}

ישיבה לצעירים חיצים


ישיבה לצעירים חיצים

רשת: פרטי

איזור: יו"ש

ראש המוסד: הרב שריאל בן ניסן

טלפון: 02-9973674

פקס: 02-9975294

אתר: לחץ כאן

דוא"ל: ychitzim@gmail.com

ישוב: ד.נ לב השומרון, מיקוד: 4483400 איתמר


צור קשר עם המוסד

ישיבה לצעירים חיצים - הטוב שבכול אחד

ישיבת חיצים ממוקמת ביישוב איתמר – בלב השומרון. היישוב בעל אופי תורני, עם אווירה כפרית, מרחבים פתוחים, נוף נפלא של ארץ ישראל וענפי חקלאות רבים ומגוונים, המסייעים כולם יחד ליצירת סביבת לימוד עשירה ועוצמתית המרחיבה את הנפש ומזמנת אפשרויות לימוד ייחודיות ברוח אחרת.

משנתנו החינוכית

בישיבה אנו רואים בית חינוך וכלי למימוש מטרותינו, המשלב חינוך ערכי משמעותי יחד עם לימודי בגרות מלאה תוך תשומת לב מיוחדת ליכולות של כל תלמיד. 

מטרותינו:

לגלות את 'הטוב שבכל אחד' - מטרתנו בישיבת חיצים לחשוף את היכולות החיוביות שבכל אחד ואחד ולאפשר להן לבוא לידי ביטוי הן בצדדים הלימודיים של לימוד התורה ולימודי הבגרות והן בכל מרחבי אישיותו של התלמיד ומרחבי החיים איתם הוא נפגש.

הלמידה עצמה מתנהלת בקבוצות למידה קטנות, הנעות בין 10 ל-20 תלמידים בכל כיתה, תוך דגש על קשר אישי הניתן הן על ידי המחנך של כל כיתה והן על ידי המורים המקצועיים המלמדים לבגרות.

הקשר האישי עם התלמידים חיוני לתלמידים הן בפן הלימודי – בכך שמאפשר הגעה לכל תלמיד ועזרה לימודית צמודה, לצד מחויבות הדדית בין המורה כלפי התלמיד ולהיפך, והן בצד הערכי-חינוכי שמלווה את התלמידים כל שעות היממה – כולל ליווי של צוות ההדרכה בשעות הערב.

לצד המחנכים והמורים, פועל צוות העצמה וטיפול שמטרתו להעצים ולסייע לכל תלמיד בהתמודדות עם צרכיו המיוחדים ועם הקשיים הלימודים, חברתיים ואישיים. מדידה והערכה התלמידים, לאורך כל שנות לימודם בישיבה כולל הכוונה לבגרות, נעשית על פי ההתקדמות האישית של התלמיד ולא ביחס לאחרים.

הטוב בצוות החינוכי

צוות המחנכים - מורכב ממחנכים יראי שמים שמשקיעים במסירות ובאהבה גדולה בהתאמת התכנים החינוכיים לתלמידינו היקרים. המחנכים מלווים את התלמידים במסגרת לימודי הקודש, בשיחות אישיות, בשבתות הישיבה, טיולים, ערבי כיתה, עונגי שבתות, התנדבויות ופרויקטים מיוחדים.

צוות העצמה וטיפול - בישיבה שני יועצים ושלשה עובדות סוציאליות העובדים בשיתוף פעולה עם המחנכים, המורים ומדריכי הפנימייה, על-מנת לתת מענה אישי ומותאם לכל תלמיד.

צוות הפנימייה – מדריכים ואמהות בית-  לכל שכבה שני מדריכים, הצוות איכותי ומסור, עובד בקשר רציף עם המחנכים ומקבל הדרכה צמודה מהצוות המוביל.

