אתגר להנגשת מיומנויות שמאפשרות התמודדות מוצלחת עם סכסוכים, מכללת קיי, מכללה אקדמית מעורבת של ערבים ויהודים, מיזם 'אנשים אחים אנחנו', עמותת 'מהות ישראל' שעוסקת בבניית חוסן לצד התערבות וטיפול במשברים, עמותת גשר, מיתרים ועוד.

"מטרת המיזם היא לצאת מאזור הנוחות ולנסות להקשיב אחד לשני בלי פילטרים ומחיצות. הפילוג בחברה נותן תחושה שהגשרים הולכים ומתפוררים, ומעגלי השיח נועדו לשמש כחומר שבונה ומקרב אותנו מחדש. במפגשים הללו אנשים לא ישנו את דעתם או ינסו לשכנע את האחר בצדקת דרכו, אבל מי שמגיע אליהם מראה נכונות לקיים שיח כנה שמבוסס על הקשבה", אמרה בת גלים שער.

בת גלים שער היא אימו של גיל-עד שער, אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בקיץ תשע"ד יוני 2014 וגופותיהם נמצאו לאחר 18 ימי חיפושים.