לעולם לא תצעדו לבד

דיוויד פרסונס , ט' באלול תשע"ד

עם תחילת מבצע צוק איתן, השגרירות הנוצרית גייסה נוצרים מרחבי העולם למבצע תמיכה בישראל. גייסנו תרומות לסייע לתושבי הדרום, ערכנו הפגנות תמיכה בערים שונות ברחבי העולם ורכשנו מיגוניות ליישובי עוטף עזה. למרות הביקורת שנמתחת על ישראל, אתם יכולים להיות בטוחים שחבריכם הנוצרים היו לצדכם ברגעים הקשים

את הימים הקשים של הקיץ האחרון איש לא ישכח. עשרות אלפי ישראלים גויסו להילחם בחמאס במסגרת מבצע צוק איתן, מאות אלפי אזרחים סבלו מירי רקטות של ארגוני הטרור בעזה, ורחבי העולם נערכו הפגנות נגד ישראל. גם אנחנו, בשגרירות הנוצרית הבינלאומית, שעקבנו בדאגה אחרי המראות הקשים מיישובי עוטף עזה, החלטנו להתגייס למען ישראל. כחברים בארגון נוצרי ציוני לא יכולנו להשאיר אתכם, אחינו ואחיותינו היהודים, לבד.

במשך ימי הלחימה הארוכים, קיימנו לא מעט מבצעים למען ישראל, ובעיקר למען תושבי עוטף עזה. גייסנו תרומות מנוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם, ובכסף שנתרם – למעלה ממיליון שקלים – קנינו מיגוניות שהוצבו ביישובים שסבלו מירי רקטות, ביניהם הקיבוצים כפר עזה ורוחמה, ואפילו ליישוב הבדווי אום בטין. בנוסף, בזכות התרומות נשלחו מאות תושבים מעוטי יכולת משדרות, לאנשים עם צרכים מיוחדים ונוער בסיכון לנופש ברחבי הארץ ובחו"ל כדי להירגע מהמתח הביטחוני. אפילו לחיילי צה"ל שנלחמו בעזה דאגנו, ושלחנו אליהם בגדים ואוכל.

לא הסתפקנו רק בזירה הזאת. התגייסנו גם למאבק הדיפלומטי של ישראל וערכנו הפגנות תמיכה בזכות המדינה להגן על עצמה ועל אזרחיה. את ההפגנות ערכנו בפינלנד, צ'כיה, גרמניה, דרום אפריקה, אירלנד, ארה"ב ועוד מדינות. השבוע אף רכשו חברי הסניף הדרום אפריקאי של השגרירות הנוצרית עמוד שלם בעיתון Sunday Times, שנחשב לבעל התפוצה הרבה ביותר במדינה – 3 מיליון קוראים, כדי לפרסם מודעת תמיכה בישראל, שכוללת ביקורת וגינוי לסטנדרטים הכפולים שמגלה המערב כלפי המדינה. המודעה פורסמה כתגובה לפרסומים הביקורתיים והשליליים בתקשורת המקומית כלפי ישראל.

בזכות פעילות זו קיבלנו בראשית השבוע מכתב תודה מרגש מראש הממשלה, בנימין נתניהו. "התמיכה של השגרירות הנוצרית הבינלאומית הייתה מקור לכוח ועידוד לאזרחי המדינה ולחיילים המגנים עליהם", כתב נתניהו במכתבו אלינו.

אבל לא התגייסנו למען ישראל כדי לקבל פרס או כל טובה אחרת עבור עצמנו. כנוצרים השייכים לזרם האוונגליסטי ומאמינים בכל מילה בתנ"ך, אנחנו תומכים באמונה שלמה בזכות היהודים על ארץ ישראל, כפי שהיא באה לידי ביטוי בהבטחת האל לעמו. וכמי שמאמינים באלוהי ישראל, אנחנו מחויבים לאהוב את עם ישראל.

התמיכה בישראל היא, בקצרה, דבר בסיסי בתפיסת העולם שלנו. ובזכות גישה זאת אנחנו עושים הכול כדי לסייע לכם ולעמוד לצד מדינת ישראל. נוצרים ויהודים לא חולקים אמנם את אותה דת, אבל צריך לזכור כי כולנו, בסופו של דבר, אחים שנבראנו בצלם אלוהים. על כך כבר אמר הנביא מלאכי: "הלוא אב אחד לכולנו הלוא אל אחד בראנו". מעבר לכך, אנחנו – נוצרים ויהודים – חולקים ערכים זהים: ערכים של חירות וכבוד לזולת, זכויות אדם ושוויון.

מסיבה זו, מאות מיליוני נוצרים אוונגליסטים ברחבי העולם תומכים בכם בכל לבם ויעשו כל שניתן כדי לסייע לישראל. אנחנו מודעים לפרסומים על המחאות והביקורת כלפי ישראל, אבל למרות זאת יש לכם סיבה גאים בדרככם ואופטימיים לגבי עתידכם. לעולם לא תצעדו לבד.