צוות המורים -  מורכב מאנשי תורה, מחנכים שלא מן המניין, אשר רואים בעבודתם שליחות במישור הלימודי ובמישור החינוכי. המורים עוברים השתלמויות בכדי להתקדם תמיד ולהיות מעודכנים בצרכים החדשים של תכניות הלימוד השונות.

הטוב בלימודי הקודש

מתוך תפיסת עולם דתית וערכית הרואה את הקודש כמעיין החיים אשר ממנו מתפתחים כל שאר תחומי החיים, אנו משקיעים רבות בפיתוח ובקידום שיעורי הקודש בישיבה, במגוון דרכים וסגנונות הוראה המאפשרים לכל תלמיד ללמוד בצורה מיטבית, המתאימה לו. לימודי הקודש בישיבה מתקיימים ככלל עם מחנך הכיתה, עם תכנית לימודים ארבע שנתית במקצועות השונים: תנ"ך, תושב"ע וגמרא, משנה, הלכה ואמונה.

לימודי גמרא

לימודי הגמרא מתקיימים תוך מתן דגש על הנחלת לימוד הגמרא ויסודותיו ובהשתדלות להאהיב על התלמידים את הגמרא. במקביל ללימוד הגמרא עם המחנך מתקיים מסלול נוסף – סיירת גמרא. מסלול זה הוא בין שכבתי והוא מיועד לתלמידים שרוצים להעמיק ולהספיק יותר בקבוצה קטנה ואיכותית. 

לימודי הלכה

במסגרת לימודי ההלכה הפיקה הישיבה חוברות עבודה המבוססות ברובן על הלכות מרכזיות באורח החיים היהודי על בסיס ספרי "פניני הלכה" של הרב מלמד. במהלך ארבע שנות הלימוד בישיבה רוכשים התלמידים ידע מעשי בקיום ההלכות הנוגעות לחיי היום יום, ומכינים עצמם לקראת חיים של עבודת ה'.

לימודי אמונה

לימוד האמונה נעשה מתוך הבנה שמדובר בלימוד המשמעו�י ביותר לעיצוב עולמו של כל אחד ואחד. אנו בישיבה מציבים תפיסת עולם הרואה לנגד עיניה את חזון תיקון העולם על ידי הצבת סולם המחבר וקושר בין שמיים וארץ ובין קודש לחול. יחד עם זאת אנו קשובים לשאלות ולתהיות המלוות כל נער חושב במהלך תהליך ההתבגרות, ונותנים להם מקום, מתוך הבנה שמדובר בתהליך של בחירה. אחת לשבוע מעבירים המחנכים שיעורי חינוך שעוסקים רבות בענייני אמונה.

תורה לשמה

על מנת להגביר את לימוד התורה לשמה נערכות בישיבה מסגרות לימוד תורניות מעבר ללימודים הרגילים. כל הפעילויות הינן רשות וממילא תלמידים באים אליהם מתוך רצון פנימי, ראש ולב פתוחים לקבל ולשתף:

  • רמב"ם יומי והלכה יומית– עם ראש הישיבה והרמי"ם.
  • שעור בחסידות – שיחות שבועיות באמונה, באווירה ביתית, בליווי כיבוד וכלי נגינה.
  • בית מדרש ערב – בהנחיית המדריכים.

חדש!!! מסלול מעלין בקודש

כחלק מעידוד ההעמקה וההצטיינות בלימודי הקודש בישיבה ופיתוח בניין האישיות.

אנו פותחים מסלול תורני מוגבר בו ילמדו קבוצת תלמידים בין מחזורית לימודי גמרא בהעמקה, לימודי חסידות ויזכו לקשר ייחודי עם גדולי תורה.

השותפות במסלול התורני תעשה מתוך בחירה חופשית של התלמיד.

הטוב בלימודי התיכון

מתוך תפיסת עולם השואפת להוציא בוגר בעל מיומנות למידה גבוהה, לצד ידע משמעותי ורחב בתחומי ידע שונים ולזכאות לתעודות בגרות טובה ואיכותית, אנו פועלים בכדי לאפשר למידה טובה ומצמיחה. 

