עו"ד אמנון מרחב - מינוי פוליטי?

הפורום המשפטי למען א"י דורש לעצור המינוי של עו"ד אמנון מרחב לראש הרשות לסחר הוגן "מדובר במינוי של מקורב פוליטי".

עוזי ברוך , כ' בטבת תש"ע

עו"ד מרחב
עו"ד מרחב

הפורום המשפטי למען א"י פנה היום (רביעי) לשר התמ"ת, בנימין בן אליעזר, בדרישה לעצור המינוי של עו"ד אמנון מרחב לראש הרשות לסחר הוגן.

"על פניו המינוי נראה בעייתי, בשל זיקתו הפוליטית של עו"ד מרחב אל מפלגת העבודה. רק כישורים מיוחדים של המועמד יכולים להצדיק את מינויו בהינתן זיקתו אל השר הממנה. משכך, בהתאם לחוק חופש המידע, תשנ"ח-1998, ובהתחשב בטעם לזניחת ההמלצה של ועדת האיתור הקודמת, אבקש לעיין בנימוקי המלצתה של ועדת האיתור", כתבו בפורום.

"כמו כן, ככל שעו"ד מרחב הצהיר כל דבר לגבי זיקותיו הפוליטיות אל מפלגת העבודה ואל השר הממנה – אבקש לעיין בהצהרתו זו. כמו כן, אבקש לעיין בפרוטוקול הדיון בוועדת האיתור בעניינו של עו"ד מרחב", כתבו.

אתמול דווח כי ועדת האיתור למשרת הממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן, סיימה את עבודתה והמליצה לשר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר על שני מועמדים סופיים לבחירה, מתוכם בחר השר לתפקיד את עו"ד אמנון מרחב.
 
בראש ועדת האיתור עמד שרון קדמי, מנכ"ל משרד התמ"ת וחברים בה יעקב ברגר, המשנה לנציב שירות המדינה; סיגלית סייג, סגנית בכירה לחשב הכללי במשרד האוצר; דורית ענבר, המנהלת הכללית של הקרן המתחדשת לקולנוע וטלוויזיה וד"ר אורי ארבל-גנץ מהפקולטה למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן.