מותו של אריאל שרון

אל"מ במיל' מוטי יוגב , י"א בשבט תשע"ד

מוטי יוגב
מוטי יוגב
ערוץ 7.

"וּבָנוּ בָתִּים וְיָשָׁבוּ וְנָטְעוּ כְרָמִים וְאָכְלוּ פִּרְיָם. לֹא יִבְנוּ וְאַחֵר יֵשֵׁב לֹא יִטְּעוּ וְאַחֵר יֹאכֵל כִּי כִימֵי הָעֵץ יְמֵי עַמִּי וּמַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם יְבַלּוּ בְחִירָי" (ישעיהו ס"ה).

אריאל שרון ובכינויו אריק, היה עץ ענק שאת כל חייו הקדיש להגנת עם ומדינת ישראל.

החל מימי בחרותו בהם כבר לחם ונפצע בקרבות לטרון לפריצת הדרך לירושלים. דרך ימי צעירותו בשנותיה הראשונות של המדינה, שנים בהם צה"ל שלאחר מלחמת השחרור, צבא המתקשה לתת מענה לטרור ולפעילות חבלנית שפגעה ביהודים ובישובים רבים בגבולותינו.

אריק שרון נקרא לדגל ומקים את יחידה 101 , יחידה מיוחדת המבצעת פעולות תגמול בשטח האויב , פעולות שהשפעתן פגעה והרתיעה את אויבנו, אך גם חידשה וחיזקה את חוזקו של צה"ל כולו, את מקצועיותו ואת ביטחונו בעצמו-ביטחוננו.

אריק היווה מופת ודוגמא לכולנו, שזור בסיפורי גבורת ה- 101 והצנחנים, הנחיל לצה"ל סטנדרטים וערכים. בהמשך גבורותיו כמפקד אוגדה בקרבות מלחמת ששת הימים באום כתף שבסיני ובעיקר במהפך מלחמת יום הכיפורים בעת שפיקד על כוח צליחת התעלה והפך מציאות של חשש מתבוסה לניצחון מזהיר, 101 קילומטר מקהיר.

חייו הפוליטיים בתפקידיו השונים, היו שזורים אהבה שורשית לעם ולארץ, בניה רבה בכל ארץ ישראל ובירושלים, התיישבות, ביטחון ועליה ואת הכול עשה בענק.

אך "כימי העץ ימי עמי" וגם עץ ענק לצערנו נופל, כאשר הוא מחליט להינתק משורשיו ולנתק מתיישבים מאדמתם בגוש קטיף וצפון השומרון ואז גם ביטחון נופל וקאסמים נופלים בחוות השקמים ואף עד מבואות תל אביב וירושלים כבר הגיעו ועלולים להגיע.

שיברון לב אדיר נגרם לאלפי מתיישבים, אזרחים וחלוצים שנפגעו קשה מאד ועד היום לא נמצא לחלקם פתרון. גם בליבי כואב הלב עד היום, על ההרס ועל גירושם של יהודים מאדמתם בארץ ישראל.

שמונה שנים של תרדמת של עץ ענק שנפל לאחר התנתקות העץ הענק משורשי חייו- הרס וגרוש יישובי גרוש גוש קטיף וצפון השומרון ואנו קטוננו מלחשב חשבונו של ריבונו של עולם.

זכרונו הטוב של אריאל שרון ייזכר בבניה, בהתיישבות, בביטחון ובעליה, סימן קריאה לכולנו לעמוד איתנים מול לחצי העמים ולהמשיך את מפעל חייו לבנייה, התיישבות וביטחון בכל רחבי ארץ ישראל ולהקים במידית ישובים על שמו בגליל ובנגב ביהודה, שומרון ובנימין.

"כִּי כִימֵי הָעֵץ יְמֵי עַמִּי "(ישעיהו ס"ה).