לימודי התיכון מתקיימים בשעות הצהריים, כאשר הלמידה מתבצעת בקבוצות קטנות הנעות בין 10 ל 20 תלמידים לכיתה. בכדי לאפשר הוראה איכותית ומשמעותית.

ההוראה בקבוצה הקטנה, מאפשרת תנאים טובים היוצרים קשרים אישים בין המורה לתלמיד, החיוניים להצלחתם החינוכית והלימודית. הלימוד בקבוצה הקטנה, מאפשר הגעה לכל תלמיד ואת קידומו האישי.

לימודי מתמטיקה

במדינת ישראל, הינם יעד לאומי לחיזוק, מתוך הבנה שתחומים רבים נושקים ללימודי המתמטיקה. אנו מאמינים כי תלמידי הישיבה עומדים בדרישות משרד החינוך לבגרות, כאשר אנו מצדנו מנסים לעודד כמה שיותר תלמידים לגשת לבחינת בגרות ברמה של 4 ו5 יח"ל ומאפשרים קבוצת לימוד קטנות לתלמידים החפצים להתקדם במקצוע חשוב זה.

נכון להיום כ30 % מהתלמידים נגשים לבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יח"ל, כאשר תלמידים המעונינים ומתאימים יכולים ללמוד לרמה של 5 יח"ל.

לימודי אנגלית

השפה האנגלית, הינה כלי מפתח חשוב מאוד, גם לעולם האקדמיה וגם לעולמנו ההופך ליותר ויותר גלובלי, דבר שבא לידי ביטוי בעולם המחשבים והאלקטרוניקה והן במסחר הגלובלי שכל אחד ואחד מאיתנו יכול להתנסות בו ברשת האינטרנט. מוסדות להשכלה גבוהה, אליהם בוגרי הישיבה מגעים בכל שנה ושנה, דורשים רמה של 4 יח"ל לימוד באנגלית, דבר המתאפשר על ידי עזרה לימודית, לצד חריצות ורצינות לימודית של התלמידים. אנו רואים את עצמנו אחראים לכך שכל תלמיד יקנה את הרגלי השפה, ברמת הקריאה, דיבור וכתיבה ומקווים שהתלמידים יבינו את החשיבות הטמונה במקצוע זה. למעלה מ40 % מתלמידי הישיבה מסיימים זכאות ל 4 יח"ל ועוד 20 % זכאים ל5 יח"ל באנגלית וזאת בזכות קבוצת הלמידה הקטנות והאיכותיות.

מגמות הלימוד:

ארץ ישראל:

 מגמה זו עומדת בחזית החינוך בישיבת חיצים. התלמידים לומדים היסטוריה וארכיאולוגיה הכוללים למידה של מגוון חיות וצמחים, היסטוריה דרך חילופי השלטון המרובים בארץ ישראל, הכירות עם דמויות ואתרים משמעותיים בהיסטוריה של העם וארץ ישראל. למידה במגמה זו, תואמת את הרוח החינוכית של ישיבת חיצים, על הכירות ואהבת הארץ.

במסגרת הלמידה למגמה זו, התלמידים לומדים חומר תאורטי ונבחנים בארבע בחינות בכתב, בכיתה י"א וי"ב לפי חלוקה גיאוגרפית של ארץ ישראל, לצד כתיבת עבודה המלווה בהדרכה של התלמידים הבוגרים את התלמידים הצעירים.

כחלק משמעותי בלימוד מגמה זו בישיבה, מתקיים בטיולים רבים שמטרתם בכדי להכיר ולחנך לאהבת הארץ לא רק מכיסא התלמיד בכיתה, אלא בצעידה ברגבי הארץ הטובה.

מגמת תקשוב – מגמה טכנולוגית המיועדת לתלמידים המעוניינים להתפתח ולעסוק בתחום המחשבים. תחומי הלימוד המרכזיים הם חומרה ורשתות.

