לרגל ל"ג בעומר מפרסם ארגון חותם סרטון בו מסביר חגי בן ארצי כיצד תרם מרד בר כוכבא להמשכיות של עם ישראל ולבסוף לחזרתו לארץ ישראל.

ד"ר בן ארצי מסביר כי מטרת השלטון הרומאי בארץ הייתה חיסול הישוב היהודי ותורתו אך המרד של בר כוכבא מנע זאת: "האימפריה הרומית ניסתה לחסל את תורתו של העם היהודי באמצעות גזרות השמד וגם את העם עצמו. יוסף בן מתתיהו מתאר טבח של עשרות אלפי יהודים ורדיפות קשות אחרות. המרד של בר כוכבא פגע קשות בצבא הרומאי, המכה הקשה שהאימפריה הרומית ספגה במרד מביאה לשינוי מיידי בתפיסה הרומית וביטול גזרות השמד והקיסר אנטונינוס הופך לחברו של רבי יהודה הנשיא. הרומאים עברו מניסיון השמדה לתמיכה בעם היהודי, בשנים אלו נכתבו המשנה והגמרא והתוספתא בחסות ובתמיכת האימפריה הרומית. כל זה תוצאה של המרד, ללא המרד לא היה עם ישראל. בזכות אותה מסירות נפש הגענו עד הלום".

הוא מציין כי הבטחת המשך קיומו של עם ישראל בארץ ישראל תלוי בשמירת התורה ומצוותיה: "המשך קיומו של העם היהודי בארץ יהיה ע"י המשך מסירות הנפש, על התורה, על ארץ ישראל, על הצבא, בכל תחומי החיים. מסירות הנפש הזו שניצחה את האימפריה הגדולה בעולם – רומא. אני זכיתי להשתתף במלחמת יום הכיפורים ולראות כיצד בזכות מסירות נפשם של הלוחמים זכינו לניצחון. זכיתי להשתתף בהקמת ההתיישבות ביהודה ושומרון ולראות בעייני את מסירות הנפש על ארץ ישראל, בזכותם יש מעל חצי מיליון יהודים ביהודה ושומרון. בעזרת ה' הגאולה תלך ותצמח עד ביאת הגואל במהרה בימינו".