מכתב פתוח ליאיר נתניהו

בן ציון גופשטיין , כ"ז בשבט תשע"ד

בן ציון גופשטיין
בן ציון גופשטיין
ערוץ 7

לכ'

יאיר נתניהו

שלום רב!

ראינו את הפירסומים בכלי התקשורת השונים על חברתך הנורווגית. מאד כואב לנו על כל יהודי ויהודיה, המצויים בקשר רומנטי עם מי שאינם יהודים.

יאיר היקר! אתה בן לעם היהודי הנבחר, עם סגולה. לא גזע אדונים חלילה, אלא עם בעל יעוד וחזון לעולם כולו. הנך בן למורשת ארוכה, למסורת רבת ועתיקת שנים, שהיא היא אשר שמרה עליו במשך כל שנות הגלות הארורה, בה סבל עם ישראל מרדיפות, אינקוויזיציות, מסעי צלב, פוגרומים ושואה. מסורת זו קבעה הבדלה מהגוי ושמירה על יחודו של העם היהודי. בגלל שמירה על מסורת זו החזקנו מעמד, ויכולנו מוסרית ופיזית להגיע חזרה לארץ ישראל ולהקים בה את מדינת ישראל, המדינה שעליה חלמנו והתפללנו במשך אלפיים שנה, "ותחזינה עינינו בשובך לציון".

שיבת ציון והקמת המדינה, אינה דבר של מה בכך. לאורך כל ההיסטוריה של העולם, עמים נכחדו, נטמעו והתבוללו ביניהם, ולא נשאר שריד לכל אותן ממלכות ואימפריות קדומות. הבבלים, הרומאים והיוונים אינם כבר איתנו היום, אלו הקוראים לעצמם בשמות אלה היום, הם אוסף של בני אדם, אך אינם צאצאיהם של אימפריות העבר. אפילו האינדיאנים באמריקה כבר כמעט ואינם קיימים. מדוע? מפני שהם לא שמרו על יחודם, על המסורת שלהם והתערבבו זה בזה, ולא נשאר דבר מהמורשת שלהם.

סביך וסבתותיך, גם אלו שלא זכית להכיר, ממשפחות נתניהו ובן ארצי, לא חלמו שמישהו מבני משפחתם, יקים משפחה עם מי שאינם יהודים. הם הבינו שזה מה שישמור עליהם הן כמשפחה והן כאומה מפוארת בעלת חזון ויעוד. שער בנפשך, מה היו אומרים הסבים שהכרת, שמואל בן ארצי ז"ל ובנציון נתניהו ז"ל, יהודים משכמם ומעלה, אנשי ספר וחינוך, על הקשר הרומנטי בינך לבין הגברת לייקנגר. בוודאי מתהפכים הם בקברם על כך. הם לא חלמו שהנינים שלהם, כבר לא יהיו יהודים, כי זו אחת המשמעויות של הקשר הרומנטי הזה.

לצערך, אני מניח, היא לא תוכל להתגייר כהלכה. מי שאינו יהודי הרוצה להתגייר למטרות נישואין, ולכל מטרה שאינה הכרה מלאה וללא אינטרס זר, במהלך להיות חלק מהעם היהודי, לגיורו אין כל תוקף. גם אם ימצאו רבנים מטעם שיגיירו אותה, דע, זו לא אמת.

אני קורא לך, כאח אוהב אל אח אהוב, כאבא לילדים וילדות, למען משפחתך ומורשתה ולמען עמך ומדינתך, נתק את הקשר עם בת הזוג הנורווגית.

אני אשמח להיפגש איתך ועם בת הזוג שלך ולשוחח עימכם פנים אל פנים, ונלמד יחד את חשיבות העניין, אני בטוח שבת הזוג שלך, נבונה וחכמה, ואף היא תבין שעליכם לסיים את מערכת היחסים הזו.

בברכת אהבת ישראל,

בנצי גופשטיין

מנכ"ל ארגון להב"ה

למניעת התבוללות בארץ הקודש