מרכז למידה:

בישיבה קיים מרכז הלמידה שמטרתו לסייע לתלמידים הצריכים דחיפה נוספת מעבר לנעשה בכיתות הרגילות. הלימודים במרכז הלמידה מתקיימים בעיקר : מתמטיקה, אנגלית ולשון.
הלימודים במרכז הלמידה נלמדים בקבוצות קטנות מאוד, שמטרתן להגיע לכל תלמיד ולאפשר לו למצות את הטמון בו על הצד הטוב ביותר ומאידך גם לקדם תלמידים מצטיינים במקצועות השונים.

הטוב בחינוך החברתי

אנו רואים בישיבה בית חינוך ומתבוננים על כל תלמיד כאישיות שלמה בעלת כוחות וכישורים ייחודיים. כך, במקביל לתחום הלימודי אנו משקיעים בנושאים הקשורים לפיתוח אישיותו של התלמיד – דרך חינוך לערכים, התנדבות, טיולים, כישורים חברתיים, ליווי תהליך ההתבגרות,בירור הזהות ועוד.

הרצאות וסדנאות

אנו מחלקים את השנה לנושאים תקופתיים. בכל תקופה מעמיקים בנושא אחר – כגון תשובה ותפילה, אחריות, גבורה, ארץ ישראל, חיי תורה ועוד. סביב כל נושא נערכות פעולות שונות ומגוונות – שיעורי חינוך, שיחות והרצאות של דמויות מופת מתחומים מגוונים ומעניינים, הפעלות ע"י המדריכים וימי שיא.

חסד ומעורבות חברתית

אדם שנותן מעצמו לאחרים – גדל. הישיבה מחנכת לנתינה ומאמינה שהחינוך הטוב ביותר בתחום הוא דרך עשייה. פעילויות הנתינה מותאמות לכל שכבת גיל ומלוות את התלמידים בכל תקופות השנה. איסוף מוצרי מזון למשפחות נזקקות, סיוע לחקלאים בסביבה, פריצת שבילים, בתי חולים, מפגש עם קשישים, ילדים עם צרכים מיוחדים, קשר עם משפחות שכולות ועוד.

התכנית להתפתחות אישית ומעורבות חברתית מצטרפת אצלנו למעגל הנתינה ובשיתוף עם ארגון 'לאורו נלך' הרחבנו את הפעילות לכל הכיתות.

טיולים

אנו מאמינים כי חלק בלתי נפרד מהלימוד על ארצנו והקשר אליה עובר "דרך הרגליים". בישיבה מתקיימים טיולים רבים הכוללים מסעות ארוכים, טיולי אחריות ולינת שטח המרחיבים את הידע ומחזקים את הקשר לארץ ולאדמה.  בכיתות י"א-י"ב יוצאים התלמידים למסעות העצמה אישית משמעותיים כהכנה להמשך החיים: מסע רגלי בן חמישה ימים (כגון סובב כנרת או מחוף אל חוף), קורס הדרכה שלאחריו הם מדריכים בעצמם את טיולי הישיבה, מסע ישראלי חוויתי ומעורר חשיבה ומסע הישרדות מאתגר ומחשל.

'ראש חץ' – מנהיגות צעירה

אחת לשבוע נפגשים נציגי הכיתות שנבחרו על-ידי חבריהם, על מנת להוביל תהליכים ופעילויות שכבתיות וישיבתיות בליווי רכז המנהיגות הצעירה. אנו מאמינים ורואים כי לקיחת אחריות, נקיטת יוזמה ומנהיגות – מובילים הן את נבחרי 'ראש חץ' והן את שאר תלמידי הישיבה למקום טוב ובוגר יותר ומייצרים שיח משותף וחשיבה חינוכית מקדמת.

