את מי בירכה הקרן החדשה

גיל רונן , כ"ד בתמוז תשע"ג

השבוע ראיתי באינטרנט מודעה מאת קואליציית "עיקר", נתמכת הקרן לישראל חדשה, בה היא מברכת את ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי), כמו גם את ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), על העברת החוק שמשריין ארבעה מתוך 11 מקומות לנשים בוועדה למינוי דיינים. המודעה ציינה כי "אישור החוק הוא פרי עבודה מאומצת של קואליציית עיקר".

זהו כבוד מפוקפק, עבור ח"כ לאומית כמו מועלם, לקבל ברכת תודה מאחד הארגונים הניזונים ממענקיה של קרן אנטי-ישראלית כמו הקרן לישראל חדשה, שעמדה כזכור מאחורי 92% מהציטוטים ה"ישראליים" בדו"ח גולדסטון, ושהמייסדת שלה חתמה על עצומה נגד "הטבח" שמבצע צה"ל כביכול, כבר ביום הראשון של מבצע עופרת יצוקה.

.לפני כחודשיים הקים ח"כ משה פייגלין את שדולת הכנסת לחיזוק מבנה המשפחה והקהילה. לקראת כנס ההקמה, שהיה לי הכבוד להשתתף בתכנונו, שוחחתי עם ח"כ שולי מועלם והיא אמרה שהיא מוכנה להיות יו"ר משותף של השדולה, ביחד עם ח”כ פייגלין. שמחתי מאוד! קבענו להיפגש. אלא שבינתיים, ארגוני הנשים שמעו מהעניין והתערבו. המפגש נדחה בשבוע וכאשר נפגשנו איתה היא כבר היתה עויינת. היא לא הגיעה לכנס הקמת השדולה, והשאירה את ח"כ פייגלין לבד במערכה על חיזוק מבנה המשפחה.

המסקנה שלי היא שבמערכה על המשפחה, ח"כ מועלם בחרה את הצד שלה. בין התפיסה של הקרן לישראל החדשה לבין התפיסה של היהדות, היא בחרה, כך נראה לי, בתפיסה של הקרן לישראל חדשה – לפיה אישה וגבר אינם משלימים זה את זו במסגרת המשפחה, בתפקידיהם השונים והנבדלים, אלא מתחרים זה בזו על כוח פוליטי, אם בתוך המשפחה ואם במרחב הציבורי והפוליטי.
בגלל הרפיסות של הממסד בישראל – כולל הממסד הדתי – וחוסר היכולת שלו לעמוד מול מתקפת השקרים של ארגוני הנשים של השמאל, מאות אלפי ילדים בישראל גדלים בלי אבא, או עם אבא מוכה ומושפל, שהפך לעבד מזונות שרואה את ילדיו ב”מרכזי קשר” של משרד הרווחה

זו התפיסה שמאחורי פעילותה של ועדת הכנסת לקידום מעמד האישה, שח"כ לביא עומדת בראשה. מדובר בוועדה שהקימה פרופ' נעמי חזן כשהיתה ח"כ מטעם מרצ, ב-1992. ביחד עם הוועדה התאומה שלה – הוועדה לזכויות הילד, שהקימה ב-1995 ח"כ תמר גוז'נסקי הקומוניסטית – הוועדות האלה אחראיות ליצירת תשתית חוקית ואווירה ציבורית המפרקות את מבנה המשפחה בישראל: מסיתות ילדים נגד הוריהם, ונשים נגד בעליהן.

כולם מכירים את ההכללה המכוערת על נשים, "שק של נחשים”. האמירה הזו, שגם אם נאמרה בדרך כלל עם קורטוב של הומור, היא פוגענית ולא סימפטית, וודאי שאיני עומד מאחוריה, במה שקשור לנשים כבני אדם. כאמהות, כאחיות, כבנות, כידידות, כמכרות, כאזרחיות – חלילה מלכנות מישהי “נחשית” או לחשוב עליה ככה, רק משום מינה.

אבל במה שקשור לארגוני הנשים של ימינו, אני עומד מאחורי האמירה ב-100 אחוזים. ארגוני הנשים של ימינו הם שק גדול של נחשים ארסיים ביותר. והחלילניות שמפעילות את הנחשים האלה, כך לפחות זה נראה מזווית הראייה שלי ושל חברי ב”פמיליסטים”, הן העסקניות ה"פמיניסטיות" והקרן לישראל חדשה, שמתגאה בגלוי בכך שהיא מממנת ומובילה את פעילותם של מרבית הארגונים הללו, כבר כמעט 30 שנה.

