אודות

רשת התקשורת "ערוץ 7" כוללת אתר אינטרנט עם חדשות 24 שעות ביממה הכוללים שידורי טלויזיה, רדיו, תוכן יהודי, מדורי ביטחון, פוליטי מדיני, ילדים, תיירות, ספורט, צעירים, רפואה ועוד.

ערוץ 7 מפעיל היום שלושה אתרי חדשות ותוכן בשלוש שפות: עברית, אנגלית ורוסית.

אתר האינטרנט ערוץ 7 יסודו בתחנת הרדיו ערוץ 7 ששידר מהים לפני למעלה מעשרים שנה. תחנת הרדיו הוקמה בסוף שנות השמונים על ידי הרבנית שולמית מלמד, רעייתו של הרב זלמן מלמד, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, יעקב (כצל'ה) כץ ויואל צור.

הרדיו היווה מהר מאוד אלטרנטיבה לכל ערוצי הרדיו שהיו קיימים אז והמסר בהם היה מסר מהצד השמאלי של המפה הפוליטית. הערוץ שידר לא רק אקטואליה חדשנית ומעניינת אלא גם שיעורי תורה ויהדות לצד שירים עבריים, שירי ארץ ישראל היפה, שירים חסידיים ומזרחיים.המוסיקה העברית, החסידית והים תיכונית בקעה מעל גלי האתר והופיעה תוך מספר שנים בכל תחנות הרדיו.

הערוץ שידר באמצעות אוניית "ארץ הצבי" שעגנה מול חופי תל אביב , ממש במקביל לתחנת הרדיו של איש השמאל אייבי נתן (שזכה להוקרה על פעילותו בניגוד לאנשי ערוץ 7 שנרדפו על פעילותם).

כל הניסיונות להסדיר את התחנה באופן חוקי עלו בתוהו מאחר ורבים במערכת המשפטית ראו בתחנה כאיום על שלטון השמאל בישראל. אפילו חוק של ח"כ צבי הנדל שיאפשר את שידורי ערוץ 7 עבר בכנסת, אך נפסל באופן מפתיע על ידי תשעה שופטי בג"ץ.

בסוף שנת 2003 הופסקה פעילות הרדיו לאחר שבית משפט השלום בירושלים קבע כי מדובר בתחנה שאינה חוקית ואף השית קנסות כבדים ועונשי מאסר על מנהליה ושדרייה.

עוד לפני סגירתה החל הערוץ לשדר באינטרנט והיה בין אתרי החדשות הראשונים בישראל. כיום ערוץ 7 הוא אתר החדשות הגדול והמוביל בציבור הדתי המספק חדשות, באמצעות כתבים בארץ ובחו"ל, 24 שעות ביממה, עד כניסת השבת ומיציאת השבת. האתר פועל בסיוע עמותת ידידי ערוץ 7.

כדי לתת למסר הרוחני שבקע מהאוניה פתחון פה הוקם כלי תקשורת נוסף והוא העתון בשבע.

למרות הקו הפוליטי הברור של האתר, המדיניות היא לאפשר חופש ביטוי לכל יהודי להשמיע את דעתו. האתר דוגל באחדות המחנה הדתי על כל גווניו למרות חילוקי הדעות.

בסיוע עמותת ידידי ערוץ 7 האתר מספק לגולשים שיעורי תורה, תוכניות מגוונות לילדים מוצלחות מאוד הנקראות ילדדוס. סיורים וטיולים בארץ , פינות בנושא חינוך ילדים, מוסיקה יהודית וישראלית מגוונת, שאלות ותשובות בנושא משפחה והורות.

הכתבות בנושאים המגוונים מופיעות גם בשפה האנגלית והשפה הרוסית.