אלבום בכורה: "מכשול לשלום"

הזמר ארי בן-ים הוציא השבוע אלבום בכורה "מכשול לשלום", בהופעה מיוחדת במועדון זמרת הארץ.

חזקי ברוך , ח' בכסלו תשס"חטוען....

"ילדתי, בשמיים הביטי, איך האופק מוליד עננים, איך הבית בו פעם חייתי, שוב חוזר להיות אבנים, איך בארץ חמדת אבותינו, שאהבתי, אוהב עד מותי,מדי יום מלבינים את פנינו, את מכשול לשלום, ילדתי".

הזמר ארי בן-ים הוציא השבוע אלבום בכורה "מכשול לשלום", בהופעה מיוחדת במועדון זמרת הארץ. בראיון מיוחד לערוץ 7 אמר בן ים כי הרעיון שעומד מאחורי שם האלבום לקוח משיר בדיסק החדש "מכשול השלום" שנכתב בטרם הגירוש מגוש קטיף, "השיר כמו הכינוי, הוא סוג של אירוניה, כלפי הבת של הכותב, הילדה היא המכשול לשלום לדעת התקשורת והאליטות שרוצות להפוך אותה לקורבן, שזהו אותו ציבור שהזדהתי איתו מאוד בשלב המאבק נגד הגירוש".

בן-ים עלה לארץ לפני 20 שנה מברית המועצות לשעבר, וזהו הדיסק הראשון היוצא לאור, בן-ים רואה באלבום שלו יצירה יהודית ישראלית עצמאית, שבאה מתוך מסורת של שירי עם ומחאה שעליה גדל. "הרגשתי שניתן בידי הכלי, לבטא את הרגשות שאני הרגשתי ורבים אחרים הרגישו, בזמן הגרוש ובזמן המאבקים האחרים שכרוכים בהוויה הלאומית".

אני לא מחפש תהילה, אומר בן-ים, אני מחפש להעביר את המסר של השירים, יש מעט מדי אומנים בארץ שמבטאים את הרגשות של הציבור.

את המסר של השירים, מסביר בן-ים, יצטרך כל אדם לפרש לעצמו "אחרי שתשמעו את האלבום תגעו למסקנה הזאת בעצמכם, אני לא רוצה לפרש את השירים שלי, אני חושב שהשירים שלי מספיק גלויים ומפורשים".