אני מדגיש שוב: נשים זה דבר אחד. ארגוני נשים – דבר שונה. נשים הן בני אדם. ארגוני נשים הם גופים פוליטיים. וארגוני נשים עם תפיסה מגדריסטית, זה כבר עולם אחר לגמרי. מאחורי ארגוני הנשים עם הגישה המגדריסטית – מה שמכונה בפי העם "פמיניזם" – עומדת תפיסה חתרנית שלפיה נשים הן בעצם כוח פוליטי אופוזיציוני, שאם רק משכילים לארגן אותו ולשטוף לו את המוח, ניתן להשתמש בו נגד הממסד באלף דרכים יצירתיות, ובכל הרמות – מרמת המשפחה ועד לרמות הגבוהות ביותר של הממשל.

הסתכלו סביבכם ותראו את ארגוני הנשים בפעולה בכל מקום: נשות הכותל, למשל, פוגעות במסורת במקום הרגיש ביותר. באמת חשוב לארגונים האלה שנשים יתפללו עם תפילין, לדעתכם? לא. חשוב להם לקעקע את היהדות ואת רבניה. לשם כך הם מקבלים תמיכה.

במדרשות "פמיניסטיות" למיניהן ובארגונים כאילו-דתיים במימון הקרן לישראל חדשה מחנכים את בנותיכן לפחד מגברים, לבוז להם, לראות בהם אנסים ורוצחים בפוטנציה, ולהתחרות בהם בתחום הקריירה. אחר כך אתם מתפלאים שקשה להן למצוא חתן ולהקים משפחה. איזה גבר בריא רוצה אישה שתתחרה בו, או שחונכה לראות אותו כחלק מממסד “פטריארכאלי” מדכא על סמך חצאי-אמיתות ושקרים מבית היוצר של “חוגי המגדר”?

עסקניות נשים אחרות מאלצות את הצבא להכניס נשים ליחידות קרביות למרות שהוכח כי הדבר מזיק ליחידות ולנשים עצמן. בינתיים, ארגוני נשים כמו מחסום ווטש, נשים בשחור, ארבע אמהות (ז"ל), פרופיל חדש ואחרים מסיתים לסרבנות ומציקים לחיילי צה"ל, ומצדיקים זאת בכך שקיימת, כביכול, "זווית ראייה נשית" על ענייני ביטחון, לפיה "נשים עושות שלום". ככה שמצד אחד הם טוענים שנשים עושות מלחמה כמו גברים, ומצד שני הם אומרים שנשים דווקא עושות שלום, בניגוד לגברים. בקיצור, תעמולה ושקרים נטו.

כל השמאל בכנסת מצוי היום בשליטת נשים פמיניסטיות: ציפי לבני, שלי יחימוביץ', זהבה גלאון: אלה שמות מנהיגותיהן של שלוש מפלגות השמאל המובהק. כל הביטחוניסטים של מפא"י של פעם נעלמו מספסלי השמאל. ניסו בכוח להכניס ביטחוניסט לשורות "העבודה" – אורי שגיא – ואז מישהי נזכרה שהוא אמר לה משהו לפני 40 שנה, וגם זה נכשל. רק אידיוט יראה את יד המקרה בכך ששלוש מנהיגות מפלגות השמאל הן נשים פמיניסטיות, מה גם שח"כ מיכל רוזין (מרצ) כבר הצהירה שהאידיאולוגיה של מפלגתה היא "שמאל פמיניסטי".

ארגוני הנשים דוחפים עשרות נשים למקומות כמו הוועדות למינוי הרב הראשי והוועדה למינוי דיינים, ועוד ידם נטויה. תשאלו – למה לא? ובכן, הסיבה פשוטה. כאשר נשים מתמנות לוועדות מעין אלו על בסיס של מכסות, קיימת סכנה שהן יהפכו לגוש שמצביע על פי הנחיות חיצוניות, של הגופים שנלחמים בכדי לייצר את המכסות. ועל סמך ניסיון, אנחנו יודעים מי נותן את ההנחיות האלה: ארגוני הנשים של השמאל הקיצוני. אם מישהו היה נותן את הדעת לסכנה הזו ומוצא עבורה מענה – ייתכן שהייתי תומך במיכסות מהסוג הזה, או בפיתרון יצירתי אחר שייתן לנשים קול בוועדה. אבל הדיון הזה לא מתקיים.