שבתות ישיבה

כחלק מהתהליך החינוכי בישיבה, מקיימת הישיבה שבתות כ-15 פעמים בשנה. במהלך השבת מתקיימות תפילות וסעודות שבת חגיגיות ופעילויות מגוונות. לעתים בשיתוף עם מרצים שונים. השבתות הינן הזדמנות למפגש בלתי אמצעי עם התלמידים והן מהוות חוויה חיובית בעלת ערך ותרומה משמעותית לתלמידים.

קשר עם הורים

אנו רואים את ההורים כשותפים מלאים בעשייה החינוכית. במשך השנה מתקיים קשר רציף ועדכונים שוטפים. כמו-כן, מתקיימים מפגשים עם ההורים באסיפות ההורים, ובנוסף ישנם ערבי לימוד משותפים בעשרת ימי תשובה ולקראת שבועות של הורים ובנים השמים דגש על חיזוק הקשר המשולש בין הישיבה, ההורים והתלמיד. בנוסף – אנו מוציאים עלון קשר חודשי אינטרנטי בו מסופר מהנעשה בישיבה.

הטוב בפנימייה - בישיבה קיימת פנימייה מטופחת לרווחת התלמידים עם מגוון פעילויות ערכיות ומהנות:

פעילות ערב - לאחר יום לימודים ארוך ומתיש, מגיע הערב ובו פעילויות מגוונות להעשרת התלמידים מתוך מטרה לאפשר להם לחשוף את כישרונותיהם. בכל ערב פועל חדר מחשבים בליווי מנחה, חדר כושר משוכלל בהנחיית מדריך כושר מוסמך, מגרשי כדורגל וכדורסל פעילים, ועוד.

מפגש עם המדריכים ערב בשבוע מוקדש לפעילות כיתתית עם המדריכים. המפגש הינו זמן של הווי וגיבוש. הפעילות מכוונת לנושאים התקופתיים ולעניינים שעולים לסדר היום.

מועדון -מהווה מקום מפגש נעים לשעות הערב למשחק, שיחה, נגינה ומוזיקה. המקום גם משמש כמקום כינוס ופעילות מחזורית באווירה פתוחה ונעימה. את המועדון מפעילים ומטפחים התלמידים.

חוגים - בפנימייה מגוון מיוחד של חוגים רבים המועברים ע"י מנחים מוסמכים בעלי נסיון רב. החוגים נותנים מענה למספר גדול של תלמידים, חושפים ומפתחים את כוחם וכשרונם ומעשירים אותם. עבור תלמידים רבים מהווים החוגים עוגן של חוויות הצלחה, בסיס לחיזוק הבטחון העצמי ו מקפצה לצמיחה והתקדמות.

בין החוגים הרבים שמתקיימים בישיבה:

  • תופים, קלידים וגיטרה – מכוונים להתקדמות ולמידה אישית, ובמקביל לבניית הרכב מוזיקלי של תלמידי הישיבה.
  • טניס וכושר קרבי מכוונים להעצמה נפשית וגופנית דרך פעילות פיזית ולמידה על הגוף.
  • נגרות, אומנות בעץ, ציור, ויטראז' וקדרות מכוונים לחיזוק הצד היצירתי של התלמידים.
  • מכונאות רכב - לרכישת ניסיון וידע.

הטוב בבוגרינו - את הפירות אנו רואים בבוגרי הישיבה המשתלבים בישיבות גבוהות, ישיבות הסדר ומכינות יחד עם שירות משמעותי בצה"ל ונאמנות לתורה ולארץ. בהמשך הדרך ניתן לפגוש את בוגרינו מסיימים לימודים אקדמיים מקימים משפחות לתפארת ומשתלבים בעשייה הפרטית והציבורית בעם ישראל.   

לרישום לחץ כאןחיפוש מוסד

סוג מוסד
אזור בארץ
טקסט חופשי

יומן ארועים

ראשוןשנישלישירביעיחמישישישישבת
בחר תאריך לקבלת פירוט ארועים: