חלי וולפסטל ודודו סעדה
חלי וולפסטל ודודו סעדהצילום: בשבע

דודו סעדה מארח את חלי וולפסטל, תושבת אלעזר. בנה הבכור סרן (במיל') אריאל מרדכי הי"ד, קצין שריון לוחם בגדוד 9206, חטיבה 205, נפל בקרב בדרום רצועת עזה, בן 28 בנופלו.

אריאל גדל באפרת ובאלעזר, למד במכינת יתיר, שם נהיה מורעל על השריון. מגיל 19 היה אומר: 'רק טנקים ינצחו מלחמה'. השריון גם מבטא את הערכים שבהם האמין, גם בלחימה וגם בחברויות שקורות בתוך הטנק. המשיך לקורס קצינים.

אריאל היה נשוי לספיר: "הדריכו יחד. היו חברים מגיל 16. חיכו שישתחרר מהצבא כדי להתחתן. הם נסעו לטיול במזרח ואחרי שלושה שבועות בלבד, רגע לפני פרוץ הקורונה - חזרו לארץ." אריאל וספיר ציפו ללידת בנם הבכור: "באחד האפטרים הם ביקשו להגיע, נתנו לי מגנט עם תמונת אולטרסאונד עם כיתוב : 'סבתא חלי, מחכה לפגוש אותך..'. בהמשך אריאל שלח לי הודעה: 'עכשיו אנחנו נכנסים לחודש חמישי, שמח לבשר לך שאת מחכה לנכד'.

אריאל הי"ד נפל בי"ב בשבט בסמיכות לאירוע בו נהרגו 21 לוחמים בהתמוטטות המבנים בעזה. למעשה נהרגו 19 לוחמים בהתמוטטות, ואריאל וחייל נוסף נהרגו כתוצאה מירי טיל RPG שנורה על הטנק בו היו. התפקיד שלהם היה לחשוף מקורות ירי ממנו יורים על העוטף, רגע לפני התמוטטות הבניין אריאל זיהה את מקור הירי וסובב את הטנק לאותו כיוון, זה עזר אח"כ להבין מאיפה נורו הטילים. היה שם חילוץ בתנאי שטח קשים מאוד, האסון הפרטי שלנו - ואסון כואב לעם ישראל כולו. י"ב בשבט זהו תאריך יום הנישואין שלהם. ספיר באותו בוקר קיבלה ממנו זר פרחים. רגע לפני שנכנס לעזה דאג שיישלח לה זר לכבוד יום הנישואין הרביעי".

"אימי נפטרה מיד אחרי הלידה של אחותי הקטנה, כשהייתי בת 10 - הגדולה מבין חמישה ילדים, ויש לי כאב גדול על זה שאני לא זוכרת ממנה כלום. כנראה שילוב של הדחקה, ודור אחר שפחות דיבר ופחות הנכיח. עכשיו עומד להיוולד תינוק לאריאל, שבעז"ה יגדל לילד ונער ובוגר. יש רצון מצד אחד שיגדל בלי שריטות של יתמות, ומצד שני שיכיר את אבא אריאל כמה שאפשר. שיהיה דומה לו, שילך לאורו אבל בצורה שכמה שפחות תכאיב ותחליש".

"אולי חוויית היתמות הביאה אותי לזה שבשנה וחצי האחרונות אני פועלת בעמותה שנקראת 'יקיר לי'. זו עמותה שתומכת בנפגעי שכול אזרחי - שכול שהוא לא ביטחוני. (מחלה, תאונה וכד') אני עוסקת בליווי ב'יום השמיני'. בשבעה המשפחה עטופה ומחובקת וביום השמיני - נשארים לבד. הפער בין שכול אזרחי ושכול ביטחוני גדול, יש צורך גדול שהמדינה תיתן ליווי גם בשכול אזרחי".

יהי זכרו ברוך.