ככה זה בעולם. אין ריק. בור שאין בו מים – יש בו נחשים ועקרבים. אם לא נראה לכם הסדר הישן, של הרבנים המזוקנים עם השררה הגברית והסמכות ה”פטריארכאלית”, אתם תצטרכו לחיות עם הסדר החדש. ובסדר החדש, מי שמחזיק בסמכות זו פרופ' חזן, וח"כ יחימוביץ', ודומותיהן מהשמאל הקיצוני-חתרני. הנשים שמתמנות על פי מכסות יודעות למי הן חייבות תודה. ואם אתם חושבים שארגוני הנשים לא מפעילים טרור על הנשים שהוא מקדם – אתם טועים ובגדול.

אם לא נראה לכם העניין של לקבל את סמכותם של מי שמברכים "שלא עשני אישה" – אתם תקבלו את סמכותם של מי שרואה בחיילי צה"ל פושעי מלחמה. אין אמצע.

כולי תקווה שככל שארגוני הנשים לוחצים לפינה את הציבור הדתי ואת מנהיגיו, יתעורר בקרב ראשי הדתיים היצר להילחם נגדם – ולא רק
כל השמאל בכנסת מצוי היום בשליטת נשים פמיניסטיות: ציפי לבני, שלי יחימוביץ', זהבה גלאון: אלה שמות מנהיגותיהן של שלוש מפלגות השמאל המובהק. כל הביטחוניסטים של מפא"י של פעם נעלמו מספסלי השמאל
בטיעונים הלכתיים שלא משכנעים את רוב הציבור, אלא בטיעונים הנסמכים גם על מחקרים אקדמיים, ועל פעולתם של ארגונים יעודיים עם גב מימוני, כמו בשמאל. הטיעונים של ארגוני הנשים בכל תחומי העיסוק שלהם הם גיבוב של שקרים, ולא מאוד קשה להוכיח את זה. אבל צריך להחליט שהולכים על זה.

בינתיים, נראה שהדתיים הולכים כמו טאטאלאך אחרי ה"פמיניסטיות”. הן גוזזות לכם את הזקנים אט-אט, ואתם מתמסרים להן. עצוב. בנאום בכנסת, ח"כ מרב מיכאלי משווה את הגברים היהודים לנאצים, וח"כ משה גפני מהלל אותה. פתטי.

מי שנלחם נגד הארגונים האלה הם "הפמיליסטים" ("שדולת המשפחה”) ותנועה מאולתרת של אבות גרושים, שסובלים מעלילות איומות של בנות זוג לשעבר, והתעמרות של מערכות המשפט, הרווחה והמשטרה, ומתאספים בעמודי פייסבוק כמו “א זה אבא” ו“זכות אבות”.

בגלל הרפיסות של הממסד בישראל – כולל הממסד הדתי – וחוסר היכולת שלו לעמוד מול מתקפת השקרים של ארגוני הנשים של השמאל, מאות אלפי ילדים בישראל גדלים בלי אבא, או עם אבא מוכה ומושפל, שהפך לעבד מזונות שרואה את ילדיו ב”מרכזי קשר” של משרד הרווחה. הילדים האלה חשופים פי כמה וכמה מילדים אחרים לכל הסכנות בעולם. אלה בדרך כלל הילדים שמידרדרים לפשע וזנות. אלה הבנות שצריך לחלץ אותן מכפר ערבי כעבור כמה שנים.

הסבל של הילדים האלה מונח על מצפונכם – כל מי שפוחד להתייצב כמו גברים (וזה כולל את הנשים!) מול ארגוני הנשים ולומר להם "די!”. ואם מישהי חושבת שבתור אישה, היא מרוויחה משהו מהמצב הנוכחי – חכי לרגע שבו יהיו לך נכדים שלא תוכלי לחבק ולנשק, ובנך יעבור לגור אצלך בסלון בגיל 40, בגלל הכוח האימתני שהממסד ה"פמיניסטי" נתן לכלתך לשעבר. ה"פמיניזם" יעבור לך די מהר באותו רגע, אני מבטיח!

ועוד מילה אחרונה לטוקבקיסטים הארסיים שאוהבים לתקוף אותי בתחתית העמוד: אתם קבוצת פחדנים עלובה ואין לכם אפילו את האומץ הבסיסי להזדהות בשמותיכם. אתם חותמים בפסיק או בנקודה – וזה מה שאתם. פסיק קטן בתולדות המאבק הזה. אף אחד לא יזכור אתכם, אבל התנועה שיש לי הכבוד להיות חלק ממנה תעשה היסטוריה. עוד תראו.