מייסד עמותת 'אור חדש', הרב עמיחי אייל, מספר בשיחה עם ערוץ 7 על פרויקט חדש שהקים, שמטרתו היא חיבור עם ישראל דרך הנגשת מצוות התפילין, תוך חיבור בין מי שברשותו תפילין שאינן בשימוש, לבין יהודים שמבקשים לקיים את המצווה החשובה.

"יש הרבה הרבה יהודים שמתעוררים ורוצים להניח תפילין, ומהצד השני יש הרבה מאוד יהודים שיש להם תפילין בלי שימוש. המטרה היא לחבר ביניהם, ועל ידי הקשר הזה עוד יהודי יניח תפילין", פותח הרב אייל ומספר על הפרויקט: "אנשים שיש להם תפילין בבית פונים אלינו, אנחנו לוקחים מהם את הפרטים, באים לאסוף את התפילין מהם והם עוברות ישר למכון בדיקה מהמהדרין ביותר, כי אי אפשר לדעת מה המצב שלהם. התפילין לאחר התיקון ברמת גימור מאוד גבוהה, נראות כחדשות".

"יש התעוררות עצומה", מסביר הרב אייל. "אני מוצף בפניות מכל סוגי האנשים. אנשים שגרים בכל רחבי הארץ מכל סוגי האוכלוסייה, גם הרבה מאוד חיילים שפונים ופשוט רוצים להניח תפילין. הנושא של הכסף הוא חסם שאי אפשר להתעלם ממנו. אדם שגדל בבית דתי ברור לו שבגיל בר מצווה מוציאים כמה אלפי שקלים בשביל זוג תפילין חדש, אבל אדם שהתעורר ורוצה להניח תפילין - כמה אלפי שקלים זה לא פשוט", מסביר הרב את המורכבות שבקיום מצוות תפילין.

"המטרה שלנו זה למנוע את החסם הזה, ולהגיע לאותו יהודי שרוצה להניח תפילין. קשר של תפילין כפשוטו. או שאני מגיע פיזית בעצמי, או על ידי שליח. כל אדם שרוצה להניח תפילין אני מדבר איתו ומוודא איתו שהתפילין האלה לא יהיו מונחות בארון אלא הוא יניח אותם יום יום, ואני מקבל סרטונים מאוד מאוד מרגשים מההנחה עצמה. הסיפורים מרגשים".

לסיום התייחס הרב אייל לייחודה של מצוות התפילין ואמר: "מצוות תפילין היא כפשוטו פשוט קושרת את הבן אדם. זה תפילין על היד כנגד הלב ועל הראש כנגד המוח, וזה מרכז החיות של האדם. ובמרכז החיים שלו הוא מחובר לקב"ה. הלב של האמונה שלנו מחובר למוח וללב, מה יותר גדול מזה? האחריות של כל אחד מאיתנו זה להיות שותפים בקשר של תפילין".